220-РІЧЧЮ З ДНЯ ЗАСНУВАННЯ ОДЕСИ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ ...

Новини

220-РІЧЧЮ З ДНЯ ЗАСНУВАННЯ ОДЕСИ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ ...

Анна Єрмолаєва | 04.09.14 20:17:06

XVIII Міжнародна книжкова виставка-ярмарок «Зеленая волна» та II Одеський Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури відбулися в Одесі з 7 по 10 серпня 2014 року.
Традиційно, вже в 18-й раз, виставку відкривав Михайло Жванецький.

За 4 дні виставку «Зеленая волна» відвідали понад 9 000 гостей. Серед відвідувачів було проведено соціологічне дослідження. Його мета - з'ясувати, які саме книги читають гості «Зеленой волны», а також хто перемагає в конкурентній боротьбі – електронні чи паперові книги. Результати дослідження будуть опубліковані найближчим часом.

Головними подіями культурної програми Міжнародної книжкової виставки-ярмарку «Зеленая волна» стали:

• Експозиція до 200-річчя з Дня народження Тараса Шевченка, підготовлена Одеським обласним центром української культури.
• Експозиція «Місто, в якому легко жити!» - до 120-річчя з Дня народження Ісака Бабеля та 25-й річниці Бабелевських читань в Одесі (спільно з одеським Літературним музеєм).
• Експозиція «Наш Жванецький» - до 80-річного ювілею Михайла Жванецького (спільно з одеським Літературним музеєм).
• Експозиція «СЛІДАМИ «ПІВДЕННОГО ЗАХОДУ» - до 100-річного ювілею заснування Одеської літературної школи «ПІВДЕНЬ-ЗАХІД» і творчості найяскравіших її представників від Багрицького, Ільфа і Петрова, Жаботинського, Олеші, Катаєва та Бабеля до Жванецького (спільно з одеським Літературним музеєм).
• Експозиція до 125-й річниці Одеської школи живопису ТПРХ, в створенні якої організаторам «Зеленой волны» дуже допомогли працівники одеської Національної наукової бібліотеки імені М.Горького.
• В Ротонді Міського саду і літературному кафе Франзоль пройшли творчі зустрічі, презентації книг і майстер-класи письменників та поетів Маріанни Гончарової, Анжели Бантовської, Наіля Муратова, Елли Леус, Арсенії Великої, Сергія Бичкова, Андрія Кокотюхи, Тетяни Партіної, Володимира Шовкошитного, Леоніда Сороки, Сімони Вілар, Наталії Євдокимової, Яни Жовток, Інни Іщук, Ірен Роздобудько, Семена Житнігора, Валентини Силантьєвої, а також відомого одеського краєзнавця Олега Губаря.

У неділю, 10 серпня, були підведені підсумки двох дуже важливих і знакових для Одеси конкурсів - «Одеса на книжкових сторінках» та «Мистецтво книги».

Переможцями Х КОНКУРСУ «МИСТЕЦТВО КНИГИ» стали:
• Анатолій Дроздовський «Стара Одеса. Фотографи та фотографії» від видавництва «ТЕС» - в номінації «Топ-книга виставки»;
• «Видавництво Старого Лева» та видавництво «Самокат» - в номінації «Дитяча ілюстрована книга»;
• Серія «Бібліотека для обраних» від видавництва «Sam & Sam» - в номінації «Серія»;
• «Карти Олександра i Данiель Мiзелiнськi» від «Видавництва Старого Лева» - в номінації «Навчально-довідкові видання»;
• Олексій Кононенко «Таїна пера» від видавництва «AДEФ-Україна» - в номінації «Подарункові видання»;
• Микола Хоміч «Простір «Х» або територія брехні» від видавництва «Веселка» та Вільям Шекспір «Буря» від видавництва «Центр книги Рудоміно» - в номінації «Креативна ідея».

ХI КОНКУРС «Одеса на книжкових сторінках» кращими з учасників назвав:
• В номінації «Художнє життя Одеси» - Олександр Дмитренко «Союз художників Одеси» і Валентин Філіпенко «Життя художника, розказане ним самим».
• В номінації «Дизайн книги» - Ольга Ланнік і Олег Стайков за книгу Олександра Дмитренко «Союз художників Одеси».
• В номінації «Поліграфічна якість видання» - Анатолій Дроздовський з альбомом «Стара Одеса. Фотографи та фотографії» та Світлана Нісілевіч з книгою «Країна Мордохвостія».
• В номінації «Історія Одеси» - Анатолій Горбатюк з книгою «1941. Хроніки блокадної Одеси» і Тетяна Щурова з виданням «С щирою вдячністю».
• В номінації «Повернуті імена» - Григорiй Гусейнов «мiж годиною i морем» від видавництва «Ярославiв Вал» та книга «Одеса-Москва-Одеса. Південно-західний вітер в російській літературі» від Видавничого дому «Віче».
• В номінації «Духовна спадщина» - Костянтин Паустовський «Тарас Шевченко» від видавництва «ТЕС» і книга «Поцілунок долі» (про Мирона Бельського) від видавництва «Сімекс-принт».
• В номінації «Наукові видання» - «Документальна скарбниця Шевченківських лауреатів» від «Видавництва «КЛIО» і «Гоголь в Одесі» (Статті, листи, спогади) від видавництва «Optimum».
• В номінації «Поезія» - збірка «І нагорода, і відрада» від «Сімекс-принт» і «5 років студії «Зелена лампа» від «ВМД».
• В номінації «Проза» - Анна Яблонська «Театр і життя» (драматичні твори) від видавництва «Бахва» та Сергій Рядченко «Субота для людини» від АТ «Пласке».
• В номінації «Серійне видання» - Галина Лазарєва «Радомир Василевський. Щастя - справа важке» із серії «Імена Одеської кіностудії» від видавництва «Фенікс».
• В номінації «Видавнича серія» - книга Бориса Соколова «Георгій Жуков: переможець, деспот, особистість» із серії «Постаті» від видавництва «Зебра Є».
• В номінації «Колишніх одеситів не буває» - Володимир Бушняк «Хрестики-нулики» від видавництва «Форма».
• В номінації «Центри видавничої діяльності» - АТ «ПЛАСКЕ» за видавничий проект «Одеська бібліотека» 2013-2014 рр.
• В номінації «Одесіка» - видання «Одеса - ХХ: Хроніка» від видавництва «Optimum».
• В номінації «Альбоми про Одесу» - Володимир Чарнецький «Одеса, яку пам'ятаємо. Привоз» від видавництва «ВМД» і Фелікс Шаргородський «Поезія огорож. Художній Метал в Архітектурі Одеси».
• В номінації «Видання для дітей» - Галина Безикович та її проект «Корнійчуковська премія» - збірник творів переможців II Міжнародного конкурсу на кращий твір для дітей, а також Тетяна Партіна з книгою «Повітряні кулі».
• В номінації «Публіцистика» - Альберт Малиновський «Розповіді, фейлетони і сюжети за Одесу» від видавництва «Астропринт».
• В номінації «Періодичні видання» - одеський альманах «Дерибасівська - Ришельєвська» від АТ «ПЛАСКЕ».
• В номінації «Довідкові видання» - Ніна Бондаренко «Населення» одеських фасадів» від ФОП «Фрідман А.С.».
• В номінації «Московські одесити» - Ольга Ільницька «Йде по вулиці війна» від «Порти України».
• В номінації «Книжник» - одеський краєзнавець Олег Губарь.

Почесним дипломом Одеської регіональної організації НСЖУ був відзначений одеський журналіст, письменник і мандрівник Олександр Юрченко.

Головними подіями II Одеського Корнійчуковського фестивалю дитячої літератури стали:
• Нагородження переможців II Конкурсу на кращий твір для дітей «Корнійчуковська премія» та презентація Збірника творів переможців «Корнійчуковської премії» - унікального подарункового видання, наклад якого буде розподілений по дитячим бібліотекам міста та області.

Слід особливо відзначити, що в 2014 році «Корнійчуковська премія» - конкурс на кращий твір для дітей серед авторів, які пишуть українською або російською мовами, - офіційно стала міжнародною. До конкурсантам з України приєдналися здобувачі з Вірменії, Білорусі, Німеччини, Ізраїлю, Росії, Казахстану, Словаччини та США. Загальна кількість надісланих на конкурс авторських творів зросла до 625.

Згідно з рішенням авторитетного журі переможцями були названі

В номінації «Проза для дітей молодшого віку»:
Перша премія - «Принцеси такі різні», автор Комова Олена Борисівна, м. Київ
Друга премія - «Зоопарк із тарганами», автор Кузьменко Дмитро Вікторович, м. Київ
Третя премія - «Король птахів», автор Королюк Ніна Іванівна (Ніка Андрос), м. Київ

В номінації «Проза для дітей молодшого віку» серед зарубіжних авторів переможцем був названий твір «Той, хто живе під ліжком», автор Смелік Ельвіра Володимирівна.

В номінації «Проза для дітей старшого віку та юнацтва»:
Перша премія - «Крамниця щастя», автор Шевердіна Анастасія Петрівна, м. Луганськ
Друга премія - «Сказання Срібної Русі», автор Гаврош Олександр Дюлович, м. Ужгород
Третя премія - «Привид з Покровки», автор Мордовіна Олена Володимирівна, м. Київ

В номінації «Проза для дітей старшого віку та юнацтва» серед зарубіжних авторів переможцем був названий твір «Дракон і принцеса», автор Шофман Катерина Соломонівна.

В номінації «Поезія для дітей»:
Перша премія - «Лара і ведмідь», автор Сушонкова Юлія Олександрівна (Юлія Камишева), м. Дніпропетровськ
Друга премія - «Метелик-мореплавець», автор Возіянов Микола Кирилович, м. Харків
Третя премія - «Уперше», автор Бродавко Роман Ісакович, м. Одеса

В номінації «Поезія для дітей» серед зарубіжних авторів переможцем був названий збірник віршів Богданової Дар'ї Анатоліївни.

В номінації «Сценарій дитячого фільму та драматургія для дітей та юнацтва»:
Перша премія - не була присуджена
Друга премія - п'єса «Вітерець і Україна», автор Череп-Пероганич Тетяна Павлівна, м. Київ
Друга премія - кіносценарій «Слабакам тут не місце», автор Леонтьєв Олександр Миколайович, м. Одеса
Третя премія - п'єса «Маленький принц», автор Потоцький Ігор (Пахтер Ігор Йосипович), м. Одеса

В номінації «Сценарій дитячого фільму та драматургія для дітей та юнацтва» серед зарубіжних авторів переможцем була названа п'єса «Крізь жорстку чергу років», автор Гержберг Володимир Станіславович (Володимир Янов).

• Нагородження переможців III Конкурсу дитячої літературної творчості «Море талантів». Для участі в конкурсі було надіслано понад 300 робіт. Творчість дітей оцінювалося в рамках двох номінацій - «мала проза» і «поезія». Кращі твори - опубліковані в представленому на церемонії нагородження альманасі «Море талантів», а в якості переможців у різних номінаціях були названі:
В номінації «Поезія» для учасників віком 6-10 років
Перше місце - Зарицька Валерія
Друге місце - Діброва Єлизавета і Лабунська Валерія
Третє місце - Толстіков Максим і Федчук Аріна

В номінації «Поезія» для учасників віком 11-14 років
Перше місце - Горева Ксенія
Друге місце - Олійник Тетяна
Третє місце - Чікуренко Софія

Спеціальний приз за активну участь у літературному житті Одеси - Байда Юлія.

В номінації «Поезія» для учасників віком 15-18 років
Перше місце - Новицька Анна
Друге місце - Толстіков Володимир і Шатайло Ярослава
Третє місце - Шкурдзе Олександр

В номінації «Поезія - Гості конкурсу» для учасників віком 15-18 років
Перше місце - Гончаренко Катерина, смт Широке, Дніпропетровська обл.
Друге місце - Жежера Вікторія, м. Остер, Чернігівська обл.
Третє місце - Александрова Юлія, м. Черкаси

В номінації «Проза» для учасників віком 6-10 років
Перше місце - Бейлекчі Катерина
Друге місце - Арнаут Дмитро та Зарицька Валерія
Третє місце - Кобельська Анастасія та Стойко Софія

В номінації «Проза» для учасників віком 11-14 років
Перше місце - не було присуджено
Друге місце - Задерей Іван і Кнак Катерина
Третє місце - Марценюк Єлизавета і Омельян Ян

В номінації «Проза» для учасників віком 15-18 років
Перше місце - Бортнікова Галина
Друге місце - Залевська Анастасія та Татарчук Юлія
Третє місце - Кибалко Злата, Мунтяну Владислав і Слободян Катерина

Спеціальний приз за активну участь у літературному житті Одеси - Арнаут Катерина та Гайдаржи Вікторія.

В номінації «Проза - Гості конкурсу»
Перше місце - Нерознак Анастасія, м. Черкаси
Друге місце - Тимошенко Єлизавета, м. Городня, Чернігівська обл.
Третє місце - Александрова Юлія, м. Черкаси

• Знайшли своїх законних власників й нагороди переможцям III Конкурсу дитячого цифрового малюнка «iParus». Цінні призи від Мережі гаджетів і аксесуарів «Цитрус» отримали
Серед учасників віком від 6 до 11 років:
Перше місце - Максим Мазігула, 11 років, Київ - планшет iPad від Мережі гаджетів і аксесуарів «Цитрус»
Друге місце - Еліза Маркотт, 8 років, Одеса.
Третє місце - Платон Гейван, 10 років, Одеса.

Серед учасників віком від 12 до 18 років:
Перше місце - Марія Фірсова, 15 років, Одеса - планшет iPad від Мережі гаджетів і аксесуарів «Цитрус»
Друге місце - Вікторія Демидова, 16 років, Кривий Ріг.
Третє місце - Ян Омельян, 12 років, Одеса.

ДО ЗУСТРІЧІ НА «ЗЕЛЕНОЙ ВОЛНЕ» У СЕРПНІ 2015 РОКУ!


Організатори:

Виставкова компанія «Експо-Юг-Сервіс» — організатор виставки
тел./факс: +380 48 777–60-68;
www.expodessa.com;
ov@expodessa.od.ua

Громадська організація «Агентство регіонального розвитку» — організатор програми заходів
in@expodessa.od.ua


Організаційну підтримку у проведенні XVIII Міжнародної книжкової виставки-ярмарку «Зеленая волна» та II Одеського Корнійчуковського фестивалю дитячої літератури надали:
• Державний комітет телебачення і радіомовлення України,
• Одеська обласна рада,
• Одеська міська рада,
• Асоціація по культурному і туристичному обміну Ради Європи (АCTE)
• Українська Асоціація видавців і книгорозповсюджувачів
• Асоціація «Туризм Одеса».


ЗАСНОВНИКИ «Корнійчуковської премії»:

Одеська обласна рада

«Агентство регіонального розвитку»
Співорганізатор конкурсу «iParus»:

Мережа гаджетів і аксесуарів «Цитрус»

Освітній партнер конкурсу «iParus»:

Комп’ютерна Академія «Шаг»
Пригощає:
Одеське кафе ФРАНЗОЛЬ

Друзі Корнійчуковської премії:

Єлисеєв Олег – Генеральний директор ТОВ «НВП «ТЕНЕТ»;
Іоганов Ігор – депутат Роздільнянської районної ради VI скликання;
Мороховський Вадим – Голова Правління ПАТ «БАНК ВОСТОК»;
Музальов Борис – засновник Мережі супермаркетів «Таврія В»;
Пундік Микола – депутат Одеської міської ради;
Редер Анатолій – директор ТДВ «ІнтерХім»;
Сюрко Сергій – директор Виставкового Центра «Одеський Дім»;
Учитель Ігор – Президент компанії ПАТ «ОДЕССАГАЗ».
Відповісти на статтю