Перший книжковий склад-мультимаркет «Книжкова біржа»

Новини

Перший книжковий склад-мультимаркет «Книжкова біржа»

Надія Зубко, УАД | 22.09.14 8:07:11

12 вересня 2014 року у межах ХХІ Форуму видавців у Львові відбулась презентація нового суб’єкта книжкового ринку України – складу-мультимаркету «Книжкова біржа».
За словами Олександра Афоніна (Президента Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів), в Україні нарешті з’явився проект, який може кардинально змінити ситуацію на книжковому ринку України. В основу проекту покладено досвід Нідерландів. Є він і в України, адже у 90-х роках одноіменне підприємство уже функціонувало, однак у тих умовах не змогло зреалізувати усі задуми.
Представляв підприємство директор Артем Лобанов. Виступаючи перед гостями він зазначив, що «Книжкова біржа» безкоштовно розміщує книги на складі: при цьому немає небезпеки, що товар зникне (як це часто трапляється при закритті книготорговельних мереж), адже між партнерами укладається угода відповідального зберігання. Тобто право власності на друковану продукцію залишається за видавництвом, яке і розпоряджається нею на власний розсуд.
«Книжкова біржа» позиціонує себе як потужна логістична ланка на шляху руху книги від виробника до споживача. Кваліфікований персонал (60 чол.) і відповідне (спеціально розроблене) програмне забезпечення уможливлюють виконання усіх зобов’язань щодо швидкості приймання й відвантаження товару: упродовж 24 год. виконуються замовлення для міст-мільйонників, 48 год. – менших населених пунктів.
Книжкова біржа приймає продукцію безкоштовно, а вихід за межі складу 1 примірника видання коштує 18 коп., не залежно від того, чи йдеться про брошуру ціною 1 грн., чи про фоліант вартістю 1 тис. грн. За підрахунками Артема Лобанова, це вигідно для видавця, оскільки дає змогу заощадити на оренді складських приміщень, оплаті праці персоналу, уникнути товарних втрат і своєчасно не виконаних замовлень. Книжкова біржа бере на себе й інші «клопоти» видавця: сортування, маркування, пакування (у плівку з спеціальними куточками) книжок; комплектування товарних партій, їх завантаження/розвантаження, транспортування, формування усіх супровідних документів (зокрема, накладних), інвентаризацію залишків тощо.
За допомогою сучасної системи управління складськими процесами й відповідного обладнання видавець може в он-лайн режимі відслідковувати торговельно-технологічні операції, а за посередництва 32 веб-камер спостерігати за рухом продукції на складі.
Розрахунки за продану продукцію «Книжкова біржа» здійснює до завершення платіжного дня (якщо сума не вища, аніж послуги банківської трансакції). Під реалізацію підприємство книжки не «відпускає», однак може надати його у кредит, за користування яким клієнт сплачує додаткові відсотки від ціни придбаного товару.
До видавця «Книжкова біржа» теж висуває певні вимоги щодо інформаційного супроводу книжки (зображення оправи, вихідні відомості, вага, Міжнародний стандартний номер книги (ISBN), штрих-код (ЕАН) тощо).
Партнери і клієнти «Книжкової біржі» мають доступ до повної інформації про видання, представлені на складі. За електронним каталогом можна здійснювати пошук, використовуючи різні параметри-фільтри. Це – своєрідний «закритий проект для членів клубу». У кожного члена є персональний он-лайн кабінет, що дає змогу слідкувати за товарними запасами, швидко оновлювати інформацію, встановлювати ціну на власну продукцію, розміщувати її для продажу, резервувати товар отримувати рахунок на оплату і т. д. Власне, про портал «Книжкової біржі» (http://logobook.com.ua), його функціональність розповів директор ІТ-підрозділу та співзасновник проекту Олександр Хіной.
«Книжкова біржа» працює на ринку більше двох місяців. У серпні склад прийняв 1 100 тис. книжок. Його потужність дозволяє упродовж місяця отримувати і відвантажувати до 2 млн. книжок, упродовж дня – 50 тис. За першу декаду вересня до «Книжкової біржі» надійшло 310 тис. примірників видань, а вивезено - 212 тис. Партнерами підприємства є 25 найбільших виджапвців і книго розповсюджувачів. Сподіваємось, що цей добрий почин переросте в нову якість книжкового бізнесу не лише для співзасновників, а й для усіх учасників ринку, а з часом — позитивно вплине на задоволення інформаційних потреб читачів у різних регіонах України.

Відповісти на статтю