Поетів із Чернігова нагородили у Білорусі

Новини

Поетів із Чернігова нагородили у Білорусі

Ганна МАДЖУГА, заступник директора Чернігівської міської ЦБС | 04.09.16 12:13:39

Тетяна та Сергій Дзюби – відомі далеко за межами рідної Чернігівщини та України. Щойно вони стали лауреатами Міжнародної літературної премії імені Веніаміна Блаженного в Білорусі. Цього видатного поета практично не друкували за радянських часів, бо він був віруючим і писав високодуховні вірші. Тепер добродія Веніаміна справедливо вважають класиком у Білорусі.
Він уже відійшов у Вічність. Тож на його честь створили почесну відзнаку, якою щороку нагороджують талановитих письменників із різних держав. Головний організатор цієї престижної нагороди – популярний літературно-мистецький журнал «Новая Немига литературная», що видається у Білорусі, в Мінську, де в № 4 цього року успішно вийшли поетичні добірки Сергія і Тетяни. Підпис головного редактора цього популярного часопису, відомого поета Анатолія Аврутіна стоїть і на лауреатських дипломах.
«Це – виключно ініціатива наших друзів із Білорусі, – прокоментував міжнародну відзнаку письменник і журналіст, заступник головного редактора газети «Деснянська правда», президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України Сергій Дзюба. – Та, звісно, ми щиро задоволені таким дуже приємним сюрпризом! Отож і далі активно розвиваємо українсько-білоруські стосунки. Цього разу нас відзначили за нові книжки та публікації, зокрема за чотиритомник «Вірші 60-ма мовами світу», котрий побачив світ у Канаді, а також за вагомий внесок у сучасну літературу. Це – вже друга наша нагорода в Білорусі. Раніше Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні урочисто вручив нам у Чернігові, в музеї Михайла Коцюбинського, Почесні грамоти Спілки письменників Білорусі – за дієву перекладацьку та міжнародну творчу діяльність. Звісно, Міжнародна літературна премія імені Веніаміна Блаженного – вже не перша наша нагорода за кордоном, однак це – справді, важливо! Бо чим більше відзначатимуть і читатимуть українських письменників у світі, тим краще, адже відбувається активне спілкування між національними елітами. Думаю, за 20 років, завдяки нашій Академії, вдасться розкрутити за кордоном 40-50 українських письменників, перекладачів та науковців. І це буде реальне вікно в світ».
До речі, 20 вересня в Чернігівському літературно-меморіальному музеї М. Коцюбинського відбудеться презентація нової книжки «Прощена неділя» знаної білоруської та української письменниці, журналістки і педагога з міста Прилуки Лілії Бондаревич (Черненко). А вестиме презентацію редактор цієї, справді, цікавої та неординарної книжки – письменник Сергій Дзюба.
Відповісти на статтю