Тематичний форум «Освіта» відбудеться під час Форуму видавців
ГО "Форум видавців" | 01.08.16 12:55:13
Вікторія Бриндза, співкоординаторка тематичного форуму «Освіта» розповіла про формат, теми та учасників цьогорічної програми.
Метою тематичного форуму «Освіта» є постановка на порядок денний і обговорення стратегічних змін в сфері освіти, а також тем, актуальних для української і глобальної освіти.
Формат
У програмі освітнього форуму – дискусії, презентації та обговорення тематичних книжок, освітні конкурси.
Освітня складова пронизуватиме й інші тематичні форуми, додаючи освітню складову у Форум видавців та читачів загалом.
Частина подій відбуватиметься у форматі TED-у – «ідеї, варті поширення» – з прямою трансляцією на центральний майданчик Форуму, а також з трансляцією через інтернет-телебачення. Обговорення після Форуму продовжуватимуться в різних областях України в межах різних програм та ініціатив.
Заходи відбуватимуться у конференц-залі компанії SoftServe та в читальному залі Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки (пр.Шевченка, 13).
Медіапартнери подій: Еспресо ТВ, Твое місто, Суспільне мовлення.
Актуальність
Роль української освіти все ще ґрунтовно не переосмислена. Освіта досі орієнтується на відтворення системи, якої вже немає, змінюючись за формою, але не за сенсами. Ми нарешті маємо міністерство, яке спроможне мислити стратегічно, водночас і освітянська громада суттєво подорослішала. Важливо зводити ці полюси між собою, вчитися не протиставлятися, не підпорядковуватися, а співпрацювати.
Під час війни є ризик, що уряд і парламент знехтують пріоритетністю освітніх питань для суспільства. Однак, не реформуючи освіту, ми далі відтворюватимемо суспільство не здатне мислити самостійно, не здатне бути суб’єктом, який формує рішення і відповідає за них. Що, зрештою, є однією з причин нашої слабкості як політичної нації.
Форум видавців і читачів є потужним інтелектуальним міждисциплінарним майданчиком, на якому питання освіти має прозвучити потужно і стійко закріпитися в порядку денному суспільних змін. А Львів є зараз чи не найкращим місцем (з точки зору безпеки) для глибоких стратегічних дискусій.
Команда організаторів тематичного форуму «Освіта»:
Вікторія Бриндза, Лілія Боровець, Михайло Комарницький
Заходи тематичного форуму
15 вересня (четвер)
13:00 конференц-зал компанії SoftServe
Освіта 2030 в Україні. Якою вона має бути, аби творити нове суспільство, а не відтворювати старе. Центральна дискусія тематичного форуму «Освіта».
15 вересня (четвер)
16:00 конференц-зал компанії SoftServe
Інновації у школі. Що можна робити самостійно і вже. Дискусія і презентації у форматі «ідеї варті поширення».
16 вересня (п’ятниця)
11:00-13:00 Конференц-зал компанії SoftServe
Круглий стіл «Мій новий вчитель» за участі тих, хто приймає рішення про освіту вчителів та учасників проекту «Нова українська школа» та презентація перекладу книги Джона Т. Ґатто «Прихована історія американської освіти».
16 вересня (п’ятниця)
15:00-17:00 Читальний зал Універсальної наукової бібліотеки (пр.Шевченка, 13)
Проблеми вищої освіти та образ університету. Дискусія за участі представників університетів (державних та приватних) та студентів за результатами дослідження, яке ініціювало Західноукраїнське представництво Фонду «Відродження»
17 вересня (субота)
10:00-11:00 Читальний зал Універсальної наукової бібліотеки (пр.Шевченка, 13)
Значення освіченості для суспільства: роль школи в громаді в контексті децентралізації. Дискусія за участі польських колег про роль батьківської громади, про механізми прийняття рішення і фінансування шкіл, про опорні школи і про значення школи для громади.
Освіта впродовж життя. Неформальна освіта, чи у 2030 неформальна освіта буде основним способом здобувати освіту?