Казка Старого Мельника у Різдвяному Арсеналі
Видавництво "Кальварія" | 17.12.15 18:11:56
У суботу, 19 грудня, о 12:30 в рамках Різдвяного Арсеналу відбудеться перша кіно-літературна презентація української казки про Казка про перемогу світла над темними силами
У презентації візьмуть участь: актори Анна Кошмал, Остап Ступка, Володимир Горянський; режисер Олександр Ітигілов; продюсер Роман Клімпуш (компанія «Євромедіа»); воїн, письменник, сценарист, автор книги Сергій Ухачевський; сценарист і креативний продюсер фільму Сергій Гаврилюк; видавець Петро Мацкевич (видавництво «Кальварія»). На гостину завітають і темні сили: справжні песиголовці, вовкулаки та повітрулі.
На вас чекатиме книга та автограф-сесія Автора, фільм про фільм із фрагментами нової стрічки, ви зможете побачити наживо костюми, які спеціально створювалися для зйомок Казки та інші приємні сюрпризи.
«Казка Старого Мельника» — це сучасна казка за мотивами українських казок і легенд різних народів, тому багато персонажів — впізнаванні: Мельник, Лісова княжна, вовкулаки, повітрулі, лицарі і навіть гоголівський бурсак та інші. Це — повністю український продукт: книжка Сергія Ухачевского з ілюстраціями Юлії Стахівської та перше українське кінофентезі з широким використанням видовищних ефектів і неймовірною концентрацією акторських талантів: Олексій Богданович, Олексій Вертинський, Ірма Вітовська, Володимир Горянський, Олеся Жураковська, Римма Зюбіна, Анна Кошмал, Олег Примогенов, Ада Роговцева, Остап Ступка, Наталя Сумська, Валентин Томусяк, Анатолій Хостікоєв та інші.
Відео: «Казка старого мельника». Сніданок з 1+1 https://youtu.be/A8oRHHgPgvU
Адреса: вулиця Лаврська, 12, Київ
Час: 12:30 — 13:30
Вхід за умовами Мистецького Арсеналу
Для довідки
Казка Старого Мельника
Сюжет: це — українська казка про перемогу добра над злом, події якої розгортаються в часи князя Острозького. Головні герої несподівано для себе стають Воїнами Світла та, попри неймовірну потугу темних сил, звільняють рідну землю від ворожої нечисті й повертають людям мир і спокій. Тут є Старий Мельник і хлопчаки, які полюбляють слухати його історії; відважний бурсак Миколка і чиста серцем Христина; Лісова Князівна (майже Мавка) і лісовик Буркотун; сварлива молодиця Параска Забрьоха та її чоловік Іван; а також песиголовці, повітрулі, вовкулаки, хухи та інша гидь нечестива.
Сюжет Казки, як і має бути, досить простий: до родового маєтку повертається герой війни пан Адам. Він застає рідну землю в біді. Поки його не було на батьківщині, там облаштувалися песиголовці та повітрулі. Чорні сили намагаються знищити усе живе і вільне. Люди, звірі, рослини об’єднується, аби перемогти зло. Здається, що подолати песиголовців і повітруль неможливо. Але завдяки впевненості у перемозі світла, любові, мужності та наполегливості головних героїв Христини та Миколки ця історія закінчується щасливо.
Книга: вийшла у видавництві «Кальварія» в вересні 2015 року, майже одночасно з завершенням зйомок фільму. Перший — пілотний — наклад складає 2000 примірників. Наступного року готується нове видання, яке відрізнятиметься, передовсім, художнім оформленням.
Сергій Ухачевський. Казка Старого Мельника. — Львів: Кальварія, 2015. — Ілюстрації: Юлія Стахівська. Дизайн макету: Сашко Шевцов. — ISBN: 9789666633555, 104 сторінки, тверда та м’яка палітурка. Формат твердої: 206 (в) х 148 (ш) мм
Автор книги: воїн, письменник і сценарист Сергій Ухачевський. «Казка Старого Мельника» — його перша підліткова книга. Народився 1966 р. у Тернополі. Мешкає в Києві. За освітою — вчитель української мови та літератури. Працював журналістом, продюсером, PR-консультантом, кризовим менеджером і сценаристом. Має військовий досвід: у минулому — «афганець», пізніше — Майдан, АТО. Займається волотерською діяльністю. З першим його твором читачів познайомив літературний журнал «Тернопіль» у першій половині 90-х рр. Сьогодні Сергій Ухачевський вже відомий читачам за своєю гостросюжетною соціальною прозою: романи й повісті «Пройдисвіти», «Пройдисвіти. Гра зі смертю», «Чужа гра», «Стіна» та «Осінні ілюзії». Він також є автором документальної книги «Киев бандитский. Динозавры отечественного рэкета», теле- та кіносценаріїв для телеканалів Discovery, National Geographic, Інтер, СТБ і кількох кінокомпаній.
Видані книжки: «Казка Старого Мельника» (2015); «Карпатський капкан» (2015); «Стіна. Осінні ілюзії» (2009); «Проходимцы. Игра со смертью» (2006); «Чужа гра» (2003); «Киев бандитский. Динозавры отечественного рэкета» (2002); «Проходимцы» (1998, 2005); «Пройдисвіти» (1994).
Ілюстрації: Юлія Стахівська — українська журналістка, поетеса, ілюстратор. Народилася в Житомирі. Була учасницею літературного об'єднання «Оксія». Навчалася в Острозькій академії та в Києво-Могилянській академії. Мешкає в Києві. Авторка поетичних книжок «Зав'язь думок» (2003) і «Червоні Чоловічки» (2009). Була співавторкою радіопрограми «Слова і речі» (радіо «Культура»). Перекладала вірші польського поета Чеслава Мілоша для проекту «Підказаний Мілош». Розробила ілюстрації для українського видання дитячих віршів білоруського поета Андрія Хадановича «Таткові нотатки» (2011). Також створює авторські листівки. Лауреатка літературних премій видавництва «Смолоскип» і «Молоде вино». Стипендіатка Міжнародного дому письменника та перекладача у Вентспілсі (Латвія, 2010). Учасниця багатьох літературних акцій в Україні та інших країнах. Вірші перекладалися польською мовою. Має перше місце у всеукраїнському конкурсі плакатів на тему протидії насильству щодо жінок.
Фільм: ігрова картина із застосуванням комп'ютерних технологій. Зйомки було розпочато 2 грудня 2014 року, а завершено наприкінці вересня цього року. Триває період постпродакшена.
Актори: Олексій Богданович, Олексій Вертинський, Ірма Вітовська, Володимир Горянський, Олеся Жураківська, Римма Зюбіна, Анна Кошмал, Олег Примогенов, Ада Роговцева, Остап Ступка, Наталя Сумська, Валентин Томусяк, Анатолій Хостікоєв та інші.
Сценарист і креативний продюсер: Сергій Гаврилюк. Режисер: Олександр Ітигілов. Оператор Сергій Барденюк.
Фінанси: Фінансувалось Держкіно. 18 мільйонів гривень — один із найбільших бюджетів для українського кіно. За задумом творців має стати касовим прокатним фільмом і конкуруватиме з «Попелюшкою» (2015) виробництва Walt Disney Pictures.
Спецефекти: У фільмі багато спецефектів, трюків, гриму, декорацій, комп’ютерної графіки. Майже усі трюки на конях та бої етнічної нечисті – повітруль із козаками виконують професійні каскадери. Десь десь 65% усіх трюків знімалися наживо.
Локації: павільйонні зйомки, Пирогово, Лиса Гора в Києві, Коростишев
Костюми: Над костюмами для стрічки спочатку працювала Оксана Тимоніна, а закінчував їх створення Костя Кравець. Левова частка суконь для фільму була пошита з нуля. Кожна намистинка і кожен стібок вивіряли за книгами. Тож ідентичність всіх без винятку костюмів — ідеальна.
Виробник: українська компанія Euromedia, яка спеціалізується, передовсім, на шоу-бізнесі, телепроектах і трансляції таких заходів, як «Євробачення».
chanyuan | 11.04.19 10:45:56
qqq