Запрошує львівська книгарня "Є"
Книгарня "Є" | 07.11.16 11:15:46
7-12 листопада книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
Проект “Дім.Зміни”. Лекції “Як вирішити проблему паркування у Львові?” та “Якість міського середовища” (Львів)
Дата: 07.11.2016, о 18.30 (понеділок)
Книгарня “Є” запрошує на лекції викладачів кафедри містобудування Інституту архітектури НУ “Львівська політехніка” Романа Любицького і Соломії Коник “Як вирішити проблему паркування у Львові?” та “Якість міського середовища”. Захід відбудеться 7 листопада, початок — о 18.30.
У період останніх десятиліть спостерігаються урбанізаційні процеси, що активно впливають на формування міського середовища. Рушієм сучасного прогресу, розвитку техногенного середовища, інформаційного простору є прагнення людей задовільнити свої потреби, які постійно зростають. Як результат – збільшення міської щільності, інтенсифікація способу життя, а також зміни найрізноманітнішого характеру в усіх сферах життєдіяльності. Про все це, а також про проблеми міста розкажуть у своїх лекціях викладачі кафедри містобудування Інституту архітектури НУ “Львівська політехніка” Роман Любицький та Соломія Коник.
До Всесвітнього дня урбанізму. Розмова з Олександрою Сладковою “Які громадські простори Львова можна оновити в 2017-му році?” (Львів)
Дата: 08.11.2016, о 18.30 (вівторок)
Книгарня “Є” запрошує на розмову з Олександрою Сладковою “Які громадські простори Львова можна оновити в 2017-му році?”. Захід відбудеться 8 листопада, початок — о 18.30.
У червні 2015-го року Департамент розвитку Львівської міської ради презентував програму урбаністичного розвитку міста на 2015-2016 роки, що базується на чотирьох основних пунктах: сталому розвитку міста, врахуванні думок львів”ян, співпраці з усіма групами інтересів і залученні іноземного досвіду. Головною метою стало напрацювання концепції регулювання містобудівної діяльності, створення сучасних громадських просторів у кожному з районів міста, а також розроблення муніципальної програми озеленення міста. Що вдалося зробити за останні два роки та які цілі стоять перед львів”янами у наступному, 2017-му році? Про це розповість Олександра Сладкова — начальниця відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку».
“Життя людського перший крок — то грамота”: презентація нового видання книжки Андрія Содомори “Жива античність” (Львів)
Дата: 09.11.2016, о 18.30 (середа)
Книгарня “Є” та видавництво “Срібне слово” запрошують на презентацію нового видання книжки Андрія Содомори “Жива античність”, що відбудеться 9 листопада. Початок — о 18.30.
Модераторка — Ірина Лонкевич.
"Жива античність" Андрія Содомори — це поетизована розповідь про великих майстрів слова Стародавньої Греції: Гомера, Сапфо, Есхіла, Софокла, Евріпіда — і Стародавнього Риму: Вергілія, Горація, Овідія. Оповідаючи про їхнє життя й творчість, автор — відомий вчений, письменник, перекладач — розмірковує про одвічні проблеми добра й зла, обов'язку, справедливості, вірності, честі,— проблеми, які стали канвою багатьох творів античності. Цю книжку читачі давно знають і цінують: перше видання побачило світ ще 1983 року, а цієї осені виходить уже четверте видання.
До Дня української мови та писемності. Лекція професора Василя Лизанчука “Від Емського указу до закону Колесніченка-Ківалова: пам'ятати не можна забути” (Львів)
Дата: 10.11.2016, о 18.30 (четвер)
Книгарня “Є” запрошує на лекцію професора Василя Лизанчука “Від Емського указу до закону Колесніченка-Ківалова: пам'ятати не можна забути”. Захід відбудеться 10 листопада, початок — о 18.30.
Сучасна ситуація в країні дедалі частіше змушує нас задуматися над явищем двомовності. В той час, коли лунають заклики “захистити російську мову”, захисту насправді ж потребує державна. Її історія — це історія утисків, заборон та обмежень. Від спалення українських книжок у ХVII-му столітті до ганебних законопроектів у ХХІ-му. Які уроки нам дає історія, і чи прислухаємося ми до них? Чому важливо пам'ятати про всі ті перешкоди, які стояли і продовжують стояти на шляху вільного розвитку української мови? Відповіді на ці запитання дасть доктор філологічних наук, Заслужений професор Львiвського нацiонального унiверситету iменi Iвана Франка, завідувач кафедри pадiомовлення i телебачення факультету журналістики Василь Васильович Лизанчук.
Презентація книжки Володимира В'ятровича “Залаштунками Волині — 43” за участю автора (Львів)
Дата: 11.11.2016, о 18.30 (п'ятниця)
Книгарня “Є” та Видавництво “Клуб Сімейного Дозвілля” запрошують н6а презентацію книжки Володимира В'ятровича “Залаштунками Волині — 43”, що відбудеться 11 листопада, о 18.30.
Ця книжка – чи не перша спроба науково-популярного викладення історії польсько-українського конфлікту середини минулого століття. Автор пропонує поглянути на події 1943-го року на Волині у контексті історії двох народів до, під час та після Другої світової війни.
В основі дослідження — свідчення безпосередніх учасників подій, документи українського та польського підпілля, Армії Крайової та УПА, що були головними дійовими особами трагедії, яка тривала не один рік.
Хто ховався й далі ховається за лаштунками цих подій? Хто отримує політичні дивіденди з історії протистояння двох найчисленніших європейських народів, що виборювали свою державність під владою імперій?
Довідка
Володимир В'ятрович - історик і публіцист, дослідник українського визвольного руху, голова Українського інституту національної пам’яті, ініціатор пакету законів про декомунізацію. Очолював Архів СБУ та розсекретив колишні архіви КГБ.
Працював в Українському науковому інституті Гарвардського університету, потім вивчав матеріали архіву Інституту Гувера Стендфордського університету. Автор та співавтор восьми книг з історії визвольного руху та Другої світової війни. Викладав в Українському католицькому університеті та Києво-Могилянській академії.
Дискусія “В’язні Кремля: що ми можемо зробити, аби звільнити їх?” (Львів)
Дата: 12.11.2016, о 16.00 (субота)
Книгарня “Є” та ініціатива “Євромайдан SOS” запрошують на дискусію “В’язні Кремля: що ми можемо зробити, аби звільнити їх?”. Захід відбудеться 12 листопада, початок — о 16.00.
Зараз у Росії та в окупованому Криму за ґратами перебувають близько сорока людей, яких російська влада назвала “терористами”, “шпигунами” та “екстремістами”. Серед них - режисер Олег Сенцов, правозахисник Емір-Усеїн Куку, журналіст Роман Сущенко, політик Микола Карпюк, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та інші. Деякі із них вже отримали реальні тюремні строки та відбувають покарання у найвіддаленіших куточках Росії.
Під час дискусії буде обговорено, як фабрикуються кримінальні справи, яким чином обираються потенційні обвинувачені, що робить Україна для повернення людей додому та що кожен із нас може зробити, аби підтримати ув’язнених та їх родини.
Окрім дискусії, відубедться презентація кампанії “LetMyPeopleGo”, ініційованою Євромайданом SOS для захисту усіх ув'язнених за політичними мотивами громадян України в Росії та окупованому Криму.
Учасники:
Олександра Романцова — активістка “Євромайдану SOS”;
Юрко Яценко — звільнений політв’язень;
Руслан Забілий — історик, директор Національного музею-меморіалу “Тюрма на Лонцького”;
Ігор Гулик — журналіст, телеведучий.
Адреса книгарні «Є»:
просп. Свободи, 7.
Тел.: (032) 235 73 68
Вхід вільний.
Медіапартнер заходу – тижневик «Український тиждень».