Запрошує львівська книгарня "Є"
Книгарня "Є" | 11.02.15 7:13:54
9-15 лютого книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
Презентація 5-го номеру психологічного журналу “Експеримент”. Журнал представить головний редактор журналу Роман Кушнір.
Дата події: 09.02.2015 (понеділок), о 18:00.
Чи Ви вже знайомі із першим україномовним друкованим психологічним журналом Експеримент? Якщо ще ні - то запрошуємо на презентацію 5-го номеру журналу. На зустрічі головний редактор журналу Роман Кушнір розповість про те як видається журнал, які майбутні цілі і плани журналу, а також розповість про популяризацію психологічних знань і тем особистісного зростання в Україні.
• Лінк на демоверсію 5-ого номеру
http://issuu.com/experyment/docs/experyment-05_demo
В цьому номері Ви можете прочитати про:
• Тайм-менеджмент, який не працює
• Їжу як хронофаг
• Батьківські заборони
• Материнство у тварин
• Біографія Анни Фройд
• Апофеоз протиріч
• Дауншифтинг
• Як назбирати гроші на відпочинок,
• а ще, звісно, оптимістичні історії, дайджести з закордонних видань, рекомендовані книги і інші приємні сюрпризи.
Презентація книжки Тараса Каляндрука «Дорогичинська битва 1238 року: таємниці однієї перемоги». Спільно з літературною аґенцією “Піраміда”.
Дата події: 11.02.2015 (середа), о 18:00.
На сьогодні в Україні відчутний брак книг із мілітарної історії, особливо досліджень наших перемог. Одна з найбільш ігнорованих в українській історіографії перемога під Дорогичином невипадково стала об’єктом уваги автора, адже саме вона змінила вектор нашої історії.
У книжці на основі детального аналізу різних джерел автор дає нову оцінку причин і перебігу Дорогичинської кампанії, розвінчує багато радянських міфів довкола цієї події, пропонує власну відповідь на питання, з ким і за що воював Данило Галицький під Дорогичином?
Книга є першим окремим дослідженням, присвяченим Дорогичинській битві 1238 року. Написана живою мовою, вона буде цікавою як для фахівців, так і для широкого кола читачів. Варто відзначити актуальність видання для виховання теперішньої української молоді, а особливо солдатів, у дусі патріотизму, гордості за славні сторінки нашої історії, зокрема воєнної.
“Коло книжки” для підлітків 14-16 років: обговорення повісті братів Стругацьких “Пікнік на узбіччі”. У рамках проекту «Вся Україна читає дітям», ініційованого Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва та Студентським культурним центром “Гілель”, у співпраці з НСОУ «Пласт».
Дата події: 12.02.2015 (четвер), о 18:00.
Аркадій та Борис Стругацькі — російські письменники, сценаристи, класики наукової та соціальної фантастики.
Фантастична повість “Пікнік на узбіччі” написана 1972 року. За мотивами повісті 1979 року російський кінорежисер Андрій Тарковський зняв фільм “Сталкер” (“сталкер” — один із неологізмів Стругацьких, походить від англ. слова “to stalk” – скрадатися). Сюжет твору розгортаєтсья на Землі через 20 років після появи на нашій планеті “зон” — певних місць, де відбуваються дивні явища, які порушують загальновизнані закони фізики. Люди й тварини жити тут не можуть, тож їх після появи зон терміново евакуювали з цих місць, а самі зони обнесли парканами й узяли під охорону, їх починають досліджувати науковці. У зонах чимало предметів незрозумілого призначення, наприклад, дивні іграшки, чи речі, які можуть лікувати хвороби, або ж украй небезпечні предмети. Науковці — персонажі книжки — припускають, що зони створені інопланетянами й ці предмети — космічне сміття, яке прибульці забули чи лишили, як часом мандрівники-люди забувають чи просто лишають сміття, стаючи в дорозі на відпочинок.
Одна з головних тем книжки — моральний вибір тих, кому до рук потрапляють артефакти Зони — предмети, залишені прибульцями, а також те, як ними скористається людство.
Презентація поетичних збірок Ірини Шувалової “Аз” і “Ос”. Спільно з видавництвами “Смолоскип” і “Електрокнига”. Модератор — Настя Євдокимова.
Дата події: 13.02.2015 (п'ятниця), о 18:00
Поетка і перекладачка, лауреатка літературних конкурсів літературних конкурсів, одна з найяскравіших сучасних письменниць Ірина Шувалова у рамках “Шувалова_туру” презентує відразу дві нові поетичні збірки “Аз” і “Ос”.
Друга і третя поетичні збірки Ірини Шувалової народилися двійнятами: після дебютної книги поетки «Ран», яка побачила світ 2011 року, настала черга «Ос» і «Аз» (обидві датовані осінню 2014 року). Як і більшість близнюків, дві нові збірки схожі – й разюче відмінні одночасно.
«Ос» - це книга води й вітру; елементальна й ефемерна водночас. Іще - це книга зворотного дорослішання, доростання поета до свого власного коріння. Тут метафори тоншають, а невагомий світ сутінків і напівтонів заступає важку чорно-біло-червону кольорову гаму. Зрештою, «Ос» - це книга страхів, але водночас і книга безупинного невтомного безстрашного сподівання. Це крок у прозорість, яка у відповідь розкриває свої обійми.
«Аз» - третя книга поезій Ірини Шувалової й перша літера старослов’янської абетки. Також «аз» означає «я», і так перша літера алфавіту добігає кінця в собі – останній, а остання набуває початку в собі – першій. Змія кусає себе за хвіст – і триває вічно. «Аз» – книга циклів: вона вся – подорожі й повернення; припливи і відпливи; смерть, переродження і тривання; зрощення, розлука і знову повернення в нерозривну суцільність. Стихія цієї книги – земля, з якої – крізь її червону глину, глевкий порох, камінні брили, мертву кору – безупинно і вперто пнеться назовні невтомне зелене життя. Аз – це початок саду.
***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.