Запрошує львівська книгарня "Є"
Книгарня "Є" | 08.03.15 17:27:30
10-15 березня книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
Читання Шевченка й української молодої патріотичної поезії. Спільно з громадською організацією “Патріот України”.
Дата події: 10.03.2015 (вівторок), о 18.00
Протягом заходу звучатимуть вірші з Шевченкового "Кобзаря", а також вірші поетів-початківців. Хай поезія юних технічно не досконала, але в ній є щирість і запал. Запрошуємо всіх, хто любить патріотичну поезію, хто вважає, що зараз вона особливо на часі та хто не ставить суворих оцінок.
Презентація книжки Миколи Посівнича “Степан Бандера” (Львів). Спільно з видавництвом “Клуб сімейного дозвілля”.
Дата події: 11.03.2015 (середа), о 18.00.
Хто він? Герой? Зрадник? Символ? Дискусії довкола цієї яскравої та суперечливої особистості не вщухатимуть іще довго. Що ж робить цього невисокого на зріст і зовсім не кремезного чоловіка символом, прапором, ім'ям? Чому з одних трибун його називають ворогом, а з інших — Провідником і героєм? Щоби зрозуміти це, варто почати з подолання стереотипів, які утвердилися в суспільстві. Базуючись на архівних документах, цікавих і невідомих широкому загалу матеріалах, автор розповідає біографію лідера ОУН без штучно створених міфів: які погляди він мав, якими ідеалами керувався і, зрештою, якою він був людиною.
Микола Посівнич — кандидат історичних наук, науковий працівник відділу новітньої історії Інституту українознавства НАН України та президент фонду «Літопис УПА». Досліджує націоналістичний рух, вивчає діяльність Степана Бандери, Романа Шухевича та інших видатних діячів. Автор 6 монографій, 6 брошур і понад 140 статей, упорядник і редактор 16 книг.
“Коло книжки”: розмова з підлітками 14-16 років про біографію й романи Віктора Петрова-Домонтовича. Спільно з Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва, студентським культурним центром “Гілель” та організацією “Пласт”.
Дата події: 12.03.2015 (четвер), о 18:00.
Віктор Петров-Домонтович (1894-1969) — одна з найбільш таємничих постатей в українській літературі. Письменник, літературознавець, філософ, археолог, соціальний антрополог — інтелектуал, чиї ідеї перегукувались з ідеями видатних європейських філософів. Автор праці “Українські культурні діячі — жертви більшовицького терору” — і водночас радянський розвідник, який співпрацював із КҐБ; людина, яка в Другу світову війну в окупованому Харкові носила німецький офіцерський мундир... (ймовірно, як радянський розвідник). Емігрант, який дружив із багатьма іншими українськими письменниками-емігрантами в Німеччині — і врешті-решт репатріант у Радянський Союз (ймовірно, повернувся через кохання довжиною в життя). Життєпис Віктора Петрова (псевдоніми — В. Домонтович, Віктор Бер) рясніє загадками, на які, можливо, вже ніколи не знайдуться відповіді. Однак точно відомо те, що його тексти несуть у собі найбільш прогресивні ідеї свого часу, показують неоднозначність і розхристаність тієї доби — і водночас є захопливими творами (В. Домонтович — блискучий стиліст), які й досі цікаво читати й над ними міркувати. В. Петров-Домонтович — один із зачинателів жанрів інтелектуального роману й белетризованої біографії в українській літературі. Його тексти дозволяють бачити, якою могла б бути українська культура, якби розвивалась у річищі культури європейської. “У його романах є щось значно цінніше за красиво складені слова. В них є заряд парадоксальних думок, котрі мають магічну привабливість. До цих романів, їхніх героїв і сюжетів, немає ні легкого, ні єдиного пояснення. Вони живуть, дихають енергією, провокують на критичний перегляд будь-яких істин, канонів, вірувань, національних та інтернаціональних святощів”, — писала Соломія Павличко.
На “Колі книжки” найдетальніше будемо говорити про його роман “Без ґрунту” (написаний у 1942-1943 рр., вперше виданий 1948 р.).
***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.