Казки Кендзі Міядзави презентували на Япономанії

Новини

Казки Кендзі Міядзави презентували на Япономанії

Видавництво "Кальварія" | 03.10.16 10:37:47

У неділю, 2 жовтня, на головній сцені у синьому залі фестивалю-виставки японської культури «Япономанія» японські казки Кендзі-бодхісатви звучали голосом Василя Довжика, українського актора кіно й театру, радіоведучого, перекладача й письменника, заслуженого діяча мистецтв України і лауреата багатьох премій.
Василь Довжик – з тих, кого пізнають по голосу. Саме його голосом на Українському радіо звучить класична і сучасна українська література. А в неділю його голосом зазвучать історії одного із найпопулярніших в сучасній Японії письменників.

Видавництво «Кальварія» представило відвідувачам Япономанії свою новинку — збірку українських перекладів казок-притч Кендзі Міядзави «Ресторан, де виконують побажання», яку видало до 120-ї річниці від народження Автора. До книги увійшло 14 казок одного з найпопулярніших в Японії класиків у перекладах Ігоря Дубінського. Чудові історії «оживили» ілюстрації одеської художниці, викладачки, майстра японського живопису суміе, майстра ікебани і ландшафтного дизайнера Неоніли Єфімової та акварельні малюнки знаного львівського театрального художника, карикатуриста, художника-постановника театральних вистав і сценариста різноманітних шоу, конкурсів краси, театральних фестивалів і джазових концертів-вистав, поета і актора Михайла Євшина.

Кендзі Міядзава (1896–1933) — поет, казкар, вчитель і громадський діяч. Один із найбільш читаних і найулюбленіших авторів сучасної Японії. За життя його знали як шкільного вчителя, агронома, послідовного буддиста й людину, яка присвятила своє життя допомозі людям. Йому було лише 37 років, коли він помер, але жителі префектури Івате, де він провів більшу частину життя, вшановують Міядзаву як «Кендзі-бодхісатву» — «святого Кендзі».
Про нього як про письменника заговорили вже після його відходу. Він помер далекого 1933 року, але й сьогодні Кендзі Міядзава є одним із «найчитаніших» в Японії авторів. А його казки не один раз екранізовані та ввійшли до світового фонду анімаційного кіно, і навіть саме життя «бодхісатви Кендзі» стало сюжетом для фільму.

Казки про все, що нас оточує, Кендзі Міядзава писав для своїх учнів, аби допомогти їм краще зрозуміти навколишній світ. Про геологію та астрономію, тварин і рослини, про містичних істот і духів. І в тих історіях із котячими канцеляріями, суперечками між лісовим котом і жолудями, тюльпанами-чародіями і Хованчиком причаїлися глибока і зворушлива розповідь про дружбу і подвиг та світлий і загадковий світ, де дихають і розмовляють один з одним вітер, зірки та каміння, люди, болотяники і лиси — світ, сповнений життя і щастя.
Казки-притчі будуть цікаві читачам будь-якого віку.

Відповісти на статтю