Поезія єднає Україну
Еліна Заржицька | 29.08.16 9:14:48
На запрошення секції літератури для дітей та юнацтва «Джерело», що діє при Дніпропетровській обласній організації НСПУ, до Дніпра завітала поетеса, журналіст та освітянка Ольга Тимофеєва. Наша землячка з Павлоградщини все своє свідоме життя мешкала й працювала в Закарпатському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти та ось, через майже 45 років вирішила відвідати рідні місця.
Напередодні Дня Незалежності України завітала пані Ольга до гостинної оселі Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова, де її радо зустріли наші фахівці (маю можливість писати про бібліотеку «наша», бо вже багато років секція «Джерело» підтримує дружні стосунки з «Молодіжкою»). Сюрпризом для гості стала пропозиція провести й віртуальну зустріч – по скайпу – з нашими колегами з Одеської обласної бібліотеки для юнацтва.
Ольга Тимофеєва привітала присутнів та слухачів із святами та – за дорученням родини Гордасевичів – передала у подарунок Дніпровській бібліотеці чотири збірки поезій Галини Гордасевич, відомої української поетеси, члена Національної Спілки письменників України, співзасновниці Донецького Товариства української мови та Донецького Крайового Руху. До речі, такі ж книги невдовзі матимуть бібліотеки всієї області, бо родина Гордасевичів обіцяє забезпечити ними дніпрянську читацьку громаду.
Пані Ольга презентувала не тільки свої книжечку віршів для малят «Колискова для сонечка» (із серії «Бібліотека дошкільника») та збірку поезій «Вибране», але й методичні доробки: методичний посібник для педагогів та батьків з питань формування екологічної компетентності у дошкільнят «Кришталеві джерела» (у співавторстві з Іваном Тимофеєвим), збірник «Затія-дивоглядія. Як зробити ляльковий театр другом кожної дитини» (у співавторстві з Олександрою Борисенко) та «Зошит дошколярика» з графомоторними вправами для підготовки руки дитини до письма.
Останні три посібники розроблені з урахуванням вікових особливостей дітей старшого дошкільного віку та відповідно до Базового компонента дошкільної освіти і чинних програм розвитку, виховання і навчання дітей дошкільного віку, рекомендованих Міністерством освіти і науки України.
У виступі поетеси корисне було поєднано з приємним, бо пані Ольга майстерно читає свої вірші – здебільшого ліричні, проникливі, з ледь відчутним присмаком гіркоти. Бібліотекар Катерина Михайлова від них у захваті: «Авторка лагідно торкається жіночої душі, описує почуття, притаманні кожній жінці...»
А дитячі вірші, за визначенням провідного бібліотекаря Наталії Кутакової «майже всі дидактичного характеру – дуже повчальні. З них дитина може дізнатись багато цікавого про побут та природу Закарпаття. А ще – веселі та енергійні».
Сподобалась зустріч і колегам з Одеської обласної бібліотеки для юнацтва. Вони радо зазначили, що поезія поєднала у коло дружби такі далекі по відстані, але близькі за духом міста, як Ужгород, Дніпро й Одеса.
Наприкінці зустрічі гостя подбала й про своїх колег, письменників з Ужгорода, Михайла Темнова та Володимира Комяту. Вона не тільки презентувала, але й передала в подарунок нашій бібліотеці їх фантастичний роман «День восьмий».
Директор бібліотеки Ольга Матюхіна подякувала пані Ользі за цікаву й пізнавальну бесіду, за подаровані книги та висловила надію, що невдовзі автори-фантасти більш детально зможуть розповісти про свою творчість під час скайп-зустрічі, яка буде запланована на вересень 2016 року.