Запрошує львівська книгарня "Є"
Книгарня "Є" | 08.06.14 12:23:14
9-15 червня книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
10 червня (вівторок), о 18.00:
презентація книжки Тараса Прохаська “Ознаки зрілості” (спільно з видавництвом «Тріада плюс»)
Книжка складається з повісті "З цього можна зробити кілька оповідань" та з кільканадцяти оповідань, сюжетами яких є історія розвитку якоїсь дрібної думки, історія дозрівання і старіння випадкових думок і сформульованих міні-вражень.
12 червня (четвер), о 18.00:
Презентація книжки «Історії талановитих людей» (упорядниця – Ірина Славінська) (спільно з видавництвом «Брайт Стар»)
«Історії талановитих людей» – продовження популярної серії «Теплі історії», майже всі книжки якої стали українськими бестселерами.
Що в цій книжці? Життєві історії людей, яких ми всі знаємо і любимо:
Юрiй Андрухович
Катерина Ботанова
Ольга Герасим’юк
Лариса Денисенко
Iрена Карпа
Андрiй Куликов
Iван Леньо
Сергiй Лещенко
Юрiй Макаров
Мар’яна Садовська
Наталка Сняданко
Авторка розмовляла з кожним героєм і з кожною героїнею, визбирувала історії та цікаві зізнання. У результаті їй вдалося зберегти звучання голосів талановитих людей, які поділилися своїми досвідами. Водночас це живе мовлення вона трохи «фікціоналізувала», дещо підкресливши драматургію життєвих подій, адже іноді потрібен погляд збоку, щоби помітити внутрішню логіку та зв’язки між ніби випадковими збігами обставин.
13 червня (п’ятниця), о 18.00:
Презентація книжки Наталії Старченко «Честь, кров і риторика. Конфлікт у шляхетському середовищі Волині (друга половина ХVI — ХVІIстоліття)» (спільно з видавництвом «Лаурус»).
Наталія Старченко - викладач кафедри історії Національного університету "Києво-Могилянська академія", кандидат історичних наук, старший науковий співробітник (сектор соціальної історії Інституту історії України НАН України). Тематика наукових досліджень: шляхетські органи самоврядування в Україні XVI ст.
Наталя Старченко аналізує культуру ворожості волинської шляхти, ритуали і сценарії конфлікту, норми і відступи від них (оголошення про помсту, виклики на поєдинок, акти символічного насильства, типові шляхетські переступи). Всупереч поширеному твердженню про шляхетську сваволю, авторка по новому підходить до проблеми і віднаходить за рядками «кримінальних» джерел ті закони співжиття, які вводили агресію у певні рамки, робили анархію «впорядкованою». Конфліктні сторони повсякдення використано для ширшого аналізу системи цінностей, у згоді / незгоді з якою ранньомодерна людина вибудовувала свій власний світ, взаємини в родині і поза нею. У фокусі дослідження — як масові уявлення і практики, так і окремі історії ворожості й замирення. Книжку написано на переважно архівних, не введених у науковий обіг судових матеріалах Волинського воєводства. Вона стане в нагоді не лише науковцям-гуманітаріям, а й широкому колу читачів, залюблених у власну історію.
***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.