На восьмому Варшавському ярмарку книги буде представлене лише одне українське видавництво – «Темпора»

Новини

На восьмому Варшавському ярмарку книги буде представлене лише одне українське видавництво – «Темпора»

Книгобачення | 13.05.17 19:42:52

Принаймні, так випливає з переліку учасників ярмарку, опублікованого на сайті виставки. Можна припустити, що гостей з українських видавництв там буде набагато більше, але не учасників.
Чому стається так, без спеціального опитування видавців, сказати важко, але знову ж таки припущення (виходячи з ринкових реалій) напрошуються самі собою. Скоріше за все не тому, що збігаються за датами наш «Книжковий Арсенал» і восьмий Варшавський ярмарок (18-21 травня). Вони виникають із питань – а сенс? Власне, так виходить, що «Темпора» наразі – єдине видавництво з України, яке розраховує щось продати, чи придбати внаслідок виставки у Польщі і тим самим окупити свою там присутність. Під «продати» маємо на увазі, звичайно ж, не «енну» кількість книжок (як роблять деякі наші видавці у Франкфурті), бо навряд, чи що продаси українською у Польщі, а авторів. Чи поїде видавництво, яке видає і продає загалом переклади, учасником на зарубіжну виставку? І якщо не має своїх достатньо продаваних («розкручених» хоча б у нас) авторів...
А купити, поторгуватися можна і будучи гостем.
Натомість у той же час більше рекламної і фінансової користі отримати з участі в «Книжковому арсеналі».
До речі, а чи є сенс їхати туди (до Варшави) і гостем?
Як повідомляють організатори виставки (принаймні, «для преси»), кількість учасників там – понад 800 (інша вагова категорія) із 32 країн світу (теж інша вагова категорія), тисяча авторів (!) – письменників, перекладачів, ілюстраторів, представників світу культури, журналістів. Ну... щодо 1500 різних заходів, то цим нас і не здивуєш, і не особливо потішиш. Знаємо з «Форуму видаців».
Найбільша кількість видавництв, ясна річ, із Польщі, але ті 32 країни – то немало. Наприклад у переліку: Австралія, Аргентина, Бельгія, Білорусь, Велика Британія, Данія, Індія, Іспанія, Італія, Китай, Костарика, Литва, Македонія, Нідерланди, Німеччина, Перу, Південна Корея, Пуерторико, Росія, Румунія, США, Туреччина, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія, Чилі, Швейцарія, Швеція, Японія. І видавництв із них теж досить, не по одному, як з України. Це легко побачити знову ж таки з опублікованого переліку.
Взагалі-то почесним гостем там цього року Німеччина. Звідти приїхало 11 авторів німецьких бестселерів, у тому числі лауреатка Нобелівської премії Герта Мюллер. Стенд і його роботу сформовано головним чином на засадах просування художньої літератури і тому основним співучасником його є, ясна річ, «Гете-інститут»
Окрім того, маленьким штрихом можна додати, що в межах ярмарку є окремий підрозділ «Навчальна і наукова книга». Можливо, теж непогане місце для пошуку цікавих авторів.
На жаль, інформацію про те, скільки буде на ярмарку в Варшаві українських гостей зібрати годі. Можливо, це буде видно пізніше, з видань українських видавництв, хто із них відвідує ті міжнародні ярмарки. В тому числі польські.
Відповісти на статтю