Запрошує львівська книгарня "Є"
Книгарня "Є" | 20.04.15 7:10:45
20-26 квітня книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
Презентація поетичної збірки Христини Букатчук (Івано-Франківськ) “Відьма і янгол”. Спільно з літературною аґенцією “Discursus”. Модератор — Дмитро Білий.
Дата події: 20.04.2015 (понеділок), о 18:00.
«Коли я питаю:
Як Ти?
Це означає –
Вернися.
Слова зашиті в жарти –
Вбивай і молися»
«Важко сприймати Тексти Христини Букатчук як поезії в сучасному загальноприйнятому розумінні. Як на мене, це стародавні заклинання, сповненні містикою та підсвідомим, обрамлені римами архетипного ворожіння. В її словах, якщо уважно прислухатися, можна почути ритми барабанів забутих ритуалів біля вогнища на Івана Купала, таємничі пісні вакханок та побачити світло, яке виринає із темряви безодні…»
Дмитро Білий
«Вірші. Це навіть не вірші. Це якийсь гортанний німотний крик. На ешафоті. Тут навіть не йдеться про форму. Христині не йдеться про робленість віршів. Їй ідеться про потребу слова, позбавленого глянцю і літературної фальші».
Євген Баран
Презентація книжки владики Венедикта (Алексійчука) (УГКЦ) “Роздуми до літургійних читань Євангелія”. Спільно з видавництвом “Свічадо”
Дата події: 21.04.2015 (вівторок), о 18:00
Роздуми владики Венедикта (Алексійчука) відкривають шлях до розуміння щоденних літургійних читань Святого Євангелія. Побудована у формі щоденника, книжка пропонує читачеві фрагменти, над якими, вважає автор, варто замислитися глибше та приміряти їх до власного життя, до стосунків із ближніми, до своєї життєвої позиції як християнина. Кожний із цих стислих роздумів закінчується коротким висновком, до якого автор приходить, міркуючи над Божим Словом, що його Церква ставить перед нами в той чи інший день упродовж цілого року.
Цікавим моментом постання цієї книжки є те, що вона з’явилася передусім як інтернет-проект владики Венедикта (Алексійчука). Щодня у мережі з’являлися роздуми преосвященного владики над євангельським читанням, яке саме цього дня читалося у церквах візантійської літургійної традиції. Але, як відомо, в Україні інтернет-аудиторія не є всеохопною. Тому, щоб слова владики Венедикта змогли потрапити до якнайбільшої кількості читачів, стараннями видавництва «Свічадо» і з’явилася ця книжка.
Владика Венедикт (Алексійчук) — єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Української греко-католицької церкви, доктор теології.
Презентація книжки австрійського історика Алоїза Нуссбаумера «Примусові робітники в Пінцґау: трудові відносини в період націонал-соціалізму, життєві історії» в перекладі Оксани Николайчук. Спільно з видавництвом “Книги-ХХІ”.
Дата події: 23.04.2015 (четвер), о 18.00.
Компенсаційні виплати, здійснені декілька років тому Республікою Австрія колишнім цивільним примусовим робітникам, які працювали на австрійській території і здебільшого походили зі Східної Європи, пролили світло на довго замовчувану й мало вивчену в нас сторінку історії націонал-соціалізму. Ідеться про людей, яких у роки Другої світової війни було примусово депортовано з тим, щоб вони замінили на робочих місцях у промисловості, гірництві, сфері обслуговування та у сільському господарстві місцевих чоловіків, призваних до лав німецької армії. У Пінцґау жінок та чоловіків із Польщі, України та Росії, крім як на спорудженні електростанцій у Капруні та Вайссзе, переважно залучали до роботи у господарствах селян. За винятком цих споруд, деяких іноземних прізвищ та усних історій, здається, більше ніщо не нагадує про перебування цих людей у Пінцґау. Метою цієї книжки є висвітлення життя і страждань так званих «фремдарбайтерів» у період націонал-соціалізму й потому.
Презентація книжки Дольфа Кесслера, Міхіла Дрібергена, Кейса ван Райвена, Руда Мея (Нідерланди) “Львів. Місто парадоксів / Lviv. City of paradoxes". Спільно з Почесним Консульством Королівства Нідерландів у Львові та видавництвом “Апріорі”.
Дата події: 24.04.2015 (п'ятниця), о 18.00
З передмови до книжки, написаної Почесним Консулом Королівства Нідерландів у Львові Богданом Панкевичем:
«Львову дуже бракувало книжки, яка би представила його очима іноземців, звернула увагу саме на ті особливості, що не є типовими для інших історичних міст Європи.
І от нарешті Львовом зацікавилися люди, які пройнялися до нього любов’ю, а також мали досить таланту і професіоналізму, щоб заповнити цей недолік. Четверо голландців представляють Львів іноземцям через призму власного бачення і сприйняття. […]
Професійний архітектор Долф Кестлер (Dolph Kessler) колись став професійним фотографом, і ніхто інший не зміг би так вдало проілюструвати цей альбом. Долф Кесслер є автором ідеї, залучив до неї чудових партнерів та зауважив найцікавіше: що Львів є містом парадоксів. Щоб якнайкраще показати дух міста, він багато разів приїжджав і зробив безліч знімків у різні пори року.
Архітектор Кеес ван Руйвен (Kees van Ruyven) має величезний досвід містобудування, здобутий при розвитку Амстердама. Його професійний підхід, поєднаний із тонкою натурою поціновувача прекрасного, відкриває нам багато несподіваних ракурсів того, що у місті є цінного і цікавого.
Журналіст Міхіл Дріеберґен (Michiel Driebergen) цікавиться Львовом як містом людей. Історичний екскурс супроводжує описом тих, хто тут жив і створював це місто. Він уміє розговорити співрозмовника й показати історію міста через особисті відчуття його мешканців.
Натомість філософ Рууд Мей (Ruud Meij) зі своїм колегою Франсом Герардом (Frans Geraedts) міркують, як поліпшити сучасний стан справ. Їхні зусилля спрямовані на те, щоб Львів став кращим завдяки розвитку і вдосконаленню самих львів’ян».
***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.