Запрошує львівська книгарня "Є"
Книгарня "Є" | 20.06.16 10:32:54
21-25 червня книгарня «Є» у Львові запрошує на такі заходи:
Проект «Здоров'я». Лекція педіатра Андрія Юраса «Літній відпочинок із дітьми» (Львів)
Дата: 21.06.2016, о 18.30 (вівторок)
Лекція педіатра клініки «Веселка» Андрія Юраса «Літній відпочинок із дітьми», яка відбудеться 21 червня. Початок – о 18.30.
Куди поїхати влітку з дітьми та як зробити правильний вибір?
Які проблеми зі здоров'ям дитини можуть трапитись на відпочинку?
Як запобігти сонячним опікам, укусам кліща, акліматизації та тепловому удару?
Що має бути в аптечці малюка?
Відповіді на ці запитання дасть педіатр клініки «Веселка» Андрій Юрас.
Презентація видання «Документи комуністичних спецслужб у Європі: путівник мережею архівів» (Львів)
Дата: 22.06.2016, о 18.30 (середа)
Книгарня «Є» та видавництво «Часопис» запрошують на презентацію видання «Документи комуністичних спецслужб у Європі: путівник мережею архівів». Захід відбудеться 22 червня, початок – о 18.30.
Як відкривали, упорядковували та робили доступними архіви служб безпеки у країнах Центральної та Східної Європи – Польщі, Чехії, Німеччині, Угорщині, Болгарії, Румунії, Словаччині – розкажуть під час презентації редактор українського видання, наукова працівниця Центру досліджень визвольного руху Олеся Ісаюк та Руслан Забілий, директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького». Також вони будуть говорити про те, як європейські країни долали шлях переходу до демократичного суспільства після розпаду СРСР; чи збереглися до сьогодні документи комуністичних спецслужб; чи можуть архівні документи розказати нам про характер і діяльність комуністичних тоталітарних режимів і про те, як законодавство регулює питання доступу до цих документів.
У путівнику подана інформація про архіви колишніх комуністичних спецслужб Болгарії, Німеччини, Чехії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Описані законодавча база, організаційні структури відповідних архівів, збережені архівні фонди та колекції, включно з найпотаємнішими оперативними документами, а також розповідається про права заявників на доступ і поширення цих матеріалів.
Переклад та видання здійснив Центр досліджень визвольного руху в рамках програми «Відкриті архіви» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Презентація книжки Вахтанґа Кебуладзе «Чарунки долі» (Львів)
Дата: 23.06.2016, о 18.30 (четвер)
Книгарня «Є» та «Видавництво Старого Лева» запрошують на презентацію книжки Вахтанґа Кебуладзе «Чарунки долі», яка відбудеться 23 червня. Початок – о 18.30. Модераторка – Марія Титаренко.
Вахтанґ Кебуладзе – філософ, майстер оповідей, чоловік, у крові якого тече рок-н-рол. Він уміє ставити важливі акценти та конструювати висновки і логічні ланцюжки, проводити найнеочікуваніші паралелі й вибудовувати нові концепції бачення та сприйняття. З ним цікаво говорити, його неймовірно цінно слухати. Назву книги «Чарунки долі» Вахтанґ Кебуладзе пояснює так: «Чарунка – це лунка, фрагмент чогось в одній площині. У книзі немає наскрізного сюжету, це фрагменти думок, життів, епох. Але, разом із тим, це все частинки великої історії мистецтва та філософії». На сторінках книжки «Чарунки долі» зустрічаються філософи й митці з різних країн і часів. Автор змушує їх говорити одне з одним. Із цієї розмови народжуються нові історії, з яких і складено цю книжку.
Вахтанґ Кебуладзе – філософ, перекладач, поет і публіцист, автор пісень і вокаліст рок-гурту «Джин». Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка, потім стажувався в німецьких університетах в Констанці та Фрайбурзі. Тепер викладає в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та Києво-Могилянській академії.
Марія Титаренко – кандидат наук із соціальних комунікацій; доцент кафедри медіакомунікацій Гуманітарного факультету Українського Католицького Університету. У 2002-2005 рр. – журналіст Мистецького об’єднання «Дзиґа»; 2004-2005 рр. – колумніст львівської газети «Поступ»; від 2009 р. – український кореспондент журналу ONE (Нью-Йорк). З 2004 року займається науково-педагогічною роботою. Стипендіат програми Фулбрайта (США, 2008-2009 рр.).
Презентація незалежного театрального проекту «Осінь на Плутоні» (Львів)
Дата: 24.06.2016, о 18.30 (п’ятниця)
Презентація незалежного театрального проекту «Осінь на Плутоні», що відбудеться 24 червня. Початок – о 18.30. Модераторка – Галина Сафроньєва.
«Осінь на Плутоні» – це незалежний театральний проект, метою якого є створення документальної вистави на основі бесід із мешканцями геріатричного пансіонату.
Вже впродовж дев’яти місяців учасники проекту на чолі з молодим драматургом Сашком Брамою відвідують мешканців цього будинку, організовують різноманітні майстер-класи для людей похилого віку та записують їхні історії. Підсумком «Осені на Плутоні» має стати вистава-перфоманс восени, яку заплановано показати на сцені театру Лесі Українки.
Це не просто документальний театр, це – спроба поміркувати над відповідальністю за наше життя та людською гідністю.
Учасники:
Сашко Брама – незалежний театральний діяч, режисер, драматург;
Марія Бакало – танцівниця-перформер, викладачка, дослідниця танцю;
Олена Барбул – сертифікований тренер, ведуча тренінгових та розвиваючих програм з арт-терапії, психолог;
Світлана Лисовська – перформер, танцівниця.
Дитяча субота. Англомовні інтерактивні читання для дітей 7-10 років (Львів)
Дата: 25.06.2016, о 12.00 та 13.00 (субота)
Книгарня «Є» та школа англійської для дітей і підлітків «Green Country» запрошують дітей 7-10 років на інтерактивні англомовні читання. Захід відбудеться в суботу, 25 червня. Початок – о 12.00 (для дітей 7-8 років) та о 13.00 (для дітей 9-10 років).
Запрошуємо потрапити у світ англійської мови разом з веселим домовичком на ім'я Гріні. Легкі та цікаві історії перетворюють читання англійською на захопливу подорож, а різноманітні вправи та ігри роблять процес навчання змістовним та продуктивним. Діти вивчатимуть англійську з улюбленим героєм-домовичком, змагатимуться в настільних іграх, опановуватимуть лексику, читання та письмо із задоволенням!
Юрій Шевчук, Юрій Винничук: розмова про мовну ситуацію в Україні (Львів)
Дата: 25.06.2016, о 17.00 (субота)
Книгарня «Є» та видавництво «Discursus» запрошують на розмову мовознавця Юрія Шевчука та письменника Юрія Винничука про мовну ситуацію в Україні. Зустріч відбудеться в суботу, 25 червня. Початок – о 17.00. Модераторка – Галина Сафроньєва.
Юрій Шевчук – український мовознавець, журналіст, кандидат філологічних наук. Викладач української мови в Колумбійському та Єльському університетах. Наполягає на терміні «мовна шизофренія» – сучасному стані українського суспільства, де послідовно змішуються дві мови в одному місці і в один час. Чесно попереджає своїх студентів з Колумбійського університету, що в Києві українська мова не лише часто не допоможе, а навіть буде перешкоджати у щоденному спілкуванні на вулиці.
Юрій Винничук – прозаїк, літературознавець, публіцист, лауреат премії «Книга року ВВС», один із найуспішніших сучасних українських письменників Ніколи не приховував ані своєї політичної позиції (згадаймо хоча б історію з загальновідомим віршем), ані однозначних поглядів на мовну ситуацію в Україні, про яку не втомлюється говорити. За це письменник неодноразово потрапляв у «немилість» відповідної аудиторії – від судових позовів до регулярного «бану» у Facebook.
Адреса книгарні «Є»:
просп. Свободи, 7.
Тел.: (032) 235 73 68
Вхід вільний.
Медіапартнер заходів – тижневик «Український тиждень».