Обговорення блискучої книги Олі Гнатюк

Новини

Обговорення блискучої книги Олі Гнатюк "Відвага та страх"

Видавництво "Дух і літера" | 09.02.16 19:14:01

10 лютого о год. 17.00 в Музеї НаУКМА, вул. Сковороди 2 (вхід з боку Староакадемічного корпусу) відбудеться обговорення книжки професора НаУКМА, відомої дослідниці Олі Гнатюк «Відвага і страх».

Учасники дискусії:

• Оля Гнатюк – авторка, співробітниця Інституту славістики Польської Академії Наук, професор НаУКМА
• В'ячеслав Брюховецький – професор, почесний Президент НаУКМА
• Марта Боянівська – кандидат історичних наук, перекладачка книжки
• Наталія Яковенко – доктор історичних наук, професор кафедри історії НаУКМА
• Костянтин Сігов – директор видавництва "Дух і Літера", модератор зустрічі
• Тетяна Ярошенко – кандидат історичних наук, віце-президент НаУКМА.

Оля Гнатюк є знаною дослідницею історії та літератури України, професором Варшавського університету, у 2006–2010 роках працювала у культурному відділі Посольства Республіки Польща у Києві. Сьогодні викладає у Києво-Могилянській академії.

Є книги, що в них історія стає особистим переживанням, в яких історія – ніжно-ностальгічно чи болюче, та все ж горнеться до серця. Книги-історії, де кожна літера – то виписана особиста історія, що мозаїкою була вписаною в контекст світової. Такою є книга пані Олі Гнатюк – «Відвага і страх». Це мереживо історій, що ними викладалась бруківка 1939го року у Львові. Це не ще один знеособлений аналіз сухих звітів історичної ходи – це долі, виписані з архівів власної родини, знакових постатей та тих, на кому око читачів до цього не зосереджувалось. Пані Оля пише не історичну книгу – вона пише книгу історії. Це не те, за допомогою чого можна здати іспит з історії Львова. Після прочитання книги лишиться відчуття, що сам там побував – ходив тією гранатами рваною бруківкою, слухав те радіо, кавував із тими, хто творив тогочасний Львів і разом із ними переживав біль і страх кривавого молоха війни.

Книга, видана у могилянському видавництві "Дух і Літера", отримала Гран-Прі львівського Форуму видавців-2015.
Відповісти на статтю