Презентація фільму Captum за однойменною повістю, що вийде у видавництві

Новини

Презентація фільму Captum за однойменною повістю, що вийде у видавництві "Кальварія"

PR msbrand | 05.02.16 18:57:31

6 лютого о 17:30 відбудеться презентація та перегляд фільму «Captum (лат. Полон)» в київському кінотеатрі «Супутник» за участі акторів Володимира Горянського, Лариси Руснак, Остапа Ступки, продюсера Антона Сладкевича, який також зіграв одного з героїв цієї історії, та видавця повісті Captum (Полон) Петра Мацкевича.
Вартість квитків: 75 грн.

Війна розкриває справжню суть людини, а полон може перетворити її на звіра. Історія 12 полонених і двох охоронців, які з фізичного знищення своїх бранців влаштовують гру зі ставками. Дія відбувається протягом однієї доби, доби між життям і смертю. За сюжетом, жінка їде звільняти свого сина, але сама потрапляє в полон, з якого неможливо вирватися.

«Попри очевидний військовий контекст назви, фільм, як на мене, про пересічну цивільну людину — зі зброєю і без — в умовах, коли катастрофа стала практично буденною річчю. Про вічне й у цій буденності: не вкради і не убий; про не побажай майна ближнього свого і жони його. Про те, що війна нікому нічого не «спише»: ні тому, хто вірив, що Бога нема і все дозволено, ні тому, хто вірив, що Він є, але можна покаятися біля краденого образу і Він усе простить. — ділиться враженнями від перегляду фільму гість премєрного показу в кінотеатрі «Оскар», кандидат історичних наук, співробітник Інституту історії України НАН України Тетяна Євсєєва. — «Полон» починається і завершується євангельським: «І якою мірою міряєте, такою і вам будуть міряти (Мт.7:2)». Про те, що одна рідна людина (до прикладу, мати – героїня Лариси Руснак) може пройти усі кола пекла, аби розшукати і викупити сина-музиканта. Можливо, саме того інтелігентного чоловіка в окулярах, який не прожив, здається і тридцяти років, і загинув на замінованому полі щойно перед тим, як місцевий «тітушка» привіз туди його матір. Загинув під час чергового раунду, як ставка охоронців, що «на роботі» поміж пиятикою та здиранням викупу з родичів полонених і на їхні ж гроші, знічев’я грають життями в’язнів у таку собі «російську рулетку» на мінному полі.
Про те, що інша рідна людина за аналогічних обставин (до прикладу, батько, він же старший охоронець, – герой Анатолія Горянського) може постати по іншу сторону пекельного казана і підносити полінця іншому. Глядач до останньої хвилини не здогадується, що старший із тих охоронців-гравців — колишній учитель — мародерствуючи, катуючи й убиваючи чужих дітей, у такий спосіб шантажує одного з полонених, аби розшукати власного сина. Мимоволі згадуються класикові рядки: «І я згадав літа лихії. Погані давнії літа. Тоді повісили Христа. Й тепер не втік би Син Марії». Люди, що потрапили у полон, дуже різні. Тележурналіст, молода пара волонтерів, молодий та літній чоловіки, певне, місцеві мешканці, молодий іноземець, якого називають американцем. Крім них – є ще чоловік з важкими пораненнями, отриманими чи то під час бою, чи то на замінованому поряд полі, та такий собі Мовчун, що «присягав захищати Батьківщину». «Полон» чимось нагадує «Куб», де усі, так чи інакше причетні до надсекретного «урядового» експерименту, потрапляють до механічної пастки-головоломки. Пройти квест «страта — наступний рівень» можна лише дуже швидко зрозумівши причини, через які туди потрапив і точно математично прорахувавши безпечний шлях. Пастка «Полону» інша, нематеріальна. І в кожного: у бранців, в охоронців, у глядача – своя. І кожен мусить сам шукати вихід, бо нікому нічого війна не спише.»


Нагадаємо, що на 68-му каннському кінофестивалі, в рамках Marché du Film, відбулася світова прем’єра української стрічки Captum (Полон). Captum представив Україну в Німеччині на Film Festival Cottbus (4 листопада 2015) і відкрив міжнародну конкурсну програму повнометражних фільмів на All Lights India International Film Festival (16 листопада 2015). Фільм увігнав у стан шоку європейську публіку...
«Полон» став одною з найгучніших подій ОМКФ-2015. І хоча за оцінками журі фільм не увійшов до призового складу, фестивальні глядачі та журналісти створили навколо нього інформаційне поле мало не більше, ніж навколо переможців ОМКФ.

Анатолій Матешко розповів, що фільм зняли за 7 днів. Щоправда, напередодні проходили репетиції, тому до початку зйомок, за словами режисера, "актори вжилися в роль і буквально тижнями не виходили з неї. Для мене це був дуже важливий режисерський експеримент, і актори дуже сумували за такій роботі в Україні". Зйомки проходили в 20 км від Києва.

Презентація відбудеться за адресою: кінотеатр «Супутник», вулиця Іскрівська, 18, Київ

Початок: о 17:30

Придбати квитки можна тут:

http://www.kino-sputnik.com.ua/movie/511/
http://vkino.ua/ua/show/plen/kiev/sputnik?date=2016-02-06#about
Відповісти на статтю