21 форум видавців у Львові.  Пост-реліз

Новини

21 форум видавців у Львові. Пост-реліз

ГО "Форум видавців" | 30.09.14 18:10:16

Основні факти:
У межах 21. Форуму видавців у Львові відбулися 1002 заходи, зокрема 313 подій9. Львівського міжнародного літературного фестивалю, 146 заходів Дитячої програми, 16 заходів Бібліотечного форуму, 23 заходи благодійної акції «Третій вік: задоволення від читання», 17 акцій проекту Donau Lounge.

Також відбулися 303 автограф-сесії, 308 презентацій книг, 98 авторських зустрічей, 34 дискусії, 41 поетичне читання, 25 майстер-класів, 21 круглий стіл, 16 концертів, 14 гепенінгів, 11 лекцій, 9 семінарів, 9 кінопоказів, 7 театральних вистав, 7 воркшопів, 6 виставок.

У книжковому ярмарку взяли участь 232 видавничі та книготорговельні структури. Книжки були представлені на 179стендах у Палаці мистецтв, а також на 203 торговельних ятках біля Палацу Мистецтв, Палацу Потоцьких і на проспекті Свободи. Загалом книжковий ярмарок пропрацював 38 годин.

Книжковий ярмарок відвідали 43170 осіб, з них – рівно 25 000 осіб, які придбали квитки, близько 8870 людей літнього віку, 7500 дітей з батьками і вчителями та 1800 гостей Форуму.

За подіями Форуму слідкували 17380 підписників на Фейсбуці і 5957 підписників групи ВКонтакті.

Відвідувачі Форуму видавців мали змогу користуватись не лише друкованою програмою заходів та програмою на сайті bookforum.ua, а й спеціальним мобільним додатком 2event та мобільним путівником TripMeApp. За їх допомогою можна було дізнатись не тільки про події, а й придбати квитки на платні заходи та відшукати місце події.

Події 21. Форуму видавців у Львові висвітлювали618 акредитованих журналістів з 276 ЗМІ.

Впродовж липня-вересня було здійснено 1113 публікацій, присвячених 21. Форумові видавців у Львові, журналістські матеріали продовжують виходити і далі.

Прес-конференція з нагоди відкриття 21. Форуму видавців у Львові відбулася 10 вересня у прес-центрі ІА ZIK.

Участь у ній взяли: спеціальні гості 21. Форуму видавців – письменники Людміла Уліцкая (Росія), Мартін Поллак (Австрія), Андрій Курков (Україна), директор Шведського інституту Даніель Ґустафссон Пех, голова постійної комісії з питань бюджету, соціально економічного розвитку та комунальної власності ЛОР Ярослав Качмарик, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЛОДА Дмитро Посипанко, заступниця начальниці управління культури ЛМР Ірина Магдиш, менеджер із зв’язків з громадськістю Компанії «Київстар» Ірина Пацевко та президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль.

Урочистості з нагоди відкриття 21. Форуму видавців у Львові відбулись 10 вересня у Гарнізонному храмі Свв. Апостолів Петра і Павла. Із словами миру, любові, порозуміння та вдячності до присутніх звернулись: єпископ УГКЦ Борис Ґудзяк, письменники Мартін Поллак (Австрія), Людміла Уліцкая (Росія) та Сергій Жадан, правозахисник, віце-ректор Українського Католицького Університету Мирослав Маринович і президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль.

Цього вечора звучали пісні у виконанні народної артистки України Ніни Матвієнко, Камерного хору Вірменського кафедрального собору Пресвятої Євхаристії (керівник – Андрій Шкраб’юк), Камерного хору «Soli Deo» храму Пресвятої Євхаристії (керівник – Анастасія Арбузова), Хору Гарнізонного Храму свв. Апостолів Петра і Павла (керівник – Квітослава Трояновська).

Офіційне відкриття 21. Форуму видавців відбулося 11 вересня 2014 року. Урочистості розпочалися з привітання та нагородження найкращих читачів України, переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія».

Офіційна частина відкриття відбулася за участі голови ЛОР Петра Колодія, в.о. голови ЛОДА Юрія Турянського, міського голови Львова Андрія Садового, проректора НУ «Львівська політехніка» Богдана Моркляника, директора Угорського колегіуму у Відні Мартона Мегеша, директорки Румунського культурного інституту Іріни Галіни Корністеану, президента Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександра Афоніна, члена президії Української бібліотечної асоціації, директорки Львівської обласної бібліотеки для дітей Лариси Лугової, начальника відділу корпоративних комунікацій Компанії «Київстар» Петра Іванова, директора ЛОД ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» Сергія Бойка, представника торгової марки «Обнова» Лідії Люляви та президента ГО «Форум видавців» Олександри Коваль. Організаторів та учасників привітав своїм листом Президент України Петро Порошенко, побажавши всім учасникам «змістовного спілкування, добра і миру».

Форум, серед інших, відвідали: Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, колишній Президент України Віктор Ющенко, Міністр культури України Євген Нищук, голова Наглядової ради Фонду «Відкрий Україну» Терезія Яценюк, громадський діяч Юрій Луценко, боксер Володимир Кличко.

11 вересня у конференц-залі Палацу мистецтв в економному режимі відбулася Церемонія вручення книжкової Премії «Найкраща книга Форуму-2014».

На конкурс було подано 316 книжок від 68 видавництв; книжки оцінювало журі в складі 65 експертів з різних галузей. Призовий фонд премії в розмірі 50 тис. грн. встановлений ГО «Форум видавців».

Гран-прі отримала книга «Сто загадок Симфосія», переклад з латинської та коментарі-есеї Андрія Содомори (видавництво «Срібне слово», м. Львів).

За рейтинговим принципом було визначено 20 найкращих книг Форуму. На церемонії також були вручені персональні відзнаки президента ГО «Форум видавців» Олександри Коваль, голови Журі Богдана Моркляника, відповідального секретаря Журі Богдана Тихолоза, спеціальні відзнаки малих журі та партнерів 21. Форуму видавців у Львові (список нагороджених – у додатку).

За дотриманням регламенту стежила аудиторська компанія «Контракти-Аудит», а за підрахунком голосів – компанія 1С Теллур Модуль.

Богдан Моркляник, голова Журі: «Цього року на конкурс було подано достатньо добрих видань, варто відзначити не лише зміст, а й якість та форму книжок.Праця, яка отримала Гран-прі – «Сто загадок Симфосія», заслуговує на відзнаку, бо звертає читача до мудрості та досвіду людства. Важливим є те, що книга у оригінальний спосіб подає цінності, які не девальвують. Якщо говорити про зауваження, то члени журі висловлювали пропозиції про окреме відзначення наукових та навчальних видань».

Країна – Почесний гість 21. Форуму видавців: Країни Дунайського регіону.

Форум видавців відвідали 26 письменників з 12-ти країн Дунайського регіону: Австрії, Албанії, Болгарії, Боснії і Герцеговини, Македонії, Німеччини, Сербії, Словаччини, Румунії, Угорщини, Хорватії та Чехії, які взяли участь у дискусіях, літературно-музичних акціях, круглих столах та авторських зустрічах.

За підтримки Представництва OEAD у Львові відбувся міжнародний культурний проект Donau Lounge, у межах якого було проведено подіумну дискусію «Львів – Дунайський регіон?», презентацію книжки «Галичина. З Великої війни», до якої увійшли твори письменників, які жили в Галичині, зокрема Йозефа Рота, Ґеорґа Тракля, Штефана Цвайґа, Германа Блюменталя, Зальця Ляндмана, Зиґмунта Бромберґ-Битковського, Івана Франка, Ольги Кобилянської, Катрі Гриневичевої та ін. В межах проекту відбувся також літературно-музично-кулінарний вечір спільно з Угорським культурним об'єднанням і Посольством Угорщини в Україні. Читачі мали чудову нагоду зустрітись з відомими письменниками – Мартіном Поллаком (Австрія), Міленком Єрґовичем (Боснія і Герцеговина, Хорватія), Теодорою Дімовою (Болгарія), Паволом Ранковим (Словаччина), Катаржиною Тучковою (Чехія) та багатьма іншими.

На Форумі видавців представили результати другого повномасштабного всеукраїнського дослідження «Читання книжок в Україні». Учасники Форуму дізналися, як і що читають українці. Дослідження здійснене компанією GfK Українана замовлення Офіційного партнера 21 Форуму видавців – компанії «Київстар» у партнерстві з ГО «Форум видавців».

Петро Іванов, начальник відділу корпоративних комунікацій «Київстар»:«Форум видавців у Львові – це, безумовно, важлива подія для українського культурного простору, адже читання підвищує освіченість нації. Саме тому «Київстар» вже кілька років поспіль підтримує Форум видавців. Завдяки технологічній базі ми прагнемо повернути інтерес до книжок якомога більшій кількості українців. Сьогодні, як демонструють результати дослідження GfK, проведеного на замовлення «Київстар», лише 51% дорослих жителів України прочитали принаймні одну книжку протягом останніх трьох місяців. Проте є й позитивні тенденції: зберігається високий інтерес до українських видавництв та авторів. Тож ми дивимось у майбутнє з оптимізмом».

9. Львівський міжнародний літературний фестиваль тривав з 9 по 14 вересня. Участь у ньому взяли 370 авторів з 25 країн світу, а також перекладачі, громадські діячі, політики, музиканти, художники, журналісти.

Фокусна тема фестивалю: «Століття змін. Століття боротьби. 1914-2014» об’єднала 20 заходів – дискусії, авторські зустрічі, кінопокази, музично-літературні заходи. Зокрема, у межах проекту відбулись зустрічі зі спеціальним гостем фестивалю Тімоті Снайдером (США) і презентація книжки «Українська історія, Російська політика, Європейське майбутнє», виступ відомого кримськотатарського політика та громадського діяча Рефата Чубарова, зустріч з відомим французьким письменником та філософом Паскалем Брюкнером. Австрійський письменник Мартін Поллак презентував свій роман «Мрець у бункері», який недавно вийшов українською мовою у перекладі Неллі Ваховської. На увагу заслуговує опитування, проведене німецьким журналістом Ґерхардом Ґнауком «Що говорять німецькі інтелектуали про ситуацію в Україні і про що вони мовчать», результати якого він представив під час Форуму.

Мартін Поллак:«В Європі розуміють Україну менше, ніж мали б. Тому цей Форум видавців є дуже великою подією, важливою саме для нас: тут ми можемо отримати важливу інформацію. Також для мене, як австрійського письменника, особливо важливо приїжджати сюди і показувати, що культура важливіша за війну і культура сильніша, ніж війна. І цей книжковий форум свідчить, що у вас все буде добре, що ваша країна розвивається».

Спеціальна тема фестивалю – UkrainEUkraine (революція-війна-культура). У цій програмі відбулось 17 заходів: презентації книжок, присвячених Майдану, та розмови на тему недавніх революційних подій в Україні. Про Євромайдан та літературу відбулось кілька дискусій, організованих ГО «Форум видавців» за підтримки Інституту Книжки та Шведським інститутом. Громадська ініціатива «Бібліотека Майдану» представила свій проект, публічне інтерв’ю з письменницею Анною Шевченко (Велика Британія) провела Галина Вдовиченко («Високий Замок»). Політолог і культуролог Тарас Возняк модерував дискусію за участі Оксани Забужко, Тімоті Снайдера і Ґерхарда Ґнаука «Російсько-українська війна і європейські інтелектуали: Що вони кажуть? І що думають ті, які мовчать?». Свої спецпроекти, присвячені подіям Євромайдану, презентували газета «День», журнал «Країна», студія ТСН.

За підтримки Ініціативи «Українсько Єврейська Зустріч» (Канада) відбувсяпроект «Українсько Єврейські Зустрічі», який зібрав до спільної розмови відомих та поважних українських і єврейських інтелектуалів, письменників, перекладачів, науковців – Юрія Винничука, Юрія Володарського, Тараса Возняка, Ларису Денисенко, Анатолія Дністрового, Йосифа Зісельса, Юрка Прохаська, Петра Рихла, Олександра Ройтбурда, Леоніда Фінберга. Координував зустрічі Андрій Павлишин, який зазначив, що «нам важливий сьогодні досвід Ізраїлю, країни, яка понад півстоліття протистоїть жорстокому й підступному ворогові, воює зброєю, силою духу та високою культурою».

У межах проекту відбулись три дискусії – «Євреї Східної Європи у дзеркалі сучасної літератури», «Євреї в політичному, суспільному, культурному просторі України після революції гідності», «Євреї Східної Європи у дзеркалі перекладів на українську з іноземних мов», а також зустріч з відомою у світі письменницею Людмілою Уліцкою.

Людміла Уліцкая:«Мій крик сьогодні – культура вище політики. І чим більше ми працюємо на культуру, тим краще буде в цьому світі. Культура і освіта – це ті дві сили, які можуть врятувати світ від хаосу, в який він заглиблюється, де відбуваються жахливі війни. Цю неймовірну агресію, яка виливається на сусідів, яка ллється через край, можна зупинити тільки завдяки самопізнанню людини, коли вона розуміє, що таке агресія і що таке агресія у ній самій. І початок цієї роботи знаходиться всередині кожного з нас, це важка робота».

Циклом літературно-мистецьких заходів було відзначено два ювілеї – 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка та 150-ліття від дня народження Михайла Коцюбинського.

У межах проекту «Тарас Шевченко у часі та просторі» відбулась презентація книги Григорія Грабовича «Шевченко, якого не знаємо», презентація збірки «Мій Шевченко», до якої увійшли твори сучасних українських письменників, презентація білоруського перекладу Тараса Шевченка «Мастак». Відвідувачі Літературного фестивалю переглянули оперу «Кавказ». З нагоди 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка відбулася презентація DVD кантати-симфонії «Кавказ» за однойменною поемою Т. Шевченка за участі Мирона Юсиповича. Компанія «Київстар» презентувала шрифт «Kobzar KS», створений спеціально до ювілею поета.

150-літтю Михайла Коцюбинського був присвячений Фестиваль короткого оповідання «Intermezzо» (організаторка – поетка та координаторка літературних проектів Ірина Вікирчак). Під час фестивалю відбулась зустріч з хорватським письменником Міленком Єрґовичем, презентація концепції Міжнародного літературного фестивалю Intermezzo (м. Вінниця), публічна розмова «Михайло Коцюбинський – естет, європеїст, літературний менеджер? 150 років від дати народження» за участі Оксани Забужко та Віри Агеєвої, а також майстер-клас за підсумками конкурсу мініатюр «Тіні забутих предків».

Вдруге на Форумі видавців зупинялось «Поетичне турне» організоване Міжнародною Літературною Корпорацією Meridian Czernowitz. Поети, перекладачі та митці з Австрії, Швейцарії, Німеччини, Франції, Польщі, Данії, Ізраїлю та України читали вірші та спілкувались з читачами. Учасники «Поетичного турне» на Форумі видавців: Мартін Поллак (Австрія), Сільвія Гайст (Німеччина), Драґіца Райчич (Швейцарія); Нільсен (Данія) та українські автори: Сергій Жадан, Ігор Померанцев, Оксана Забужко, Тарас Прохасько, Юрій Іздрик, Ірена Карпа, Катерина Бабкіна, Андрій Бондар, Андрій Любка, Людмила Херсонська, Олександр Бойченко, Мідна.

Читання стипендіатів програми і3 [ідея-імпульс-інновація] Благодійного Фонду «Розвиток України»

15 читань за участі Ірени Карпи, Ксені Харченко, Софії Андрухович, Галини Шиян, Катерини Бабкіної та Катерини Калитко, Олега Шинкаренка, Тимофія Гавриліва, Платона Бєсєдіна, Станіслава Цалика, Олени Захарченко, Владислава Івченка – стипендіатів Благодійного фонду «Розвиток України» виявились одними з найвідвідуваніших заходів Літературного фестивалю.

Відбувся ювілейний, 10-ий конкурс-фестиваль поезії молодих авторів Молода Республіка Поетів. Головну премію отримала Юлія Кручак (Житомир). Усього на конкурс було подано 147 заявок. Серед лауреатів ювілейного конкурсу – Анна Ютченко (Полтава), Ольга Перехрест (Київ), Катерина Грушовська (Тернопіль), Елла Євтушенко (Київ), Олег Богун (Львів), Роман Повзик (Полтава), Олексій Шендрик (Київ), Галина Танай (Київ), Катерина Танчак (Львів), Михайло Качанський, Наталя Боровик (Київ), Вікторія Дикобраз (Рівне).

Галина Крук, поетка, член журі: «Цього року на МРП було подано майже 150 рукописів, значна частина з яких була дуже невправною, бо вказувала на те, що автори наслідували стилістику відомих і популярних авторів, як-от Жадана чи Іздрика. Найкумедніше мені було читати стилізації «під Галину Крук» (і такі траплялися). Звичайно, що якими б добрими не були такі наслідування, переможців ми обирали з-поміж тих робіт, що виявляли авторську індивідуальність, де звучав авторський голос. Загалом фіналістів було 13, у підсумку переможницею стала Юля Кручак, яка набрала найвищий бал у кількох членів журі. Мені заімпонували в її поезії свіжість погляду, жвавість інтонацій (без зумисного поетизму) та м’який гумор і самоіронія (чого в українській поезії, схильній до патетики, часто бракує)».

Шведська програма

Шведський інститут представив не тільки літературну програму, відбулося багато дискусій за участі шведських, фінських, білоруських, польських та українських письменників, журналістів, перекладачів. За сприяння Шведського інституту та Фінського літературного інституту вперше до Львова завітала фінська письменниця Софі Оксанен, одна з найвідоміших сьогодні в Європі авторів, лауреатка т.зв. «Малого літературного Нобля» від Шведської академії.

Нову поезію привезли поетки з Гетеборга Ліна Екдаль та Лінн Гансен і представили її під час Ночі поезії (українською їхні вірші перекладає Лев Грицюк). Вперше у Літературному фестивалі взяли участь відомі шведські письменниці Аннелі Юрдаль та Ульріка Шернборґ, поетка та літературний критик Осе Берґ. На запрошення Шведського інституту приїхали також журналісти, зокрема представники найвідомішого культурного часопису 10TAL, а також перекладач і журналіст Стефан Інґварссон (саме він переклав Жадана шведською).

Даніель Ґустафссон Пех, директор Шведського інституту: «Мушу зізнатись, що у країнах Скандинавії брак інформації про Україну, але ми хочемо це змінити, тому запросили до Львова письменників, журналістів, перекладачів. Ми готували Шведсько-українську програму протягом року, але в цих обставинах вона виявилась дуже актуальною, ми багато говорили про соціальні проблеми і про те, як вони відображаються в літературі. Для нас було великою честю працювати з Львівським міжнародним літературним фестивалем, зокрема з Григорієм Семенчуком».

Публічна зустріч з Тімоті Снайдером

У читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. Івана Франка не було де яблуку впасти під час зустрічі з відомим американським істориком Тімоті Снайдером, який відвідав Форум видавців за сприяння Посольства США в Україні та українського історика Ярослава Грицака. Вчений під час свого виступу говорив про роль Євромайдану для України і Росії, прогнозував можливі наслідки. Снайдер також наголосив, що Україна потребує єдиної універсальної історії, котра буде написана безпосередньо українцями і не буде нав'язана ззовні.

Візит Тімоті Снайдера та Макса фон Гагена підтриманий відділом преси та культури Посольства США в Україні. Висловлюємо особливу подяку директорові НБ ЛНУ ім. І. Франка Василеві Кметю за допомогу в екстренній організації зустрічі зі Снайдером, після того, як виявилося, що в запланованому попередньо залі може вміститися лише третина охочих.

За сприяння Польського інституту в Києві та Інституту книжки (Краків) до Львова завітав легендарний драматург, сценарист Януш Ґловацький. Окрім авторської зустрічі, яку модерував Олександр Ірванець, відбулась презентація антології драматургії «Найвищі будинки, найглибші могили».

Ніч поезії і музики

Одним з найвідвідуваніших заходів традиційно залишається Ніч поезії і музики. Ця акція збирає кілька сотень любителів доброї поезії. Цього року їх було лише 400, оскільки доступ в зал був обмежений з огляду на безпеку. Вірші читали: Мар'яна Савка, Ірина Шувалова, Галина Крук, Юрко Іздрик, Андрій Любка, Катерина Бабкіна, Олег Коцарев, Сяргей Прилуцькій, Дмитро Лазуткін, Маріанна Кіяновська, Катерина Калитко, Ліна Екдаль, Еміль Хьорвар Петерсен, Еуґеніуш Ткачишин-Дицький, Лінн Гансен, Осе Берґ. Музичну програму забезпечив гурт Гич Оркестр, проект Опір матерії та Lemko Bluegrass Band.

Кіно на Форумі

Кілька кінопрем’єр відбулося під час Форуму видавців. Завдяки компанії ArthouseTrafficLLC відбулась львівська прем’єра стрічки Мирослава Слабошпицького «Плем’я», яка перемогла на Каннському кінофестивалі. Також презентували документальний фільм Лесі Харченко «Сходи Якова» (за сприяння Screen Media Ukraine), документальний фільм «Чубай» про відомого українського поета Грицька Чубая (організатор – Соломія Чубай). Французький культурний центр організував покази фільмів – «Велика ілюзія» (реж.: Жан Ренуар, 1937), «Перше Різдво у траншеях» та «Африканці на полях Першої світової» (режисер Лоран Дюссо, 1983), Кіноперформанс Коло Дзиґи@Одинадцятий відбувся за сприяння Національного центру Олександра Довженка.

Виставки на Форумі

Відвідувачі мали змогу відвідати виставку ілюстрацій «Скарби Старого Лева» та виставку ілюстрацій художника Мар’яна Пирожка «Казка по-львівськи», які організувало Видавництво Старого Лева. За підтримки Посольства Латвійської Республіки в Україні було відкрито дві виставки – «Латвійське марево і міфи про латишів» художниці Аґнеси Буле та «Графічні оповідання». Центр сучасного мистецтва організував благодійний продаж міжнародної графіки на потреби українського війська, а за підтримки Фундації Короля Юрія, Польського Інститут у Києві та Інститут книжки (Краків) відбулось відкриття мистецького проекту Євгена Самборського «Приховане», на основі роману Вітольда Ґомбровича «Порнографія».

Найбільш відвідувані заходи 9. Львівського міжнародного літературного фестивалю:

Ніч поезії і музики – 400 відвідувачів,

Презентація книги: «Український палімпсест. Оксана Забужко у розмові з Ізою Хруслінською» – 320

Публічна зустріч з спеціальним гостем фестивалю Тімоті Снайдером (США) і презентація книжки «Українська історія, Російська політика, Європейське майбутнє» – 300

Дискусія Тімоті Снайдера, Оксани Забужко і Ґерхарда Ґнаука, модератор Тарас Возняк – 220

Авторська зустріч із спеціальним гостем фестивалю Львом Рубінштейном – 200

Творча зустріч: спеціальний гість фестивалю Анджей Стасюк (Польща) – 180

Концерт проекту Сергій Жадан і «Собаки в космосі» – 175

Читання стипендіатів програми і3 [ідея-імпульс-інновація] Благодійного фонду «Розвиток України». Софія Андрухович – 130

Літературно-музично-кулінарний вечір спільно з Угорським культурним об’єднанням і Посольством Угорщини в Україні – 130

Поетична зустріч з Сергієм Жаданом і Львом Рубінштейном – 130

Журнал ШО представляє: Гриць Семенчук і Юрко Іздрик з проектом DRUMТИАТР – 120

Поетична вечірка від Видавництва Старого Лева – 110

Література формату Twitter – 110

Фестиваль дитячого читання «Книгоманія»

Фестиваль дитячого читання «Книгоманія» відбувся за підтримки багаторічного Генерального партнера цього заходу – Фундації «Кока-Кола» та за сприяння Компанії «Кока-Кола Україна».

Понад 7500 дітей віком від 3 до 13 років разом з батьками та вчителями відвідали 146 акцій фестивалю: презентації книг та зустрічі з відомими письменниками, численні вікторини, майстер-класи, ігри. За сприяння Компанії «Кола-Кола Україна» відбулись також заходи для батьків, вчителів та бібліотекарів. Зокрема, дві лекції «Живи активно» про те, як прищепити дітям звичку до здорового способу життя, прочитав Орест Сліпак, лікар, медичний експерт, виконавчий директор Всеукраїнської Асоціації превентивної та антиейджинг медицини.

Почесні гості Фестивалю – 62 найкращих читача України, переможця Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія».

Книгомани зустрілись та поспілкувались з відомими письменниками – Володимиром Рутківським, Сергієм Жаданом, Олександром Дерманським, Надією Гербіш, Галиною Ткачук, Сергієм Гридіним та Катериною Михаліциною, Тарасом Прохаськом, побували на різноманітних екскурсіях, зокрема, екскурсії містом завдяки партнерові Фестивалю – Компанії «Чудо-тур», відвідали зустрічі з олімпійцями, що відбудись завдяки сприянню Відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області. Спільно з поеткою Мар’яною Савкою створили гімн «Книгоманії». Під час перебування на Форумі видавців книгомани взяли участь у мозковому штурмі під керівництвом Христини Яблонської і за підтримки письменників генерували ідеї на тему «Як зробити дитяче читання модним?». Вони запропонували організувати літні літературні табори, створити мережу літературних кафе, щорічно проводити модні книжкові покази, запровадити стипендію найкращим читачам, створити дитячу літературну місію з метою покращення творів та ілюстрацій до них. Однією з найзахопливіших подій програми їх перебування став літературний квест. Книгомани вивчили танець з хореографами Центру сучасного танцю SIRIUS та провели на площі Ринок флешмоб «Єдина Україна». Рятували від спраги після двогодинної репетиції напої від компанії «Кока-Кола Україна».

Ольга Чумак, менеджер зі зв’язків з громадськістю, Компанія «Кока-Кола Україна»: «Після Форуму хочеться кілька хвилин приділити словам вдячності усій команді, яка цього року працювала над його народженням та уможливленням. Це була неймовірна праця, що переросла у неймовірну подію. Окрім усього, майстерно поєднана доросла і дитяча програми – це теж свідчення професійності команди Форуму. Компанія «Кока-Кола» постійно ініціює та підтримує важливі для громадськості проекти. Відтак, Фундація «Кока-Кола» є давнім партнером фестивалю дитячого читання «Книгоманія», що цього року проходив одночасно з Форумом. Надзвичайно приємно відзначати, що, привчаючи дітей до читання, цей фестиваль також акцентує на важливості руху та фізичної культури у житті дитини. Ми всебічно усвідомлюємо, наскільки важливими для українського суспільства є «Книгоманія» і усі події Форуму».

Тематичні майданчики

Новинкою стало запровадження тематичних майданчиків, де шанувальники історичних, жіночих, кулінарних дитячих чи природничих книжок могли стати учасниками чи слухачами тематичних дискусій, майстер-класів, зустрітись з авторами, придбати книги, взяти участь у конкурсах.

Історичний майданчик діяв в історичному місці – готелі «Жорж».

Тут відбулися заходи за участі відомої фінської авторки історичних романів Софі Оксанен, шведської письменниці Аннелі Юрдаль, Софії Андрухович, Володимира Лиса. У «Жоржі» також відбулась дискусія на тему російсько-української війни за участі спеціального гостя Форуму видавців американського історика Тімоті Снайдера, німецького журналіста Ґерхарда Ґнаука, Оксани Забужко та Тараса Возняка, координатор – Ярослав Грицак.

Олеся Спасовська, менеджер готелю «Жорж»:«Історичний майданчик Форуму не випадково розмістився саме у готелі «Жорж» – найдавнішому з діючих готелів України, історія якого бере початок з 1793 року. Під час Форуму тут виступила відома у світі письменниця Софі Оксанен, шведська авторка Аннелі Юрдаль, а також Софія Андрухович, Володимир Лис, американський історик Тімоті Снайдер, німецький журналіст Ґерхард Ґнаук, Оксана Забужко та багато інших. Теперішній готель «Жорж» намагається продовжувати традиції давнього «Жоржу». Після візитів легендарних О. де Бальзака, Ж.-П. Сартра, І. Франка, Е. Войнич, Г. Сенкевича, ми приймаємо у себе сучасних письменників та митців. На час Форуму видавців у нас проживали: Сергій Жадан, Андрій Курков, Еміль Х'єрвар Петерсен, Павел Ранков, а також митець і наш постійний гість з Голландії Дольф Кеслер, який представив на Форумі свою книгу «Львів, місто парадоксів».

Дитячий майданчик розташувався у дитячому супермаркеті «Антошка», де відбулось грандіозне свято для наймолодших відвідувачів Форуму. Кілька тисяч дітей взяли участь у вікторинах з подарунками, у майстер-класі для фантазерів: «Креативна майстерня юних художників», мумі-трольському кулінарному майстер-класі з Наталею Іваничук, майстер-класі «Малюємо казку» та багатьох інших. Діти також складали книги з конструктора «Лего», спілкувались з відомими письменниками і не тільки. Художник Павло Гудімов прочитав дітям лекцію про мистецтво, а ведуча 5 каналу Яніна Соколова прочитала дітям «Казку про Майдан». Фотостудія «111» організувала для дітей фотоквест «Книжки і леви».

Для любителів географії було організовано Природознавчий майданчик у Державному природничому музеї НАН України, де редакція журналу «National Geographic Україна» провела низку заходів. У цій програмі також презентували збірку «Друзі незрадливі», у яку увійшли твори переможців конкурсу Мімімі.

Вдруге відбувся проект «Жінка у світі, що змінюється» на Жіночому майданчику, який діяв у Королівській трапезній Львівського історичного музею. Тут відбулась основна частина заходів, об’єднаних цією темою. Зокрема, дискусії «Жінка на Євромайдані: (не)видима сила» (організатори: Ірина Славінська та Ольга Веснянка), читання «При надії», який організувала Літературна агенція «Discursus», круглий стіл на тему «Так ніхто і не кохав: де сховався український любовний роман?» (організатор: Клуб сімейного дозвілля, м. Харків), дискусія «Квотування жіночої присутності у владі: необхідність чи позитивна дискримінація?» (організаторка: Ірина Славінська). Поетичні читання «Докторка Джекіл чи пані Гайд: жінка та її ролі» координувала поетка та перекладачка Юлія Мусаковська. Про фемінізм і літературу говорили у межах акції шведського часопису 10TAL та Шведського інституту, за участі шведської письменниці Ульріки Шернборґ, поетки та літературного критика Осе Берґ, Надії Чушак, Ірини Шувалова, Євгенії Кононенко.

Успішно відбувся Кулінарний майданчик завдяки Клубові галицької кухні та компанії Кумпель-груп. На «Терасі на Ринку» не тільки говорили про особливі нові кулінарні книги. Відвідувачів також пригощали смачною львівською кавою, кексами з сиром, печивом Залевських і навіть кошерною ковбасою.

Втретє у межах Форуму видавців відбулася благодійна акція «Третій вік: задоволення від читання» для людей літнього віку.

Книжковий ярмарок безкоштовно відвідали близько 8500 осіб літнього віку, які отримали купони на знижку у 20 гривень на книжки. Ці кошти видавцям компенсовані за рахунок партнера акції.

У межах акції відбулося 23 заходи: авторські зустрічі, концерти, майстер-класи «Український родовід» та «Креативне письмо», вечори духовної музики та поезії від CollegiumMusicum у трьох храмах у «спальних» районах Львова. Спеціально для старших людей, які люблять читати, були замовлені два концерти вітань на Львівському телебаченні, під час яких понад 50 літнім людям ми подарували їхні улюблені пісні.

Понад 2000 пенсіонерів відвідали авторські зустрічі з відомими письменниками: Василем Шклярем, Валерієм Шевчуком, Ігорем Калинцем, Богданом Стельмахом, Андрієм Содоморою, Борисом Гуменюком, Володимиром Лисом, Тарасом Федюком, Мирославом Дочинцем, актором Святославом Максимчуком; три лекції від відомих журналістів, телеведучих – Ірини Славінської, Юрія Макарова та Остапа Дроздова. Переповненим був зал Будинку органної та камерної музики, де відбувся Концерт хорових колективів (людей пенсійного віку); цей захід відвідало понад 450 літніх людей. З аншлагом також відбувся Гала-концерт у Львівській філармонії, під час якого виступила Ніна Матвієнко, Оксана Муха, Павло Табаков, Олександр Божик, Брія Блессінг та октет «Орфей». Цей захід відвідало понад 800 осіб. Організатори акції висловлюють особливу подяку Галині Гузьо за допомогу та сприяння у проведенні гала-концерту.

Завершальний захід благодійної акції – круглий стіл «Активне культурне життя літніх людей» відбудеться 1 жовтня в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи за участі представників органів влади, громадських організацій, місцевого бізнесу, видавців та бібліотекарів. Запланована також закупівля книжок для 50 літніх осіб, які через стан здоров’я не залишають своє помешкання, закупівля книжок для осередків дозвілля літніх людей та інших потребуючих.

Під час 21. Форуму видавців відбувся V Львівський бібліофорум. Організатори – Українська бібліотечна асоціація у партнерстві з ГО «Форум видавців» та Львівською обласною бібліотекою для дітей, за сприяння Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Головна тема цьогорічного бібліофоруму – «Бібліотек@ – відкритий світ». Серед учасників – близько 300 бібліотекарів та фахівців цієї сфери зі всієї України. Вони мали змогу не лише обмінятися власним досвідом, а й почути про інновації таких країн, як Польща, США, Велика Британія та Хорватія. Відбулися майстер-класи для бібліотекарів – «Стратегія розвитку», «Соціальні медіа у бібліотечному обслуговуванні», «Бібліотечне відео», «Малювання в бібліотеці», «Бібліолабораторія».

Благодійні акції та збір коштів на підтримку українських військових та їх родин.

Загалом в рамках Форуму зібрано 107925,4 грн. і 205 Євро.

З них: ГО «Форум видавців» переказала на потреби АТО 25 тисяч грн. (10% від продажу квитків на книжковий ярмарок): 10 тисяч – у Місію «Центр військового капеланства» УГКЦ, 10 тисяч – у Фонд оборони країни для закупівлі медінструментів та інвентаря для Старобільського госпіталю та 5000 – у Благодійний фонд «Крила надії». Крім того, під час урочистого відкриття Форуму в Храмі було зібрано ще 15 903,40 грн. (з них 5000 від ГО «Форум видавців») та 205 Євро, які також передані в місію УГКЦ.

Від благодійного продажу світової графіки, організованого Українським центром сучасного мистецтва (Львів), отримали 20130 грн.

Від благодійного продажу книги Бориса Гуменюка «Вірші з війни», за словами Сергія Пантюка, отримали 18 000 грн., з яких 7 000 виділили на друк додаткового тиражу книги, а решту грошей передали на потреби батальйону ОУН.

Фонд Святого Володимира і «Львівський лицар» зібрали під час Форуму видавців 10 564 грн. пожертв на Українську Армію.

Благодійна акція Раїси Реус «Книга творить добро» була організована на підтримку сім’ї Пасевич, яка втратила годувальника в АТО. Письменник Микола Хомич підтримав ініціативу і передав весь прибуток від продажу своєї книги родині, а також свої пожертви для цієї сім’ї залишали відвідувачі Форуму видавців. Родині передали 6700 грн.

Літературна Корпорація «MERIDIAN CZERNOWITZ» на потреби АТО зібрала 6 000 грн.

Під час благодійного концерту Сергія Жадана і «Собак в космосі» було зібрано 5628 грн, які письменник передав ініціативі «Війна і слово».

Ініціатива «Економічний бойкот», організація Discover Ukrainian та видавництво «Паїс» зібрали кілька тисяч книг для читачів донбаських міст, зокрема Артемівська, Краматорська, Слов'янська, Маріуполя.

Більше інформації на сайті bookforum.ua

Ініціатором та головним організатором заходу є неприбуткова громадська організація «Форум видавців» (зареєстрована в 1995 р.).

Співорганізатори: Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська міська рада, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація, Національний університет «Львівська політехніка», ТРК Львів

Генеральний партнер фестивалю «Книгоманія»: фундація «Кока-Кола»

Офіційний партнер: КИЇВСТАР

Спонсор: Райффайзен Банк «Аваль»

Генеральний партнер з поселення: готелі «Жорж», EdemResort&SPA

Модний партнер: Торговий Дім «Жива»

Офіційний технічний партнер: Комп’ютерний всесвіт

Виставковий партнер: Галицькі експозиції

Партнер з паперу: Arctic Paper

Інтернет-партнер: УАРНЕТ

Новий партнер: ТМ «Обнова»

Сприяння: Благодійний фонд Арсенія Яценюка «Відкрий Україну»

Сприяння: Благодійний фонд «Україна 3000»

Генеральний інформаційний партнер: ZIK

Генеральний інтернет-партнер: Українська правда. Життя

Улюблене радіо: Львівська хвиля

Ексклюзивний інтернет-партнер: LigaBiz

Головний медіа партнер: Новое время страны

Спеціальний інформаційний партнер: День


Команда 21. Форуму видавців у Львові у складі: Мар’яна Павловська, Неллі Клос, Іра Гищук, Уляна Гентош, Микола Брич, Марта Іванова, Соломія Посполіта, , Андрій Цегельський, Євген Литвиненко, Марта-Квітослава Чавага, Оля Вишня, Олена Шершньова, Ростислав Флют, Андрій Крвавич, Софія Ліщинська, Соня Коваль, Уляна Татух, Михайло Москаль, Григорій Семенчук, Любов Борщова, Катерина Шевченко і Олександра Коваль дякує всім, хто словом і ділом допоміг організувати і провести 21 Форум видавців у Львові. Без вас Форум не відбувся б!
Відповісти на статтю

chanyuan | 11.04.19 09:46:56

http://www.salomonshoess.us.com
http://www.outlet-celine.com
http://www.kobeshoes.us
http://www.canada-gooseoutletstore.name
http://www.michaelkorsoutlet-clearance.us.org
http://www.newenglandpatriotsjerseys.us
http://www.mulberry-handbagsoutlet.org.uk
http://www.edhardy.us.com
http://www.converseshoes.us.com
http://www.newyorkyankeesjerseys.us
http://www.coachoutletstoreonlineclearance.us.com
http://www.jordan3.net
http://www.christianlouboutinoutlet.name
http://www.celine-outlet.us.com
http://www.coach-outlet.us.com
http://www.pandoracharms.us.com
http://www.katespade-outlet.in.net
http://www.airjordanshoes.us.org
http://www.pandora-outlet.us.com
http://www.persolsunglasses.us
http://www.airjordanretro.fr
http://www.nikefactory.us.org
http://www.coachfactoryoutlet-stores.us.com
http://www.uggs.net.co
http://www.coachhandbagsoutlets.us.com
http://www.michaelkorsoutletfactorystore.us.com
http://www.adidasyeezyshoes.us.org
http://www.clevelandbrownsjerseys.us
http://www.jimmychoooutlet.us.com
http://www.eccoshoesoutlet.us.com
http://www.nike-airmaxpascher.fr
http://www.adidasultra-boost.us.com
http://www.airmaxoutletsaleus.com
http://www.mbtoutlet.us.com
http://www.ralphlauren-polo.us.org
http://www.michaelkorsoutlet70off.us.com
http://www.michaelkorsoutletonlineclearance.in.net
http://www.true-religionoutletstore.us.com
http://www.jordan4.net
http://www.christianlouboutinoutlet.us.org
http://www.pradaoutlet.us
http://www.nikeblazers.us
http://www.nikeoutletus.us.com
http://www.miumiu.us.com
http://www.montblanc.com.co
http://www.katespadeoutletsales.us.com
http://www.truereligionjeansoutlet.us.com
http://www.coach-outletonlineclearance.us.com
http://www.toms.us.com
http://www.ugg-italia.it
http://www.pandorajewelrycanada.ca
http://www.mlbjerseyscom.us.com
http://www.stoneisland.us.com
http://www.ralphlauren-poloshirt.org.uk
http://www.yeezyboost.us.com
http://www.ferragamooutletstore.us.com
http://www.valentino.in.net
http://www.ultraboosts.us.com
http://www.jordanshoes.us.com
http://www.canadagoosecoats.co.uk
http://www.coachfactory-outlet.eu.com
http://www.pandora.us.com
http://www.michaelkors--outlet.us.com
http://www.outletcoachoutlets.us.com
http://www.converseuk.org.uk
http://www.coachwallets.us.com
http://www.neworleanssaintsjerseys.us
http://www.stoneislandsale.org
http://www.birkenstocks.us
http://www.todsoutlet.us
http://www.outletchristianlouboutin.us.com
http://www.jordans-fusion.com
http://www.louboutinshoes.in.net
http://www.michaelkorsoutlet-online.in.net
http://www.redbottomsshoes.us.com
http://www.coachoutletstoreonlineclearances.in.net
http://www.coachoutletsonline.us.com
http://www.rolexwatchesoutlet.us.com
http://www.katespadeoutletonline.us
http://www.coachfactoryoutletonlinesale.us.com
http://www.moncler-jacken.at
http://www.katespadeoutletsale.us.com
http://www.mcm-outlets.us.com
http://www.true-religion.org.uk
http://www.cheapuggboot.com.co
http://www.truereligion-outletstore.us.com
http://www.pandoraofficial.net
http://www.uggcanada.ca
http://www.ferragamo-outlets.us.com
http://www.pandora-jewelry.us.com
http://www.cheap-uggs.in.net
http://www.gymsharkleggings.us
http://www.manoloblahnikoutlet.us.org
http://www.mcmoutlets.us.org
http://www.louisvuittonlvoutlet.us.com
http://www.fitflopssaleclearance.us.org
http://www.minesotatwinsjerseys.us
qqq
Відповісти на статтю