45 ТИСЯЧ МЕШКАНЦІВ 25 НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ УКРАЇНИ ОТРИМАЛИ БЕЗКОШТОВНИЙ ІНТЕРНЕТ В БІБЛІОТЕКАХ

Новини

45 ТИСЯЧ МЕШКАНЦІВ 25 НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ УКРАЇНИ ОТРИМАЛИ БЕЗКОШТОВНИЙ ІНТЕРНЕТ В БІБЛІОТЕКАХ

УБА, Фонд Монсанто | 13.08.15 8:12:52

Кількість сільських бібліотек, що надають інноваційні послуги населенню, збільшилася на 25

17 серпня 2015 р. Українська бібліотечна асоціація підведе підсумки реалізації соціального проекту «Бібліотека – громада: відкритий простір», що діє за фінансової підтримки Фонду «Монсанто». У 5 областях України запрацювали центри вільного доступу до інтернету, а 25 сільських бібліотек перетворились на сучасні інформаційні центри.
Початок заходу о 10:00. Запрошуємо представників ЗМІ відвідати прес-конференцію!
Адреса: Національна парламентська бібліотека України, вул. Набережно-Хрещатицька,1, конференц-зал, 3 поверх.

У 2014 р. Фонд «Монсанто» ухвалив рішення про виділення 1,8 млн. гривень на реалізацію соціального проекту Української бібліотечної асоціації у 5 областях України - Вінницькій, Житомирській, Рівненській, Полтавській та Черкаській. Проект, що став переможцем міжнародного грантового конкурсу Фонду, спрямований на перетворення 25 сільських бібліотек на сучасні інформаційні центри.

На сьогодні Українська бібліотечна асоціація повністю виконала проект, обладнавши комп’ютерною технікою сільські бібліотеки на суму понад 1 млн. гривень та поповнивши їхні фонди інформаційними ресурсами на 320 тис. гривень (книги, друкована та електронна періодика). Модернізовані заклади надають населенню життєво важливі послуги – від навчання користуватися комп’ютером та інтернетом, доступу до е-урядування та адміністративних послуг до інформаційної підтримки малого бізнесу та фермерських господарств.


Завдяки інформаційним технологіям сучасні бібліотеки долають цифрову нерівність в умовах, коли лише 42% сільського населення України мають постійний доступ до мережі інтернет.

У прес-конференції візьмуть участь Гуцул Наталія Іванівна, головний спеціаліст відділу бібліотек Управління соціокультурного розвитку регіонів Міністерства культури України, Шевченко Ірина Олександрівна, президент Української бібліотечної асоціації, Сошинська Ярослава Євгенівна, виконавчий директор Української бібліотечної асоціації, Федьчук Віталій Миколайович, директор з корпоративних питань та зв’язків з громадськістю компанії «Монсанто Україна», Польовий Леонід Олексійович, голова Єрківської сільської ради Катеринопільського р-ну Черкаської обл., Недуха Альона Геннадіївна, бібліотекар бібліотеки с. Степанки Черкаського р-ну Черкаської обл.

Контактна особа: Бояринова Оксана, PR-менеджер УБА
Тел.: +380 44 383-14-32, +380 097 657 25 40
info@ula.org.ua
www.ula.org.ua


Фонд «Монсанто»

Фонд «Монсанто» є філантропічним відділенням компанії «Монсанто» та працює заради значного та значимого поліпшення життя людей та зміцнення громад. Як і компанія «Монсанто», що є лідером інноваційного та сталого розвитку сільського господарства, Фонд намагається бути інноваційним лідером філантропії, надаючи допомогу сталому розвитку громад, які цього потребують, в усьому світі.

Фонд фокусується на зміцненні сільських громад за напрямами надання освітньої підтримки та забезпечення критичних потреб громад. Громадські організації можуть отримати гранти (мінімальним розміром у 25 тис. доларів США) від Фонду на реалізацію проектів, що не повинні мати жодного зв’язку з комерційною діяльністю компанії «Монсанто».

Докладнішу інформацію про міжнародні гранти Фонду «Монсанто» можна отримати на сайті Фонду: monsantofund.org/grants/international.


Історії успіху

«Інтернет в бібліотеці дозволяє економити час, бо всю необхідну інформацію можна отримати від бібліотекаря на свою електронну пошту. Завдяки періодичним виданням, що надходять у бібліотеку, маємо можливість отримувати інформацію про події у світі та країні, необхідну інформацію про сільськогосподарське виробництво. Діти мають де проводити свій вільний час з користю для себе».
«Інтернет в бібліотеці дає можливість знаходити інформацію з різних питань, шукати партнерів по бізнесу та людей зі спільними інтересами. Через інтернет замовляємо товари для дому та сім'ї».
«Ми навіть не могли уявити, що в сільській бібліотеці зможемо отримати оперативну інформацію про ціни на зерновому ринку України і це дозволить нам відчути себе більш конкурентоспроможними. Ми справді отримали користь».
«Читачам, які не мають навиків роботи в інтернеті, бібліотекар допомагає зробити перші кроки у всесвітній мережі. Так, мешканці села скористалися новою послугою бібліотеки, знайшли сайти, з цікавою і корисною інформацією і замовили насіння овочів і квітів на сайті журналу "Сільський вісник","Інтер флора" та "Сонцесад". Через деякий час насіння було доставлене кур’єром. Мешканці нашого села отримали якісне насіння без переплат і заощадили свій час».
«Діденко Вікторія 4 роки займається вирощуванням молодняка птиці для продажу. Розвиватися цій справі заважала відсутність якісних та простих у використані домашніх інкубаторів. Саме завдяки допомозі бібліотекаря у пошуку інформації з цього питання змогла придбати нові інкубатори, які задовольнили її як за ціною, так і за якістю».

Відповісти на статтю