Запрошує львівська книгарня "Є"
Книгарня "Є" | 24.05.15 7:20:59
25-31 травня книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
Презентація книжки Анни Гавальди «Мені б хотілось, щоби хтось мене десь чекав». Спільно з “Видавництвом Старого Лева”. Учасниці розмови — перекладачка книжки Євгенія Кононенко й письменниця Галина Вдовиченко.
Дата події: 25.05.2015 (понеділок), о 18:00.
Любов, зустрічі, прощання, очікування і сподівання, втрачені нагоди, знайомства, що ні до чого не зобов’язують… У книжці Анни Гавальди «Мені б хотілось, щоби хтось мене десь чекав» багато емоцій, відтінків, настроїв, ситуацій. Завдяки перекладачці Євгенії Кононенко та «Видавництву Старого Лева» ця книжка заговорила українською. Про книжку і переклад, про жіночність і любов, про випадковості і про те, що часом мить – це просто мить, а не обіцянка жити разом довго і щасливо, розмовлятимуть Євгенія Кононенко та письменниця Галина Вдовиченко.
У книжці Анни Гавальди «Мені б хотілось, щоби хтось мене десь чекав» — 12 новел, які зуміли підкорити світ і серця читачів — їх перекладено вже на понад 30-ма мовами. Це дебютна збірка новел Анни Гавальди, яка здобула славу якось геть несподівано, бо видавці особливо не промували цих текстів. Однак читачі давно потребували саме таких текстів: простих, але не примітивних, душевних, але не сентиментальних, щирих, але без шокуючих подробиць. Гавальда, яку тепер називають "ніжним Уельбеком" і "новою зіркою французької словесності", яскраво та проникливо зображує звичайне життя, зовнішня простота якого приховує безліч потаємних бажань, страхів, мрій та образ, а головне — любові у найрізноманітніших її виявах. Потрібно лише вміти її побачити, відчути, дозволити собі "розплющити" серце і поринути у вир емоцій.
Дискусія та поетичні читання "Заміновані слова: поезія у час революції та війни". За участі Галини Крук, Ірини Старовойт, Катерини Міхаліциної, Маріанни Кіяновської, Мар’яни Савки й Остапа Сливинського, Анастасії Левкової.
Модератор — Олена Галета. У рамках українсько-німецького семінару “Потенціал мистецтва й літератури у контексті політичної кризи: революція і війна в Україні” під керівництвом Сузі К. Франк (Гумбольдтський університет Берліна) та Олени Галети (Львівський національний університет імені Івана Франка) за підтримки DAAD. Мова заходу – українська з послідовним німецьким перекладом.
Дата події: 26.05.2015 (вівторок), о 16.00.
Українські й німецькі студенти, які протягом року вивчали способи й форми художньої реакції й рефлексії на політичні й суспільні події в Україні, спільно з письменниками, видавцями й перекладачами шукатимуть відповіді на питання й виклики нової реальності:
• про силу й безсилля “культури на словах” супроти “культури на крові”
• про мистецький твір як документ і монумент
• про пошуки художньої мови та промовисте мовчання
• про універсальність і неперекладність історичного досвіду
• про поворот до традиції й потребу модернізації
• про уявну Європу і реальну політику
• про творення спільноти та опір системи
• про те, чого потребуємо, і чим готові ділитися
• про літературу не для дітей і дитинність літератури
• про літературу й мистецтво як соціальну дію і простір порозуміння.
Презентація книжки Євгена Магди “Гібридна війна: вижити і перемогти”. Спільно з ІІІ Львівським медіафорумом та видавництвом “Віват”.
Дата події: 27 травня (середа), о 18.00.
Під час зустрічі політичний експерт, автор першого у Європі дослідження про гібридну війну Євген Магда разом із відвідувачами книгарні “Є” шукатиме відповіді на питання: чому Україна стала жертвою гібридної війни? В чому відмінності гібридної та звичайної війни? Які головні фронти гібридної війни? Чи може Україна перемогти у такій війні? Що робити кожному в умовах такої війни?
Гібридна війна – нове для міжнародних відносин явище. Росія використовувала її для підкорення України своїм інтересам в умовах формального збереження її суверенітету.
Євген Магда у своїй книжці «Гібридна війна: вижити і перемогти» розповідає про історичний, енергетичний, інформаційно-психологічний аспекти гібридної війни, називає причини, через які Україна стала жертвою агресії з боку Росії. Не обмежуючись твердженням «у всьому винен Путін», автор аналізує причини послаблення України, зазначає головні прояви агресії і пропонує рецепт перемоги у протистоянні з найбільшою державою світу.
Презентація поетичної збірки Мирослава Лаюка “Метрофобія”. Спільно з “Видавництвом Старого Лева” . Модератор — Марта-Квітослава Чавага.
Дата події: 29.05.2015 (п'ятниця), о 18.00.
«Метрофобія» — друга збірка поезій Мирослава Лаюка. Це простір мови та світу, який вона творить. Світу, що починається з маленьких автобіографічних історій (якщо вірити авторові), позначених штрихпунктиром шкільних дерев, закинутих будівель, будинків для літніх людей, дитячих дурок та цвинтарів, і доростає до сонетарію — великого й різного світу Езри, де розкішно житиметься усім поціновувачам цього не вельми поширеного нині віршованого жанру. Розкішне художнє оформлення Жанни Кадирової ще більше увиразнює цей світ, структурує і надає йому монументальних рис, але водночас ніби вибудовує окрему паралель, окрему перспективу руху в глибину розглядання, прочитання, інтерпретації.
«Поезія Мирослава Лаюка є поезією мисливця. Мисливця за дивними, часто навіть дивакуватими, за сенсами чи навіть за контр-сенсами. [...] Мистецтво для нього є чимось природним, тим, що може виходити з тебе, як піт, як голос, як запах. Чому не обов’язково треба вчитися, а можливо, обов’язково треба не вчитися» (Володимир Єрмоленко, філософ).
На презентації йтиметься про фобії й дерева, поезію і любов, лінь і натхнення, мозаїки, фізики й закинуті будівлі, про те, як, навіщо й чому — твориться.
Мирослав Лаюк (нар. 1990 р. на Прикарпатті) – автор поетичних книжок «Метрофобія» (Львів: Видавництво Старого Лева, 2015), «Осоте!» (Київ: Смолоскип, 2013). Лауреат премій «Літакцент року», «Коронація слова», «Смолоскип», ім. О. Гончара тощо.
Лекція філософа Філіппа де Лара (Франція) на тему “Значення Майдану для європейців”. Спільно із суспільно-політичним журналом “Український тиждень”. Модератор — Тарас Возняк.
Дата події: 30.05.2015 (субота), о 18.00.
Філіпп де Лара — професор Університету Париж ІІ (Університету Пантеон-Ассас) (філософія та політичні науки). Досліджує питання антропології тоталітаризму, історії тоталітарних режимів. Співпрацює як критик із відомим у Франції інтернет-виданням nonfiction.fr, також пише статті для українського часопису “Український тиждень”. Останніми роками прочитав лекції у книгарні “Є” в Києві на теми «Заборонена історія України: трагедія Європи», «Відлуння великих східноєвропейських політичних репресій ХХ століття у сьогоднішній Європі».
***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.