Запрошує львівська книгарня "Є"
Книгарня "Є" | 01.03.15 12:16:46
2-8 березня книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
Лекція донецького історика Дмитра Білого “Кубань і Україна: чи всі зв'язки перервано?”
Дата події: 03.03.2015 (вівторок), о 18:00.
Регіон, який традиційно називають Кубанню і який до ХІХ століття населяли переважно чорноморські козаки й загалом українці з інших українських земель, лежить на території сучасних Краснодарського, Ставропольського, країв, Адигеї, Ростовської області і Карачаєво-Черкесії Російської Федерації. Що це, власне, таке — Кубань? Які її історичні зв'язки з Україною? Чи самоідентифікація кубанців така сама як і, умовно кажучи, калужців, костромчан, вологодчан? Якою є їхня регіональна ідентичність? Як українське просочується тут крізь російське? Чи може Кубань у перспективі стати одним із чинників розвалу федерації? І що втрачає Україна, ігноруючи свою діаспору? На ці актуальні питання відповідатиме історик Дмитро Білий.
Дмитро Білий — письменник, історик (доктор історичних наук), дослідник Кубані, бандурист. Член Донецького відділення Наукового товариства ім. Т. Шевченка.
Автор науково-популярної розвідки «Малиновий Клин» (1994), романів «Басаврюк XX» (2002), «Заложна душа» (2002), «Чорне крило» (2004), «Козацький Оберіг» (2005), «Шлях Срібного Яструба» (2007). Автор понад 60 наукових праць з історії України та Кубані. Роман «Басаврюк XX», присвячений подіям XX століття, з його виразною гоголівською алюзією, є, на думку рецензентів, однією з найвдаліших спроб авантюрно-містичного характеру в сучасній українській літературі. З червня 2014 року мешкає у Львові.
“Коло книжки”: розмова з підлітками 14-16 років про роман Рея Бредбері “Кульбабове вино”. У рамках проекту «Вся Україна читає дітям», ініційованого Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва та Студентським культурним центром “Гілель”, спільно з організацією "Пласт".
Дата події: 05.03.2015 (четвер), о 18:00.
Рей Бредбері (1920-2012) — американський письменник-фантаст, автор усесвітньо відомих романів “Марсіанські хроніки” (1950), “451° за Фаренгейтом” (1953), “Кульбабове вино” (1957) та інших творів. За життя отримав чимало нагород і премій за літературну творчість.
“Кульбабове вино” — твір, який виділяється на тлі інших текстів Бредбері особистими переживаннями автора, книжка багато в чому автобіографічна.
Літо у неіснуючому містечку Ґрін Таун 1928 року. В центрі сюжету — брати Сполдінги 10-ти й 12-ти років. Повість складається з вервиці історій, герої яких — брати, їхні родичі, сусіди, знайомі. Дідусь щоліта готує кульбабове вино. Воно — як чарівна капсула часу, що вбирає у себе досвід минулих літ, воно — це ностальгія за дитинством. Один із братів часто міркує про те, що вино повинно берегти в собі час, який спливає, події, які ставалися в час приготування вина: “Кульбабове вино — спіймане та закупорене у пляшці літо”. Повість оповідає нібито про безтурботне літо й дитинство, але якщо дивитися глибше, то це не основна тема твору — в “Кульбабовому вині” Бредбері пише про пошук таємниці життя, яка робить його привабливим, дуже неоднозначним, неповторним, унікальним.
Презентація антології «Летіло 40 сорок» та мистецької фундації «NB Arts Foundation» (Онтаріо, Канада) за участі видавця Василя Ґабора й д-ра Ігоря Бирки (Канада). Спільно з літературною аґенцією “Піраміда”.
Дата події: 06.03.2015 (п'ятниця), о 18:00
“Летіло 40 сорок: Літературні анекдоти про відомих українських письменників, митців, політиків, мистецькі й cуспільно-політичні події 20–30-х рр. ХХ ст.” Упорядкування та літ. редакція Василя Ґабора.
Уперше у виданні подано літературні анекдоти про відомих українських письменників, митців, політиків, мистецькі й cуспільно-політичні події 20–30-х рр. ХХ ст. за публікаціями рубрики «Летіло 40 сорок» львівського часопису «Назустріч» (1934—1938). Їх органічно доповнили карикатури й шаржі зі львівських гумористично-сатиричних журналів «Зиз» (1923—1933), «Комар» (1933—1939), «Будяк» (1921—1923), «Маски» (1923), «Жорна» (1933—1934) та ін.
NB Arts Foundation – приватна фундація родини Бирки, заснована 2014 року в провінції Онтаріо (Канада) у пам’ять Наталії Бирки. Фундація є доброчинною й неприбутковою організацією — це приватний мистецький фонд, який існує завдяки фінансуванню родини, знайомих та друзів. Вона підтримує й частково фінансує видавничі проекти сучасної літератури, історичні та літературознавчі дослідження, які стосуються Львова і Галичини.
***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.