Запрошує львівська книгарня

Новини

Запрошує львівська книгарня "Є"

Книгарня "Є" | 25.01.15 18:39:40

26 січня — 1 лютого книгарня «Є» у Львові запрошує на такі заходи:
27 січня (вівторок), о 18.00:

презентація книжки Назара Федорака “Скляний очерет”. Спільно з літературною аґенцією “Піраміда”. Модератор — Ростислав Чопик.
Назар Федорак (нар. 1974 року у Львові) — письменник, літературознавець. Був членом Асоціації українських письменників — від початку її створення, та пізніше написав заяву на вихід через незгоду з перетворенням АУП на те саме, що Спілка письменників. Автор восьми поетичних книжок. Крайня з них, восьма, — подвійна: в одній частині збірки — "Скляний очерет", де зібрано ще не публіковані у книжках вірші останніх років. Друга частина — "Р[озкриваючи] к[риптоніми]" — є добіркою текстів із присвятами (в різний спосіб) різним персонам. Тут є твори й публіковані раніше, і такі, що друкуються вперше, та головна "родзинка" (на неї вказує і назва) — тут уперше розшифровано ці присвяти. Над оформленням збірки попрацював — як завше, ориґінально та сумлінно, — художник Юрко Кох.

28 січня (середа), о 18.00:

“Сектор критики”: щомісячні літературознавчі обговорення книжок. Цього разу літературознавці Андрій Дрозда, Ігор Котик і Віктор Неборак обговорюватимуть книжки Галини Пагутяк “Маґнат” і “Сентиментальні мандрівки Галичиною”.

29 січня (четвер), о 18.00:

розмова “Про що мовчать українські журналісти?” за участі Тетяни Вергелес (модератор) та інших львівських журналістів — персонажів книжки Тетяни Вергелес “Моя грішна журналістика” (Львів: Піраміда, 2014): Тараса Смакули, Миколи Савельєва, Олега Радика.
В умовах протистояння з російською владою стало звичним говорити про те, наскільки пропагандистською, зомбувальною є журналістика у Росії; наскільки вибірковою і нерідко байдужою до України є журналістика на Заході.
Втім, слід було б глибше розглянути те, якою є наша, українська, журналістика. Про що говорили українські журналісти, коли відбувалась анексія Криму? І чому мовчали? Чи досить уваги приділяють соціальним проблемам? Проблемам освіти? Проблемі корупції? Світові культури (наприклад, музики)? Чи українська журналістика — невибіркова? Не байдужа до багатьох важливих проблем усередині нашої країни й поза нею? Який відсоток фальшу, штучності, брехні в матеріалах нинішніх українських журналістів? Наскільки змінились українські медії після Майдану?
Про це йтиме мова у книгарні “Є” 29 січня.


31 січня (субота), о 18.00:

“Коло книжки”: обговорення книжки Галини Рис “Намалюй мене пташкою” для підлітків 14-16 років. Спільно з літературною аґенцією “Discursus”, у рамках проекту «Вся Україна читає дітям», ініційованого Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва та Студентським культурним центром “Гілель”, у співпраці з НСОУ «Пласт».
Письменниця Галина Рис (Павлишин) (нар. 1988 р. у Львові) — письменниця, художниця. Зараз навчається в Амстердамі за спеціальністю “англійська література”. Авторка книг “Унікальна картоплина” (2008 р.), “Подорож до Котанії” (2014) та “Намалюй мене пташкою” (2014). Учасниця Першої та Четвертої Літературних шкіл у Карпатах (ЦЛО), проектів «Літреактор», «Книга за 24 години» та «Re:make. Щоденник». Координатор проекту «Творче читання» в рамках діяльності Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва. Лауреат літературного конкурсу від видавництва «Смолоскип».

"Намалюй мене пташкою" – не просто захопливий підлітковий роман, а цілий світ. Головна героїня їде до міста Кондор, щоб навчатись у тамтешній Академії імені Пір’їни літати, співати та плавати. Там вона знаходить нових друзів, нові клопоти і починає по-іншому дивитися на світ. Адже тепер усі рішення доводиться приймати самостійно, без порад батьків та знайомих. Одна з найбільших пригод, що трапляється з дівчиною на першому році навчання, — створення магічного рукопису «Підручника Літання». Професор Орел та пані Серена втаємничують головну героїню у мистецтво книготворення, каліграфії та інтролігації. Події розгортаються у древньому місті Кондор, в якому мешкають птахолюди, замість автівок їздять на велосипедах і печуть найсмачніший у світі хліб.

***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.
Відповісти на статтю