Празькі зустрічі Руслана Горового:
PR msbrand | 08.06.14 12:04:42
Фільм і книгу Руслана Горового презентуватимуть у Празі
10 червня 2014 Руслан Горовий представить у Празі свій документальний фільм про Куренівську трагедію «Київський потоп» (з чеським перекладом) і останню збірку оповідань і повістей «Гагарін і Барселона».
Чеський переклад та інтерпретацію фільму забезпечила Чеська асоціація україністів Інституту східноєвропейських досліджень Карлового університету.
Зустріч із автором відбудеться на території філософського факультету Карлового університету за адресою č. 313 (3. p.), FF UK (nám. J. Palacha 2, Praha 1). Початок о 17:30.
Запрошуйте знайомих і приходьте самі!
Нагадаємо, що протягом 2013 року Руслан Горовий представив публіці дві новинки: документальний фільм «Київський потоп» про Куренівську трагедію 1961 року на телеканалі ЧП.INFO та свою нову книжку «Гагарін і Барселона», перша презентація якої відбулася на ювілейному 20-му Форумі видавців у Львові.
Пізніше книжку «Гагарін і Барселона» було обрано однією з трьох офіційних книжок 3-го Українського PR-Space Congress, який відбувся 27 вересня 2013 як чудовий зразок storytelling. У вересні ц.р. «Гагарін і Барселона» була названа Книгою тижня книжкового порталу «Буквоїд». У листопаді книжка увійшла до довгих списків конкурсів «Книга року ВВС Україна» та «Літакцент року». В грудні 2013 одне з оповідань збірки було перекладено чеською та опубліковано разом із інтерв’ю з автором у популярному молодіжному часописі Babylon.
З медіа-відгуків про книжку
Ольга Герасим'юк, телеведуча, член журі премії «Книга року ВВС»: «...всі почуття, які викликають герої Горового, - живі, гострі, бурхливі. Такі читацькі емоції викликає, як правило, саме література — а не її подоба. Це — моє приватне, читача, розуміння, як розрізнити серед потоку писанини літературу». ВВС Україна
Вікторія Наріжна, письменниця, перекладачка: «З українських книжок остання прочитана — збірка оповідань Руслана Горового «Гагарін і Барселона». Це несподівано міцна збірка, з добре виписаними життєвими історіями, то смішними, то сумними, то трохи наївними, але неодмінно надійно зробленими. А мені саме цього часто не вистачає в сучасній українській літературі». Книжковий портал «Буквоїд»
Володимир Коцаренко, краєзнавець, Краматорськ: «Тож, здавалося, лише кілька сторінок звичайних слів у книжці. А насправді — суворий вирок нікчемності суспільства з його гуманними деклараціями, підтвердження незмінності законів людського буття у часі, коли дійсно кожен сам коваль свого особистого щастя». Facebook
Інна Булкіна, літературознавець, журналіст: «Это действительно легко, без избыточной художественности рассказанные истории.... По сути, перед нами возрождение на новом этапе традиций натуральной школы второй половины XIX столетия». газета «Коммерсантъ Украина»
Тарас Федюк, член журі премії «Книга року ВВС», поет: «Мені так само сподобалася книжка оповідань Руслана Горового «Гагарін і Барселона», його твори шукшинські за духом...» газета «Україна молода»
Сергій Трухімович, креативний самурай: «Руслан Горовий написав книгу про українців. «Гагарін і Барселона». Правдиві історії, щиро, без прикрас і політкоректності. Докладно описано те, що відбувалося насправді довкола і всередині героїв. Відтак прості люди стали Героями, хоч і не на сторінках книги про історію України». Книжковий портал «Буквоїд»
Іван Рябчій,радіоведучий, перекладач: «Звісно, фах режисера накладає на книжку відповідний відбиток: часом вона читається, як добре написаний сценарій. І не дивно, що в Горового, як він зізнається, видавці просять романи – роман у такому темпі, як повість «Дев’яноста хвиля міграції», став би хітом». Інтернет-видання «Літакцент»
Іванна Щербина, директор бібліотеки ім. М.Реріха, Київ: «Книжка читається легко, мова автора вільна, невимушена і водночас добірна: кожне слово акумулює в собі саме те, єдине вірне значення, що в результаті і створює певний настрій книжки». ВВС Україна
Петро Мацкевич, засновник і директор видавництва «Кальварія», директор PR-Prime Company: «Режисерський досвід надає розповідям Руслана Горового дивовижної ясності деталей і справжньої кінематографічності — «картинки» з книжки ще довго стоять перед очима після прочитання».
Про Автора
Народився 1 березня 1976 в містечку Конотоп Сумської області. Після закінчення школи, вступив до Конотопського електромеханічного технікуму. Після розвалу СРСР перспектив для розвитку в українській глибинці не було, а матеріальне становище на початку дев’яностих було вкрай сутужним. Тож, кинувши на третьому курсі навчання, подався в мандри Європою, які потім частково описав в оповіданні «Дев’яноста хвиля міграції».
Після повернення з-за кордону зайнявся журналістикою, працював в телекомпанії КСТ (Конотоп), в газеті «Восточный проект» (Краматорськ), в ТРК Альтернатива (Київ). З 1998-го року працює в телекомпанії «Магнолія-ТВ», зокрема, в програмі «Ситуація» на каналі ЧП.INFO.
У 2006-му році закінчив з відзнакою Інститут кіно і телебачення КНУКіМ за спеціальністю «режисер кіно і телебачення». З 2001-го року Руслан Горовий займається розвитком проекту «Телевізійна служба розшуку «Допоможімо дітям»!». Проект відомий нині як «Служба розшуку дітей» має на меті допомогу в розшуку зниклих дітей: створення відео- та друкованих матеріалів про них, інформування громадськості, збір і обробку інформації (приймальня «Служби розшуку дітей» та телефонна «гаряча лінія»), сприяння поверненню дитини додому. За більш як десять років діяльності проекту були знайдені близько 800 дітей (станом на серпень 2013 р.). Серед відзнак, на які заслужив проект, особисто Руслан Горовий отримав Орден Святого Архистратига Михаїла від Патріарха Філарета (УПЦ КП) і почесне звання заслуженого журналіста України. У 2011 році «Магнолія-ТВ» отримала нагороду в галузі журналістики «Золоте перо» — «За активну участь в захисті прав людини», на врученні нагороди компанію представляв Руслан Горовий.
Окрім журналістики Руслан Горовий бере участь у дубляжі фільмів українською мовою, знімає короткометражні фільми, пише вірші та прозу. Його дебютна книга «Таран» виходила 2002 року у видавництві «Фоліо». Видавництво «Права людини» (Харків) випустило дві збірки оповідань Горового: «Країна “У”» (2008) та «Buenos dias, chica» (2011).