Українське мишеня заговорило українською

Новини

Українське мишеня заговорило українською

Олена Лань, письменниця, м. Прага, Чехія | 22.12.17 23:19:30

Як українське мишеня заговорило японською, а вихованці шкіл-інтернатів зі Львівщини та Дніпропетровщини півроку працювали над спільним пізнавально-мистецьким проектом
Напередодні Новорічних свят у Винниківській загальноосвітній санаторній школі-інтернаті (Львівська область) відбулась презентація мультфільму, який учні цього навчального закладу намалювали на казку відомої української письменниці з Дніпра Еліни Заржицької «Про Пищика-молодця, школи «Сакура» бійця». В анімаційній версії вона називається «Хоробре мишеня». Сценарій до цієї казки отримав особливу відзнаку журі ІІІ Всеукраїнського конкурсу сучасної радіоп’єси «Відродимо забутий жанр» (Київ).
У Винниках мультфільм презентували з японськими титрами – гідно підводячи підсумки 2017 року, який Указом Президента України П. Порошенка визначено Роком Японії в Україні.
Озвучили стрічку діти з Дніпропетровської обласної загальноосвітньої санаторної школи-інтернату № 3. Переклад японською зробила дніпровська японознавець Катерина Сударська.
«Робота над малюнками тривала шість місяців, – розповіла вчитель образотворчого мистецтва Винниківської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату Галина Коваль, яка стала куратором цього проекту. – Починало її три мультиплікатори, та на виході залишилося тільки двоє – чотирнадцятирічні Вікторія Дитиняк та Софія Юрдига, оскільки поєднати в одному проекті різні творчі манери виявилося для юних художників занадто складним».
Зрештою Вікторія з Софієюдомовились, що кожна намалює свою версію та представить її на суд письменниці.
«Я була здивована... ні, навіть збентежена, коли побачила два варіанти казки замість одного,– зізналась Еліна Заржицька.– Малюнки цікаві, але настільки різні...Спочатку я розгубилась. Але тепер маю змогу презентувати не тільки мультфільм. Народилась ідея ще одного проекту».
Врешті-решт, мультфільмом стала робота Софії Юрдиги.
«Насправді цей проект було б неможливо здійснити самотужки, – додає Еліна. – Над ним працювала чудова команда моїх друзів та однодумців. Це талановитий звукорежисер та звукооператор дніпровська письменниця Наталія Девятко, киянка ДарʼяКорольова, яка «оживлює» вже не перший мультфільм за моїми казками, молода дніпровська японістка Катерина Сударська... А діти? Їх голоси настільки органічно злилися з малюнками!»
Напередодні презентації Міжнародна літературно-мистецька Академія України удостоїла Еліну Заржицьку медалі Івана Мазепи. Її урочисто вручив письменниці голова міста Винники Володимир Квурт.
На презентації був присутній генеральний директор львівського заводу «Фуджікура» ХірояОніші. Щоправда, почесний гість ще тільки вивчає українську, але події, що розгортались на великому екрані, були зрозумілі з японських титрів. Шановний Онішіпривітав учасників проекту та побажав школярам успіхів у навчанні та оволодінні новими знаннями й навичками.
Катерина Сударськапротягом двох днів провела у школі-інтернаті кілька майстер-класів з японської каліграфії, оріґамі, лекцію з японської мови.

Довідка.
Міжнародна патріотична медаль Івана Мазепи була заснована в 2016 році для відзначення письменників, митців, науковців, перекладачів, журналістів, громадських діячів, меценатів з України та зарубіжжя за визначну патріотичну діяльність, спрямовану на підтримку незалежності нашої держави, активну пропаганду української культури, літератури, мистецтва, книговидання, видатних діячів України у світі.
Серед нагороджених раніше: відомі українські письменники – Юрій Мушкетик, Валерій Шевчук, Леонід Горлач, РаульЧілачава, Володимир Шовкошитний, Станіслав Бондаренко, Іван Корсак, Олександр Деко, Анна Багряна; літературознавець Євген Баран; український письменник із Канади, головний редактор популярного журналу «Порт-Фоліо» Михайло Блехман; письменники, перекладачі ВойцехПестка з Польщі та Димитр Христов із Болгарії; Надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді Андрій Шевченко.

Телефони для коментарів


Лілія Свистович, директор Винниківської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату, голова громадської організації "Школа мрій" к.т. 0672661267.

Еліна Заржицька, письменник , упорядник «Абетки професій» 097-423-18-77, 099-733-28-44.

«Хоробре мишеня» (відео):

https://www.youtube.com/watch?v=TyaoBcDzong

Відповісти на статтю