Запрошує львівська книгарня "Є"
Книгарня "Є" | 24.11.14 7:43:03
24-30 листопада книгарня «Є» у Львові запрошує на такі заходи:
25 листопада (вівторок), о 18.00:
розмова на тему "Депортації 1944-51 рр.: український і кримськотатарський сценарії". Приурочено до 70-тої річниці від депортації кримських татар і початку депортації українців Закерзоння.
• Закономірності та збіги в історії українського та кримськотатарського народів у ХХ столітті;
• Причини, особливості, наслідки депортацій;
• Депортація: переселення чи геноцид?
• Болісний процес репатріації.
Учасники розмови:
Алім Алієв — керівник західноукраїнського офісу «Крим SOS»;
Андрій Козицький — доцент кафедри нової та новітньої історії Львівського національного університету ім.І.Франка, дослідник історії геноцидів;
Володимир Середа — голова Об'єднання товариств депортованих українців “Закерзоння”.
Модератори:
Михайло Галущак — координатор проекту “Історичні діалоги”;.
Анастасія Левкова — арт-менеджер львівської книгарні "Є".
26 листопада (середа), о 18.00:
“Сектор критики”: щомісячні літературознавчі обговорення за участі Андрія Дрозди, Ігоря Котика, Віктора Неборака.
Тема розмови листопада — два романи, один із яких вийшов на початку вересня й потрапив під пильну увагу українських критиків, став предметом запеклих суперечок, суть яких зводиться до того, чи можна назвати цю книжку “Великим Романом”, що на нього так довго чекав сучукрліт, чи це просто “пристойно скроєна книга”, чи це взагалі “іграшкова книга, яка принципово намагається уникнути якихось конфліктів чи проблем”.
Інший роман, про який ітиме мова цього вечора, — скандальна книжка, до якої, втім, ніхто з критиків уважно не приглядався — ймовірно, через те, що вирішили: його авторці буде забагато честі. Роман вийшов три роки тому, а тепер про нього заговорили знов — після того як у Брюсселі відбулася презентація франкомовного видання цієї книжки і головний редактор журналу “Всесвіт” порівняв роман із творами Маркеса та Фолкнера.
Отже, 26 листопада у книгарні “Є” відбудеться розмова про “Фелікс Австрію” Софії Андрухович та “Червону Атлантиду” Анни Герман.
27 листопада (четвер), о 18.00:
презентація книжки Анни Хоми “Лемберг. Під знаменами сонця”. Спільно з видавництвом “Клуб сімейного дозвілля”.
1886 рік. Галичина під владою Австро-Угорщини. Двоє ворогів – багатий шляхтич і бідний львівський злодій – несподівано опиняються в одній зав'язці та змушені боротися за справедливість під одними знаменами. Доля веде їх від одного випробування до іншого; яскраві пригоди й несподівані сюжетні повороти, шляхетність і підлість, відвага і боягузтво, любов і ненависть – усе це на тлі старовинного Львова. Книжка дозволяє відчути його незрівнянну атмосферу та зрозуміти, що навіть у дощовому Львові вистачало сонця.
Анна Хома — письменниця, медик, психолог, авторка романів «Репетитор» (2002) (за нього у 2001 році здобула ІІ премію “Коронації слова”), «Провина» (2003) (диплом “Коронації слова” у 2002 році), “Заметіль” (2012) (диплом “Коронації слова” у 2003 році), "Лемберг. Під знаменами сонця" (2014).
28 листопада (п'ятниця), о 18.00:
Презентація книжки Вікторії Амеліної “Синдром листопаду”. Спільно з літературною аґенцією “Discursus”.
Львів’янці Вікторії Амеліній двадцять вісім, і вона ще не має помітної літературної біографії. Натомість встигла зробити кар’єру в галузі інформаційних технологій, помандрувати світом, народити сина. Писати ж узялася лише тоді, коли усвідомила: в її голові вже живуть історії та характери, які вона просто зобов’язана перетворити в тексти.
У 2014 році Вікторія тихо, але впевнено прийшла в літературу: у червні 2014 стала лауреатом конкурсу «Коронація Слова» за лірику, а у вересні вийшов її дебютний роман “Синдром листопаду”.
“Якби не психічна девіація героя, – що наповнює оповідь дивними, схожими чи то на галюцинації, чи то на ясновидіння мареннями, – ми отримали б біографію цілком пересічного нашого сучасника, що виріс у дитячому будинку, пережив буремні 90-ті, адаптувався до соціальних змін і дожив до наших днів, актуальним маркуванням яких усе ще залишається Майдан. Однак і фантастична особливість героя, і його видіння, що пунктиром проходять через усю книгу, малюючи вже не зовсім упізнавану, а іноді – цілком загадкову дійсність, і своєрідні авторські притчі, які збагачують простір тексту додатковим виміром, перетворюють «Синдром листопаду» на складний поліфонічний твір, де біографічні та історичні реалії – далеко не основні елементи конструкції. Саме через унікальну здатність героя відчувати й переживати чужі страждання авторка вплітає українські події останніх років у контекст новітньої історії цілого світу. І йдеться не так про політичні паралелі (скажімо, Майдану київського і майдану Тахрір у Єгипті), як про те, що в сучасному глобалізованому світі немає і не може бути локальних конфліктів…”
Юрій Іздрик
***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.