«Пильне око самовидця Сороки..."
02.06.15 22:27:12
У першій декаді червня 2015 року у видавництві «Український пріоритет» (м.Київ) вийде друком книга Петра Сороки «Жезл і Посох», у яку ввійшло два історичні романи – «Жезл» (про Івана Мазепу) і «Посох» (про Тимофія Бордуляка).
Роман «Жезл» написаний від імені полтавського полковника Федора Жука, внучка якого Мотря закохалася у гетьмана Мазепу. По-новому висвітлено трагічну колізію цього кохання, що розгортається на широкому тлі історичних подій. У творі ви зустрінетеся з такими відомими історичними персонажами як літописець Самійло Величко, поет Іван Величковський, генеральний писар Василь Кочубей, його дружина Любов Федорівна, задні козаки і гетьмани Хмельницький, Виговський, Самойлович….
Роман «Посох» розповідає про письменника-священика Т.Бордуляка, на долю якого випало багато драматичних подій. Твір написано у формі щоденника і в ньому фігурують І.Франко, І.Блажкевич, В.Щурат та багато інших знаних людей того часу. Чимало сторінок присвячено літературним і духовним роздумам.
Попередня книга П.Сороки, видана «Українським пріоритетом» під провокативно-іронічною назвою «Шедевр», стала кращою книгою 2014 року (за версією СПУ і АУП).
Якщо історична проза і названі постаті зацікавлять вас, то книгу «Жезл і посох» можна замовляти за адресою:
46018
м.Тернопіль-18,
а/с 459
Сорока Петро
Контактний телефон для довідок – 067-90-90-177.
e-mail:
sorokagtr@rambler.ru
Обсяг книги – 400ст. Тверда обкладинка. Ціна від автора – 50 грн.
У книгарнях видання продаватиметься за ціною 80 грн.
ВІДГУКИ КРИТИКІВ, ВЧЕНИХ І ПИСЬМЕННИКІВ
«Останнім часом дедалі гостріше відчувається втома прози – від безконечного експлуатування авторами одних і тих самих прийомів, методів, стилю тощо. З цього боку проза Петра Сороки – свіжа, втома їй не загрожує…»
Валентин Чемерис (м.Київ)
«Об’єднує ці два твори проблема Часу. Вічна і невловима категорія, до якої людина ніяк не може звикнути і з якою ніяк не може звикнутись. У П.Сороки надзвичайно глибоке й контрасне сприйняття Часу».
Євген Баран (м.Івано-Франківськ)
«Ця книга має глибоку і тривожну душу. Я відчуваю її».
Галина Журба (Бельгія)
«Пильне око самовидця Сороки являє нам найперше корозію людських чеснот і жертовність їхню, коли йдеться про долю Вітчизни».
Олександр Гижа (м.Київ)
«Найголовнішим у П.Сороки є не тільки те, що душа і духовність знаходять своє яскраве вираження, а й те, що їхні тексти спонукують до подальшого пошуку душею духовних цінностей».
Луїза Оляндер (м.Луцьк)
«Твір П.Сороки типово модерністський – неможливо розрізнити, де цитата цитати, а де цикута спокути чи гіркота любовного меду: автор наче б стилізує потік власної свідомості під жанр діяріуша Федора Жученка та під епоху на зламі ХVII- ХVIII ст.».
Богдан Чепурко (м.Львів)