У польській інтернет-торгівлі покупці книжки не повертають.
За матеріалами польских ЗМІ | 31.07.14 12:15:21
Цікаве дослідження провели маркетологи у Польщі. Воно стосується повернень куплених товарів.
Можна було б про нього тут не говорити, але, як виявилося, книжка як товар в інтернет-торгівлі виявилася найстійкішою до вимог споживачів (якщо можна так висловитися).
Річ у тому, що відповідно до умов інтернет-продажу покупці мають право протягом десяти днів повернути товар, навіть не пояснюючи причин. Тож, як здавалося б, книжка мала б бути досить часто повернутим товаром. Однак, як виявилося, лише три книжки на сто у Польщі за майже півроку були повернуті продавцям.
Дослідження проводилося від січня 2013 р. по травень 2014, і було проаналізовано 30 тис. актів купівлі. )http://www.marketing-news.pl/message.php?art=42592&f=rss)
Відтак, вийшло, що найчастіше поляки повертають одяг (ясна річ – розміри «на око», кольори, якість тощо), далі – електронні товари (повертається що п’ятий товар), далі – як недивно, косметика, і на останньому місці – книжки, як один із популярних товарів в інтернет-торгівлі.
Цікавими були б, звичайно, причини повернення, однак дослідники цього не дізнавалися.
До речі, в Українській академії друкарства кафедрою книгознавства і комерційної діяльності теж було здійснено нещодавно невеличке дослідження щодо оцінки якості книжкової продукції продавцями і покупцями. Як виявилося, у традиційній роздрібній торгівлі повернення товару теж досить рідкісне явище. Можливо, й рідше, ніж у інтернет-торгівлі, оскільки повернення товару в книгарні майже не практикується. Книжку або не купують (забракувавши для себе одразу, бо в магазині це простіше), або ж можуть повернути у випадку фізичного браку, виявленого пізніше (зазвичай, друкарські огріхи).