Запрошує львівська книгарня "Є"
Книгарня "Є" | 30.06.15 11:32:49
29 червня — 5 липня книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
Лекція Юрія Шевчука (Нью-Йорк) на тему “Політика мовної шизофренії в Україні. Джерела, форми, наслідки”.
Дата події: 30.06.2015 (вівторок), о 18:00
Всюдисуще поєднання української мови з російською є рисою, що чи не першою впадає у вічі чужинцеві, який відвідує Україну. В лекції буде зроблено аналіз цього нового і надзвичайно ефективного механізму русифікації у історичному контексті та в порівнянні з практикою інших західних країн. Буде також докладно розглянуто наслідки мовної шизофренії для української мови, культури й ідентичності.
Юрій Шевчук, випускник факультету романо-германської філології, Київського державного університету імени Тараса Шевченка (1977-1982) зі спеціальності «теорія і практика перекладу». Захистив кандидатську дисертацію на тему «Архаїзація лексики англійської мови Великої Британії». Навчався на магістерській та докторській програмі з політології в університеті Нова школа суспільних досліджень, Нью-Йорк (1992-1999), маґістр політології зі спеціальностей «порівняльна політологія» та «американський уряд»/Викладав англійську мову в Українському інституті інженерів водного господарства, м. Рівне (1987-1992), українську мову на Літній школі Гарвардського університету (1990-2012). З 2004 р. працює лектором української мови в Колумбійському університеті, Нью-Йорк, США, де викладає початковий, середній і поглиблений курси української мови та курс «Совєтський, постсовєтський, колоніальний, постколоніальний кінематограф». З 2014 р. викладає українську також у Єлльському університеті. Автор підручника «Українська для початківців» для студентів західних університетів та самоуків (Beginner’s Ukrainian. Hippocrene Books, New York, N.Y., first edition 2011, second edition 2013: http://hippocrenebooks.com/book.aspx?id=1771 Пише і виступає публічно на теми мовної ситуації в Україні, української культури й ідентичності. Засновник і директор Українського кіноклубу Колумбійського університету, єдиного постійного форуму українського національного кінематографа поза межами України (з жовтня, 2004 р.), http://www.columbia.edu/cu/ufc. Активно популяризує українське кіно в Північній Америці та Західній Европі. Працював кореспондентом Радіо “Свобода” в Нью-Йорку (1994-1999). Перекладач, серед його опублікованих перекладів Джордж Орвелл “Ферма тварин” (1989), Орест Субтельний “Історія України” (1991). Член Наукового товариства імени Шевченка (США), член Української Вільної Академії Наук (США), член Національної спілки кінематографістів України.
Розмова з мистецтвознавцем Галиною Новоженець на тему "Мистецтво української діаспори здалека і зблизька". Модератор — Наталка Космолінська.
Дата події: 01.07.2015 (середа), о 18:00.
Йтиметься, зокрема, про:
- реконструкцію картини культурно-мистецьких процесів в українській діаспорі наприкінці 1940-1970-х.
- нерозкриті проблеми культурно-мистецького життя в еміграції;
- замовчувані в радянському мистецтвознавстві імена митців-емігрантів;
- перебіг полеміки щодо шляху розвитку українського мистецтва в екзилі: між тяжінням до модерності та консервативністю художніх орієнтацій, між необхідністю інтегруватись у нове середовище як повноцінні рівноправні представники і виправданням своєї відсутності на Батьківщині.
Галина Новоженець — художниця, викладач живопису, доцент Львівської Національної Академії мистецтв. Захистила дисертацію про культурно-мистецькі процеси в середовищі української діаспори. В 2015 році видала зібрані матеріали у формі монографії "Образотворче мистецтво української діаспори 1940-1970 років: поліваріантність художнього досвіду" (Львів, Кальварія, 2015).
***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.