Запрошує львівська книгарня

Новини

Запрошує львівська книгарня "Є"

Книгарня "Є" | 17.02.15 8:42:52

16-22 лютого книгарня “Є” у ЛЬвові запрошує на такі заходи:
Розмова з Ігорем Калинцем та Іванкою Крип'якевич про взаємовпливи літератури й образотворчого мистецтва

17.02.2015 (вівторок), о 18:00.

Книгарня “Є” запрошує на розмову з поетом, на творчість якого великий вплив має образотворче мистецтво, — Ігорем Калинцем, та художницею, на чию творчість великий вплив має література, — Іванкою Крип'якевич-Димид.
На творчість поета Ігоря Калинця неабияк вплинуло образотворче мистецтво. Оселя Ігоря Калинця та світлої пам'яті Ірини Калинець подібна до художнього музею — тут є несподівана картина скульптора Романа Петрука, скульптури Марії Савки-Качмар, графіки Богдана Сороки, пейзажі Карла Звіринського, ранні твори Олега Мінька, Зеновія Флінти й Любомира Медведя, а також малярство Влодка Кауфмана. Ще найперша збірка Ігоря Калинця “Вогонь Купала” (1966) означила важливість мистецтва для поета: чимало його присвячено творам мистецтва, процесу їх творення, а також і художникам, з багатьма з яких письменник дружив і дружить.
Художниця, іконописець Іванка Крип'якевич-Димид походить із родини митців, учених і священиків: мама, Леся Крип'якевич, — художниця із ткацтва, учасниця міжнародних виставок; батько, Роман Крип'якевич, — фізик-винахідник, близький друг Ігоря Калинця; один дідусь, Іван Крип'якевич — історик, автор “Історії України”, учень Михайла Грушевського; інший дідусь, Артемій Цегельський — священик УГКЦ, ісповідник віри, альтист, який багато років грав у Львівській опері. Серед професійних зацікавлень Іванки Крип'якевич-Димид — витоки мистецтва, українське мистецтво XVI-XVII століть, діалог Церкви й мистецтва. Змалечку художниця була знайома з письменниками (наприклад, з Іваном Світличним), слухала й читала натоді ще не публіковані вірші поетів-дисидентів. Була підлітком, коли дехто з них повернулись із заслання; дружба з ними, їхня життєва позиція, їхні тексти вплинули на її творчість.

“Коло книжки”: обговорення трилогії Ірини Вільде “Повнолітні діти” з підлітками 14-16 років

19.02.2015 (четвер), о 18:00

Книгарня “Є”, у рамках проекту «Вся Україна читає дітям», ініційованого Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва та Студентським культурним центром “Гілель”, у співпраці з НСОУ «Пласт», запрошує на чергове “КОЛО КНИЖКИ”: обговорення трилогії Ірини Вільде “Повнолітні діти” з підлітками 14-16 років.
Ірина Вільде (1907-1982) (справжнє ім'я — Дарина Макогон) — українська письменниця. Народилася в Чернівцях, працювала на Франківщині та у Львові. Більшість катастроф і перетворень, які пережила Західна Україна у ХХ столітті, припали на долю цієї письменниці і в художньому вигляді ввійшли до її книжок. Ірина Вільде — майстриня в описі того, як історичні події впливають на буденне життя простої людини. Багатюща мова, побутові описи, глибока проникливість у людську психологію — завдяки цьому всьому її твори ввійшли до золотої скарбниці української літератури.
“У трилогії «Метелики на шпильках. Б’є восьма. Повнолітні діти» порушено проблему формування світогляду молодої людини українського походження в умовах окупації Буковини королівською Румунією. Твір просякнутий бажанням змін, прагнень освітнього, культурного, громадського оновлення у суспільстві, творення нового стилю життя. На сторінках книги ви зустрінетесь із маленькою Даркою Попович, яка буде рости у вас на очах, ділитиметься з вами своїми переживаннями щодо першого кохання, розповідатиме про свої мрії, ви плакатимете разом із нею через її перші розчарування і вболіватимете за її долю до останніх сторінок книги” (Віоліна Ситник).

***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.
Відповісти на статтю