Запрошує львівська книгарня "Є"
Книгарня "Є" | 07.06.15 12:40:34
8-14 червня книгарня “Є” у ЛЬвові запрошує на такі заходи:
Презентація книжки Анни Вероніки Вендланд “Русофіли Галичини. Українські консерватори між Австрією та Росією, 1848-1915”. Спільно з видавництвом “Літопис”. Учасники — авторка книжки Анна Вероніка Вендланд, перекладачка книжки з німецької Христина Назаркевич та науковий редактор українського видання Мар'ян Мудрий.
Дата події: 08.06.2015 (понеділок), о 18.00.
Праця німецької дослідниці Анни Вероніки Вендланд відкриває світ ідей австрійської Галичини. Книжка знайомить із середовищем громадських активістів ХІХ століття, які, шукаючи свою ідентичність, урешті-решт ставали поборниками ідеї всеруської культурно-духовної спільності. Це – перше в історіографії системне дослідження феномену галицького русофільства. Читач не знайде в книжці ані схвалення, ані осуду цього явища. Авторка окреслює русофільство як один із консервативних напрямів розвитку дискусії про українську ідентичність. Історія досягнень і поразок русофільського руху викладена з акцентом на постатях інтелектуалів, які, опинившись на межі традиційного й модерного світів, переймалися долею своєї спільноти, прагнули бути для неї корисними.
Анна Вероніка Вендланд (нар. 1966) – доктор історичних наук, член дирекції Інституту імені Гердера з досліджень Східної та Центральної Європи у Марбурзі, доцент кафедри східноєвропейської історії в Ґісенському університеті імені Юстуса Лібіґа (Німеччина). Вивчала історію, політологію та слов'янську філологію в Кельні та Києві, завершила докторат під керівництвом Андреаса Каппелера, працювала дослідником та доцентом в Ляйпциґу та Мюнхені. Автор праць про російсько-українські відносини, історію національних рухів у Східній Європі, транснаціональну історію. Активно публікується у блогосфері про актуальні проблеми України. Нині займається міською історією та історією техніки, пише монографію про історію атомоградів в Україні, Росії та Литві. З чоловіком Романом Осадчуком і трьома синами живе в Ляйпциґу.
Презентація книжки Надії Трач «Разом — сила: риторика українського спротиву. Соціолінгвістичні есеї». Спільно з видавництвом “Кліо”. Модератор — Світлана Одинець.
Дата події: 09.06.2015 (вівторок), о 18:00.
У збірці есеїв авторка пропонує читачеві аналіз понад 800 слоганів українського спротиву – у фокус потрапляє період Євромайдану 2013–2014 рр. та подальший розвиток подій у сучасній Україні. Риторику суспільних подій висвітлено у науково-публіцистичному стилі. Із цієї збірки можна довідатися, як мова формує ідентичності та цінності, відображає суспільні зміни, якою є динаміка революційної риторики (у зіставленні з попередніми українськими протестами – Студентською революцією на граніті 1990 р. та Помаранчевою революцією 2004 р. та з демонстраціями в інших країнах світу).
Революційні слогани виконали як суспільні функції (мобілізації, згуртування протестувальників), так і мовні (комунікативну, експресивну, поетичну), стали частиною аудіовізульного образу Майдану, елементом формування колективної пам’яті про нього. У мові протесту і подальшого українського спротиву переплелися вербальна агресія і мовне злагіднення, архаїчні і модерні риси, елементи літературних мов і соціолектів (суржику, азірівки, жаргону, сленгу).
Надія Трач (нар. 1982) — мовознавець, кандитат філологічних наук, учасниця багатьох міжнародних наукових програм, конференцій (як-от семінар «Мовна політика в Україні» (Відень, Австрія, 2007), міжнародна дослідницька школа «Норми, цінності, культури і мови» (Берген, Новергія, 2011), міжнародна конференція «Регіони пам'яті. Порівняльна перспектива Східної Європи» (Варшава, Польща, 2012) та ін.). Наукові зацікавлення — теорія і практика термінології, юридична термінологія, мовна політика, соціолінгвістика, методика викладання української як іноземної, науковий стиль української мови, мова мас-медіа.
Презентація книжки Євгена Нахліка “Перелицьований світ Івана Котляревського”. Спільно з видавництвом “Срібні джерела” та Інститутом Івана Франка НАН України. Модератор — Віктор Неборак.
Дата події: 10.06.2015 (середа), о 18.00.
У комплексній синтетичній монографії переосмислено, узагальнено й підсумовано основні дотеперішні (двохсотлітні) здобутки й дискусійні питання в освоєнні та дослідженні літературної спадщини Івана Котляревського. Систематизація набутків попередників поєднується із критичним підходом до їхніх спостережень та висновків, принагідними уточненнями та власними новаторськими інтерпретаціями, скрупульозна фактографія – з осмисленням та переосмисленням фактів і явищ, занурення у деталі – з концептуальними узагальненнями. В центрі дослідницької уваги – художній світ Котляревського, перелицьований з інших літературних явищ. Розгляд творчості письменника поставлено в широкий західно-, центрально- і східноєвропейський контекст. Більшу увагу, ніж досі, звернуто на національну проблематику творів, їхнє політично-історичне тло.
Книжка слугуватиме надійним і цікавим путівником по творах І. Котляревського.
Євген Нахлік (нар. 1956) — український літературознавець, доктор філологічних наук, професора, член-кореспондент НАН України, лауреат кількох літертаурознавчих премій, організатор академічного літературознавства: 1991 року організував відновлення, а фактично створив заново на цілком новій кадровій та матеріально-технічній базі Львівське відділення Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, перетворене 2012 року на Інститут Івана Франка НАН України.
Презентація книжки Володимира Єрмоленка “Далекі близькі. Есеї з філософії та літератури”. Спільно з “Видавництвом Старого Лева”. Модератор — Ірина Старовойт.
Дата події: 12.06.2015 (п'ятниця), о 18.00.
Про Руссо і страх близькості, про Казанову й чисту насолоду, про Ґарі й хамелеона, про Зонтаґ і чуттєвість… Про те, як філософія та література стають ключами до розуміння того, що навколо і всередині, наближають до розширення та поглиблення світобачення та сприйняття. Про вміння дивитися крізь, а не повз, і, звісно, про читання та писання. Про все це — на зустрічі з Володимиром Єрмоленком та презентації його книжки есеїв «Далекі близькі».
«Далекі близькі» – друга книжка українського філософа та публіциста Володимира Єрмоленка. Це книжка про Руссо, Казанову, Гофмана, Флобера, Дерріда, Зонтаґ, Барта, Ґарі – і водночас про близькість, насолоду, невидимість, втрату, повільність та чуттєвість. Це книжка про людей та їхні життя, їхні болі й радості – і водночас про сенси, що їх ці люди витворювали зі свого досвіду. Це книжка про те, як можна перетворити слабкість на силу, а ваду – на перевагу. Про те, як далекі класики можуть раптом стати близькими – як друзі, як рідні.
Володимир Єрмоленко (нар. 1980) — філософ, публіцист, есеїст, доктор політичних студій (Школа високих студій суспільних наук: EHESS, Париж), кандидат філософських наук (Київ, 2009 р.), старший викладач Києво-Могилянської академії.
***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.