Запрошує львівська книгарня "Є"
Книгарня "Є" | 17.11.15 12:13:09
16-22 листопада книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
Філософія для життя: розмова, творче заняття, презентація однойменної книжки творів Делії Стейнберг. Спільно з культурним центром “Новий Акрополь”, до Міжнародного дня філософії, в рамках проекту «Філософський вир». За участі Андрія Українця.
Дата події: 16.11.2015 (понеділок), о 18.30.
На вас чекають:
• Розмова. Поговоримо про філософію без загальновідомих аксіом чи складних термінологій. Звернемося до древніх мислителів Сходу та Заходу й філософині сучасності – Делії Стейнберг.
• Творче заняття. А як розумієте філософію Ви? У командній грі знайдемо однодумців – представників певного підходу філософування. Поділіться Вашими думками поро цю давню “веселу науку”.
• Презентація. Розповімо про книжки видавництва “Новий Акрополь”, електронний журнал «IDEA list» та найближчі заходи культурного центру «Новий Акрополь».
Про авторку книжки “Філософія для життя”:
Делія Стейнберг зуміла екстрагувати найкраще з історії світової філософії. «Герой повсякденності», «Ігри Майї», «Філософія для життя» – твори Делії Стейнберг, філософині, письменниці, музикантки. З 1991 року вона очолює Міжнародну культурну асоціацію «Новий Акрополь». Веде широку просвітницьку діяльність, читає лекції з психології, символізму, історії мистецтв та естетики.
5 причин, чому варто прийти:
1. Теорія. Порівнюємо філософів Сходу і Заходу
2. Практика: проявіть власні підходи у командній грі
3. Зіграйте у гру «колесо символів» та «колесо подвигів»
4. Дізнайтесь про книги з практичної філософії та новинки видавництва
5. Невимушена атмосфера творчого пошуку
Додаткова інформація за телефоном:
(032) 255-63-77 (098) 448-98-00, (093) 713-23-00
newacropolis.org.ua
Майстер-клас "Антична філософія в XXI столітті: вправи на кожен день" — за книжкою П'єра Адо “Що таке антична філософія?”. Спільно з культурним центром “Новий Акрополь”, до Міжнародного дня філософії, в рамках проекту «Філософський вир». За участі Олени Лукіної.
Дата події: 17.11.2015 (вівторок), о 18.30.
• Хто такий античний філософ?
• Чи є взаємозв’язок «сивочолої» теорії і «вічнозеленого» дерева життя?
• Хто й для чого обирає «філософський спосіб життя» ?
• Які вправи на дорогах мудрості виконували античні філософи?
• Якою має бути філософія сьогодні?
Ми поринемо у світ античної філософії у трактуванні П’єра Адо —французького історика філософії, професора кафедри історії елліністичної та римської думки Коллеж де Франс.
П'єр Адо — не лише глибокий дослідник, але й самостійний мислитель. Він ставить духовний експеримент, досліджуючи «внутрішню роботу» таких фігур, як Сократ, Епікур, Епиктет, Марк Аврелій, Сенека, і застосовуючи їхні «рецепти» до власного життя. Він вважає, що життя й робота людини над собою в античній філософії має первинну і визначальну роль, порівняно з теорією. Адже античний філософ — насамперед та людина, яка живе філософським життям і невпинно самовдосконалюється, а антична філософія — свідомо і вільно обраний філософський спосіб життя.
5 причин, чому варто прийти:
1. Дізнатись про найсуттєвіше з філософії античності з того, що дійшло до нас через 2500 років.
2. Засумніватися в тому, що філософія – це суто теоретична система знань, а філософувати – це «міркувати-говорити-міркувати-говорити»
3. Взяти для повсякденного життя практичні і корисні поради перевірені часом.
4. Спробувати деякі вправи античних філософів.
5. Майстер-клас у формі жвавої бесіди.
Додаткова інформація за телефоном:
(032) 255-63-77 (098) 448-98-00, (093) 713-23-00
newacropolis.org.ua
КОЛО КНИЖКИ з підлітками. Спільно з Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва й організацією “Пласт”. Цього разу за участі письменниці Галини Рис будемо говорити про “Казки роботів” польського фантаста Станіслава Лема.
Дата події: 18.11.2015 (середа), о 17.00.
Станіслав Лем (1921-2006) – видатний польський письменник родом зі Львова, відомий своїми науково-фантастичними творами. Його життя було не менш цікавим, ніж його книги. Переживши Другу світову війну та спробувавши себе у медицині та в реалістичній літературі, Лем урешті обрав професію письменника-фантаста й досяг у цьому жанрі шаленого успіху. Про це свідчить хоча б те, що ім'ям Станіслава Лема названа планета, а його книги перекладені на понад сорок мов світу.
Протягом “КОЛА КНИЖКИ” обговорюватимемо його пародійно-сатиричні оповідання, написані у дусі наукової фантастики та зібрані у книгах "Казки роботів" і "Кіберіада". Йтиметься, зокрема, про:
1. відмінність між науковою фантастикою і казками;
2. вплив жанру та стилю на наше сприйняття книжки;
3. відображення політики та війни у фантастичному та казковому жанрах;
4. особливості перекладу з польської на українську мову.
Вестиме обговорення Галина Рис – письменниця, літературознавиця, перекладачка з польської та англійської мов.
Дискусія “Діалог з уже не-дітьми. Українська підліткова література сьогодні”. У рамках мережевого проекту “Література у часи кризи. Quo vadis, українська книжко?”. За участі Михайла Костюка, Катерини Міхаліциної, Тетяни Пилипець, Уляни Баран. Модераторка — Анастасія Левкова.
Дата події: 19.11.2015 (четвер), о 18.30.
• Чи може література бути медіатором розмов із дітьми на важливі теми?
• Нарешті є. Що дало поштовх для кількісного стрибка підліткової літератури останніх років?
• Книжка ловить їх, та чи впіймає? Чи цікава підліткам сучасна українська підліткова література?
• Теми та стилі підліткової літератури на Заході
Розмову вестимуть:
• Михайло Костюк — психотерапевт, дитячий психіатр;
• Катерина Міхаліцина — редакторка “Видавництва Старого Лева”, письменниця, авторка дитячих і дорослих книжок;
• Тетяна Пилипець — провідна бібліотекарка Львівської центральної бібліотеки для дітей та юнацтва, модераторка численних міських свят і фестивалів.
• Уляна Баран — засновниця і президент Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва, організаторка симпозіумів «Література. Діти. Час», член редакційної колегії однойменного фахового видання.
• Модераторка — Анастасія Левкова, арт-менеджер львівської книгарні “Є”, організаторка щотижневих зустрічей для підлітків “КОЛО КНИЖКИ” у книгарні “Є”.
Книгарня «Є» підготувала серію круглих столів за участі експертів «Література у кризові часи. Quo vadis, українська книжко?». Проект присвячений актуальним питанням українського книжкового ринку «постмайданного» періоду. Літературні критики, видавці, письменники, журналісти, представники іноземних культурних інституцій ведуть розмови довкола питань про можливості для молодих письменників, поезію війни, розвиток підліткової літератури й літератури нон-фікшн, ринок перекладної літератури. Зустрічі відбуваються у книгарнях чотирьох міст: Києві, Львові, Тернополі та Дніпропетровську.
Презентація українського перекладу книжки польського письменника Тадеуша Доленги-Мостовича “Кар'єра Нікодема Дизми”. Спільно з видавництвом “Знання”. За участі перекладача Андрія Павлишина.
Дата події: 20.11.2015 (п'ятниця), о 18.00.
Тадеуш Доленга-Мостович (1898-1939) — польський письменник, журналіст, сценарист. Навчався в Київському університеті Святого Володимира. У 1918 р. добровольцем вступив до лав польської армії. З 1922 р. жив у Варшві, займався журналістикою й літературою. За його життя з 16-ти 8 творів було екранізовано, зокрема відомий в Україні “Знахар”. Найбільшу популярність авторові приніс роман “Кар'ра Нікодема Дизми”. 1939 року був мобілізований до армії. Загинув при захисті містечка Кути.
Про роман “Кар'єра Нікодема Дизми”. Молодий чоловік посередніх здібностей, без належної освіти, досвіду приїздить із провінції до Варшави, щоб знайти бодай якусь роботу, і за короткий час стає одним із провідних діячів держави. Перед ним схиляються, про нього пишуть у газетах, президент пропонує йому стати прем'єр-міністром. Чи може таке бути в житті? Виявляється, може, якщо це комусь вигідно. Як таке могло статись, можна зрозуміти прочитавши роман. Майже всі персонажі роману мали реальних прототипів. Події у творі мають багато спільного із сучасним життям в Україні.
***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.