Львівська книгарня "Є" запрошує
Книгарня "Є" | 09.04.11 11:11:06
11-17 квітня Книгарня “Є” у Львові запрошує Вас на такі заходи:
11 квітня 18.00:
ТРИВАЛІСТЮ — З ПЕРЕРВАМИ — В СТОЛІТТЯ:
МОДЕРН У НАШІЙ ЛІТЕРАТУРІ
Презентація книжки Віри Агеєвої “Апологія модерну: обрис ХХ віку” (вид-во “Грані-Т”).
• (Не)здійснене? Ще раз про "повнокровність" українського модернізму
• Постмодернізм: якщо він був, то що нам дав?
• Що можуть літературознавці, або Розмова про канон
• Канон і фемінізм: чи важко жінці стати класиком?
• Модерн, просочений у соцреалізм: тексти з подвійним дном
“Поява цієї книжки цілком закономірна і була, як на мене, лише справою часу. Й не тільки тому, що більшу частину дослідницької діяльності Віри Агеєвої, знаного літературознавця, доктора наук і професорки Києво-Могилянської Академії, можна окреслити якраз цією назвою – апологія модерну. Леся Українка, Віктор Петров-Домонтович, українська імпресіоністична проза, феміністичний дискурс українського модернізму — навіть вибіркового переліку персонажів і тем попередніх монографій авторки досить, аби скласти уявлення про силове поле її наукових інтересів. Та йдеться не лише про це. Власне, книжка Віри Агеєвої бачиться мені й своєрідним логічним підсумком загальнішого «модерно»-апологетичного проекту українського літературознавства 1990-х”. (Роксоляна Свято, Під знаком українського модернізму // Український журнал, 2011, № 3).
12 квітня 18.00:
зустріч зі словенською письменницею Ґабріелою Бабнік.
Модератор - викладач словенської мови Львівського національного університету ім. І. Франка Прімож Лубей. Зустріч відбуватиметься українською мовою, буде перекладач.
Ґабріела Бабнік (1979 р.н.) – представниця молодого покоління сучасної словенської літератури. Перший роман авторки «Шкіра з бавовни» (2007) на Словенському книжковому ярмарку здобув нагороду в категорії «Найкраща дебютна книга».
У центрі роману “Шкіра з бавовни” — тема сприйняття іноземцем — африканцем — словенського побуту, звичок, менталітету. У «Шкірі з бавовни» письменниця звертає увагу на панування стереотипів, проблеми упередженого ставлення до іноземців, ксенофобії, а у творі «У високій траві» змальовано причини розпаду сім’ї, і це - втрата всіх суспільних цінностей.
Ґабріела Бабнік у своїй прозі не вдається до моралізаторства, а просто й чітко вказує на проблеми, з якими живуть персонажі.
На літературному вечорі присутні зможуть почути вибрані уривки з роману «У високій траві» в українському перекладі.
13 квітня 18.00:
презентація книжки Василя Левицького “Великий день. Пізнє літо: Новели та оповідання”.
Львівський письменник Василь Левицький помер передчасно у 33-річному віці, так і не побачивши виходу своєї другої книги. І ось на малій батьківщині літератора ― у Надвірній Івано-Франківської області ― вийшла у світ книга вибраних його творів та спогади про нього українських письменників, друзів, родичів та односельців. Ця книга є виявом великої любові краян до свого земляка-письменника. Упорядником книжки виступив редактор газети «Народня Воля» Іван Гриджук.
Роман Іваничук називає Василя Левицького карпатським характерником, талант якого не був повністю реалізованим. Власне, про Василя Левицького та його вибрані твори і йтиметься на презентації книжки.
У заході візьмуть участь Роман Іваничук, Віктор Неборак, Василь Терещук, Богдан Кучер, Ігор Кривак, Богдан Кушнір, Семенюк Василь, упорядник Іван Гриджук, а також родина письменника.
Модератор зустрічі ― Василь Ґабор.
14 квітня 18.00:
презентація книжки Олександра Ірванця “Сатирикон — ХХІ”.
До 50-річного ювілею вiдомого українського поета, прозаїка, перекладача, есеїста, підскарбія літературної групи „Бу-Ба-Бу” Олександра Ірванця видавництво „Фоліо” видало книгу „Сатирикон-XXI”, у якій зібрано основний масив прозового й поетичного доробку письменника.
До книги увійшли вже відомі читачеві два романи Олександра Ірванця: „Рівне / Ровно” та „Хвороба Лібенкрафта”, оповідання, які раніше вийшли друком у книзі „Загальний аналіз”, та вірші, що їх можна прочитати на сторінках збірки „Мій хрест”.
Окрім виданих раніше творів, до книжки увійшли й нові твори письменника: поема „Білорусь” та оповідання „Play the game”.
„Сатирикон-XXI” став своєрідним підсумком трьох десятиліть творчої діяльності автора.
15 квітня 18.00:
зустріч із письменником-мандрівником Максимом Кідруком.
Ім’я Максима Кідрука стало широко відоме читачам 2009 року після нагородження його другою премією конкурсу «Коронація слова» за роман «Мексиканські хроніки» (вийшов друком у вересні 2009 року), де він яскраво описав свою подорож від океану до океану Мексиканськими Сполученими Штатами автостопом, автобусом, пішки, літаком, машиною за власноруч складеним маршрутом.
Після тієї мандрівки Максим здійснив іще декілька подорожей країнами Латинської Америки і став першим офіційно зареєстрованим українцем, що побував на острові Пасхи.
Протягом зустрічі у книгарні “Є” львів'яни зможуть поспілкуватися з письменником про його нові книжки “Подорож на Пуп Землі”, “Навіжені в Мексиці” та “Навіжені в Перу”. Письменник розповість про події в Каїрі під час єгипетської революції, про арешт у Сирії та про оази в Сахарі з останньої подорожі.
16 квітня 15.00 і 17.00:
передвеликодній майстер-клас “НАПИШИ СОБІ ПИСАНКУ”.
Майстер-клас проведе Оксана Наконечна.
Матимете нагоду не тільки навчитися писати писанки, а також дізнатися:
• як називається техніка, якою пишуть писанки;
• чому використовують бджолиний віск, а не парафін, для писання писанок;
• що таке непочата вода;
• як правильно видути яйце;
• що символізує свастя.
Плата за матеріали — 25 грн (видуте яйце, писак, фарби).
***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.