Львівська книгарня

Новини

Львівська книгарня "Є" запрошує

Книгарня "Є" | 02.04.11 9:27:21

4-10 квітня Книгарня “Є” запрошує Вас на такі заходи:

5 квітня 18.30:
зустріч із культовою канадською поеткою і перекладачкою Ерін Моуре.
Зустріч з Ерін Моуре — це чудова нагода не тільки вперше в Україні почути твори канадської поетки, але й можливість невимушено і приємно поговорити про літературний процес в Канаді та США, а також дізнатися про зв'язок Ерін з Україною та Львовом.

Модератор зустрічі - Альбіна Позднякова. Організатор зустрічі — Мистецька майстерня “Драбина”.

Ерін Моуре (Erín Moure) одна з найвідоміших сучасних канадських поетес. Опублікувала 15 книг поезії і перекладала поезію франкомовних канадських письменників Nicole Brossard, Louise Dupré, галісійської поетки Chus Pato, чилійця Andrés Ajens, португальця Fernando Pessoa. Її переклади двічі отримували премію the Griffin Prize, а також були фіналістом премії Governor General’s Award. У своїй країні Ерін Моуре удостоїлась низки відомих літературних премій: Governor General’s Award, the AM Klein Prize, the Pat Lowther Award і номінувалася на премію the Griffin Prize за власну поезію. Її останні книги O Resplandor (2010) і - разом з Oana Avasilichioaei - Expeditions of a Chimæra (2009). Остання робота Ерін Моуре The Unmentionable з'явиться у 2012. Одна з найвідоміших англомовних поетів, Ерін Моуре мешкає в Монреалі.


6 квітня 18.00:
культурософська, соціо- та етнолінгвістична розмова з Романом Кісем на тему
“Перегукування смислів. Смисли як зброя. Спроба полілогу”.
• Занепад культури як недобирання смислів
• Як творяться смисли і як смисли можуть захистити?
• До чого може призвести недоурбанізованість ура-патріотів?

Роман Кісь є знаним етнологом, філософом, культурологом та поетом. Наразі старший науковий співробітник інституту народознавства НАН України. Наприкінці 90-х Роман Кісь прочитав курс “Етнопсихологія” в Інституті післядипломної освіти ЛНУ ім. І. Франка.
У 2001 – 2005 роках читав курс “Соціолінгвістика культури” в Центрі розробки маґістерських програм при цьому ж Університеті. У 1971 році закінчив філологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка.
Роман Кісь – автор семи книг: “Фінал Третього Риму” (1998 р.), “Шкіц з інтеґральної етнокультурології” (2000 р.), “Мова, думка і культурна реальність” (2002 р.), “Написи на румовищах: Поезії” (2003 р.), “Глобальне – національне – локальне (соціяльна антропологія культурного простору” (2005 р.), “Фінал третього Риму. Книга друга. Осторонь Азіопи” (2007 р.), “Квадриґа: Невипадкові думки з Високого Верху (філософський щоденник), Побіч рудого метелика (збірка поезій)" (2009 р.).
Ще з юности Роман Кісь проповідував, що є внутрішня свобода духу кожної людини. Він стверджує, що жодна наука не має бути відокремлена, а повинна співіснувати в синтезі.
Кіся як започатковувача нових стежин правдошукання інколи порівнюють зі Сковородою.
Модератор розмови — Вікторія Склярова (Харків).

7 квітня 18.00:
презентація нового роману Наталки Сняданко “Гербарій коханців”.


«Гербарій коханців», за словами автора передмови до роману Юрка Іздрика, в українській жіночій прозі немає з чим порівняти. «Це не колекція любовних історій, - каже Іздрик, - а дійсно гербарій певних людських типів з дивними стосунками між ними. Секс тут, звісно, трапляється, і в доволі відвертих проекціях, але він також дещо дивний: таким нам міг би видатися інтим інопланетян».


Чоловічий гарем в Україні? Неможливо! Однак Ірина, прочитавши щоденник тітки Амалії, яка жила на початку ХХ століття, переконується, що таки можливо. Непересічна доля чекає на жінку, яка своїм гаслом обирає незалежність. Для Амалії час ламати стереотипи настав іще на початку ХХ сторіччя. Навчання за кордоном, незамкнене коло захоплень, чоловічий крій одягу, ліберальні політичні погляди. Та апофеозом її «інакшості» став власний гарем, гербарій коханців. Кожен коханець Амалії мав якусь фізичну ваду або сексуальну непересічність.
І в наш час непересічна доля чекає на жінку, яка знає собі ціну, коли вона не зважає на традиції й обирає своїм гаслом незалежність...
Відомий український прозаїк Тарас Прохасько стосовно авторки відзначив: «Наталка Сняданко захоплює своєю внутрішньою свободою. Здається, вона настільки відважна, що пише тільки так, як їй хочеться. Вона розповідає своє. І тому ми сідаємо, замовкаємо і слухаємо».
9 квітня 13.00:
літературно-художній майстер-клас “Творче читання” для дітей 9-13 років (спільно з Центром дослідження літератури для літей та юнацтва).

Упродовж майстер-класу учасники довідаються багато цікавого про Вільгельма Гауфа як казкаря та Олександра Довженка як художника-ілюстратора.
Проводитимуть майстер-клас: художниці Світлана Чернишева, Галя Павлишин.
Для дітей 9-13 років.
Прохання: взяти з собою пензлики.


***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід на заходи вільний.
Відповісти на статтю