Запрошує львівська книгарня

Новини

Запрошує львівська книгарня "Є"

Книгарня "Є" | 02.11.15 5:38:19

2-8 листопада книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
«Заповідна природа у Вікіпедії»: віківишкіл з написання статей для найбільшої енциклопедії у світі.
Дата події: 02.11.2015 (понеділок), о 18.30.
Віківишкіл – це зустріч, на якій можна навчитися писати статті до Вікіпедії. Цього разу віківишкіл буде присвячений статтям про природно-заповідний фонд Львівщини й України в цілому. Тому, якщо:

– ви давно хотіли навчитися редагувати Вікіпедію (бо там є статті, які ви бажаєте виправити, і немає статтей, які там точно мають бути);
– або вам байдуже до Вікіпедії як такої, але ви хотіли б, щоб більше людей дізналися про природно-заповідний спадок України та Львівщини зокрема, і готові долучитися до цього особисто...
...вам варто прийти 2 листопада о 18.30 до Книгарні «Є» у Львові (бажано з власним ноутбуком), і редактори Вікіпедії — Юрій Булка, Олена Захарян і Тарас Рикмас — у затишному оточенні книжок навчать вас писати статті до найбільшої у світі енциклопедії.


Лекція історика Дмитра Білого (Донецьк) на тему "Виклик для України. Чи стане Донбас ферментом для формування незалежної Української держави?"
Дата події: 03.11.2015 (вівторок), о 18.00.
Дмитро Білий — письменник, історик (доктор історичних наук), дослідник Кубані. Член Донецького відділення Наукового товариства ім. Т. Шевченка.
Автор науково-популярної розвідки «Малиновий Клин» (1994), романів «Басаврюк XX» (2002), «Заложна душа» (2002), «Чорне крило» (2004), «Козацький Оберіг» (2005), «Шлях Срібного Яструба» (2007). Автор понад 60 наукових праць з історії України та Кубані. З червня 2014 року мешкає у Львові. У своїй лекції 3 листопада торкнеться, зокрема, таких питань:
• "Порубіжжя на цвинтарі" – територія Донбасу як сакральний простір мертвих. Від жертовних комплексів Мегалітичної культури та скифсько-сарматських курганів до козацької Савур-Могили.
• Політекономія Джона Юза, або Початок індустріальної революції в донецьких степах
• Махно, отамани, австрійські інженери з маузерами та Донецька-Криворізька республіка, якої ніколи не було. Боротьба за Донбас в 1917-1921 роках, в якій ніхто не переміг. Включно з самим Донбасом.
• «Підземний Сибір і теплий ГУЛАГ» (1921-1952). Чи існувала «УПА – Донбас»?
• «Від зміни до зміни». Інший ритм життя й особливий часопростір. Або чому у нас так і не виникла українська «Солідарність» для робітників?
• «Почуйте Донбас», або Розплата за уроки, на які ніхто не ходив.


КОЛО КНИЖКИ: зустріч для підлітків, обговорення біографії й творів Івана Багряного з акцентом на повісті «Огненне коло». Спільно з Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва й організацією “Пласт”.
Дата події: 04.11.2015 (середа), о 18.00.
Іван Багряний (справжнє ім'я — Лозов'яга Іван Павлович; 1906-1963) — український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Входив до різних літературних угруповань, дружив із українськими митцями Валер'яном Підмогильним, Євгеном Плужником, Борисом Антоненком-Давидовичем, Григорієм Косинкою, Тодосем Осмачкою.
1932 року був ув'язнений за «проведення контрреволюційної агітації» через літературні твори. Пройшов в'язницю, спецпоселення Далекого Сходу, втечу в Україну, арешт у дорозі й новий термін ув'язнення. Автобіографічні подробиці про ці п'ять років життя — арешт, тортури, втечу із заслання й повернення на батьківщину — письменник використав у романах “Тигролови” (1946) і “Сад Гетсиманський” (1950).
1945 року Багряний емігрував до Німеччини. 1946 р. написав брошуру-памфлет “Чому я не хочу вертатись до СРСР?”, де виклав політичну декларацію національної гідності й прав людини, яка пережила примусову репатріацію, насильство, тортури. Логічно обґрунтував закономірність еміграції з Радянського Союзу — батьківщини-мачухи, котра пішла на геноцид.
Письменник був головою Виконавчого органу Української Національної Ради та заступником президента УНР в екзилі.
Західні дослідники творчості Івана Багряного відзначали унікальну здатність письменника до „кошмарного гротеску“, неабиякого гумору серед відчаю, оптимізму — серед трагедії у глухій війні, що проводиться на величезних просторах євразійської імперії.
“Огненне коло. Повість про трагедію під Бродами” видана у Німеччині 1953 р. В основу твору покладена неоднозначна історія української дивізії СС «Галичина».

***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.



Відповісти на статтю