Запрошує Львівська книгарня

Новини

Запрошує Львівська книгарня "Є

Книгарня "Є" | 05.10.15 7:07:00

5-11 жовтня книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
Презентація книжки Богдана Ославського “Льонтом. Дороги і люди”. Спільно з літературною аґенцією “Discursus”.

Дата події: 06.10.2015 (вівторок), о 18.00.

Льонтом – ходити без діла, вештатися, валандатися. Так кажуть у Великій Кам’янці, де почалася дорога Богдана Ославського. Вона привела його від київських електричок через кубанські рівнини й гори Кавказу, піски Кизилкумів і Каракумів, базари Самарканда та Бухари, через Ферганську долину знову до України. З рюкзаком, спанням на узбіччях у наметі й готуванням їжі на газовому пальнику. З радістю приймати дароване, ділитися і довіряти. Разом з тим проза Богдана Ославського – більше ніж опис побаченого й почутого. Це спроба віднайти те загальнолюдське, що єднає українця з узбеком, казаха з киргизом чи грузина з росіянином. Навіть якщо це здається неможливим.
“Вперше в українській літературі бачу письмо, таке близьке до стилістики Анджея Стасюка, і то до його найтонших, найсвітліших книжок. Мені подобається, що і на моїй землі є хтось, готовий із такою уважністю і вдячністю вирушати в чужі землі, особливо в краї, які не ваблять до себе туристів, бо в них, здавалося б, нічому вабити. Може здатися, що на всіх пройдених дорогах мало що діється, що в тих далеких землях час майже зупиняється, але автор книжки «Льонтом» має прегарний дар пізнавати і зберігати в пам’яті все побачене й пережите із тихою довірою, любов’ю і спокоєм. Богданове письмо дуже рівне і зріле, і це викликає захват, бо «Льонтом» є його дебютною книжкою. Найменше, що можу зробити, це подякувати за добрий досвід читання. А ще – за Богданів незмарнований дар письма.”
Богдана Матіяш

Перше в новому сезоні КОЛО КНИЖКИ: зустріч для підлітків, обговорення прочитаних улітку книжок. Спільно з Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва та організацією “Пласт”.

Дата події: 07.10.2015 (середа), о 18.00.

“Коло книжки“ — це щотижневі зустрічі для підлітків у книгарні “Є”, протягом яких обговорюємо книжки. Такі зустрічі відбувалися регулярно з січня до червня цього року. Після канікул та вересневого входження до звичного трибу життя відновлюємо “Коло книжки” — з 7 жовтня ці зустрічі відбуватимуться щосереди.
Що подарувало нам літо? На першій зустрічі будемо обговорюти книжки, прочитані влітку й опубліковані влітку. Акцент — на книжці французького автора Шарля Данціга “Навіщо читати”, український переклад якої вийшов цьогоріч у “Видавництві Анетти Антоненко”. З цієї книжки дізнаємося багато оригінальних, небанальних речей, які стосуються читання: чого тільки варті деякі назви есеїв із цієї книжки: “Читати лише з любові”, “Читати задля ненависті”, “Читати, щоб собі суперечити”, “Читати задля форми”, “Читати задля здоров'я, ох-ох”, “Читати задля чесноти, ах-ах”, “Небезпечність читання”, “Читати, щоб виявити те, чого письменник не сказав”, “Читати, щоб помолодшати” тощо.
Також на першій зустрічі разом з'ясуємо, які книжки бажаємо обговорювати на “Колі книжки” в найближчі місяці.


Презентація книжки Юрка Іздрика “Календар любові”. Спільно з “Видавництвом Старого Лева”. Модератор — Гриць Семенчук.

Дата події: 08.10.2015 (четвер), о 18.00.

З віршами треба прокидатися, під них варто засинати: 365 днів і ночей на рік, – вважає Юрко Іздрик. А щоб не збитися з ліку поетичних рядків, письменник склав спеціальний „Календар любові”. Завдяки „Календарю” читачі точно знатимуть, який вірш пасує для спекотних літніх днів, а який – для холодних зимових ночей. Поетомани Львова зможуть потрапити на персональну консультацію з любовно-літературних справ, яку проведе Іздрик.
”Календар любові” - книжка, яка певною мірою придумала, виносила і написала себе сама, - каже Іздрик. - Коли три роки тому мене накрила графоманська хвиля майже щоденного віршування, я й гадки не мав, скільки це триватиме, які теми, настрої, образи і форми домінуватимуть, який врешті-решт масив текстів виникне, і вже напевне не планував собі жодних книжок. Починалося все доволі безневинно — от просто собі пісні закоханого трубадура. Проте за ці три роки сталося стільки всього - і в особистому житті, і в житті цілої країни, - а вірші все не закінчувалися, щоденне письмо стало майже звичкою, в тему кохання невблаганно проникала тема війни... 365 віршів, які ввійшли до цієї збірки - це такий умовний рік, упродовж якого стаються неймовірно важливі речі, змінюється людина, змінюється її бачення світу, змінюється сам світ. Одне слово - календар. А все ж "Календар любові". Любові, не чого іншого... Любові, яка єдина здатна зрозуміти і прийняти нестерпність буття і - що найважливіше - надати йому, буттю, осмисленість і сенс”.


***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.
Відповісти на статтю