Відомі люди поділилися враженнями про дитячу книжку Ірени Карпи «День усіх білок»
Лілія Шутяк | 18.06.17 22:16:11
Наприкінці травня в дитячому арт-видавництві «Чорні вівці» побачила світ нова дитяча книжка української письменниці та фронтвумен гурту Qarpa Ірени Карпи «День усіх білок».
Це розповідь про те, що насправді є цінним у житті та як важливо вміти боротися за свої права, незалежно від того, хто ти: дорослий, дитина чи лісове звірятко. Книжка сповнена пригод і гумору, карколомних поворотів і складних ситуацій, з яких хоробро виплутуються наші герої: білки і собаки, сови і кроти, лісники і бандити.
Що ж думають про книжку читачі?
Саша Кольцова, співачка, лідерка гурту «Крихітка Цахес»: «
Актуальна пригодницька та «зелена» історія, яка так і проситься стати сюжетом мультфільму, що має сподобатись і дорослим, і дітям. Впізнавані типажі та навіть деякі персонажі тримають читача пухнастенькими лапками і тягнуть його крізь пригоду на усій швидкості, на яку спроможні карпатські білки».
Сергій Жадан, письменник, музикант: «З білками, з ними насправді все так само, як і з людьми: хлопчики-білки цікавляться пригодами, дівчатка-білки цікавляться модою, смачні горішки люблять і ті й інші. У білок все так само – такі ж родинні клопоти, такі ж дитячі пустощі. А ще білки, так само як і люди, готові захищати й підтримувати одна одну, готові захищати свої домівки, готові об’єднуватись заради боротьби з несправедливістю. Ось ви запитаєте – яка у білок може бути боротьба з несправедливістю? А почитайте цю книгу – дізнаєтесь».
Борислав Береза, політик, громадський діяч: «
Книги бывают разные. Некоторые называются детская литература. Их часто читают взрослые детям. И дети, слушая, как им зачитывают тексты их родители, сладко засыпают. С этой книгой все не так. Во-первых, с ней не заснешь. Смешная. Сквозь смех и хиханьки не сильно спать удается. Во-вторых, она такая детская, как и взрослая. Каждый найдет в ней свое. Например, определение своей хозяйки-модели от шпица Сракса – это шедевр категоричности:
«– Вона ж модель.
– Модель?..
– Модель.
– Модель чого?
– Модель людини…».
А в третьих, лучше всего о тексте говорит вопрос сына, когда после окончания книги он спросил: «А продолжение будет?». Мне бы хотелось, чтобы оно появилось. И желательно, чтобы иллюстратор остался тот же. Тогда будет гармония. А я с удовольствием оставлю эту книгу в домашней библиотеке. И хочется добавить: «Автор, пиши еще!».
Наталія Григорівна Душка, вчитель української мови та літератури гімназії №39, м. Кам’янське, отримала нагрудний знак МОН України «Відмінник освіти» та нагороду від президента Л. Кучми, мама телеведучого Олексія Душки: «Разом з героями твору читач, як маленький, так і дорослий (особливо той, який зараз виховує своїх дітей), блукатиме лісовими манівцями в пошуках правди. Крокуючи до власної мрії і особистої свободи, сміливці потрапляють у різні пригоди, борються зі злом, що несе світ людей. Але як і в будь-якій казці добро перемагає, бо не можуть не перемогти ті, чиїми предками були козаки, ті, хто стояв на Майдані за світле майбутнє народу. Мова твору колоритна й барвиста, іноді авторка просто посміхається, а іноді тонко іронізує. Тому читати твір легко. Видання оздоблене чудовими малюнками, які допомагають читачеві більш точно уявити описані події, побачити героїв-звірів трошки химерними й водночас такими, якими вони є насправді».