Виставка картин, малюнків та фото: Світ творчості Рабіндраната Таґора – «Де душа живе без страху…»
04.06.14 21:09:39
З нагоди 200-ліття Тараса Шевченка Центр Таґора при Східноєвропейському Інституті Розвитку, Національний університет «Львівська політехніка», Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою відкривають виставку картин, малюнків та фото: Світ творчості Рабіндраната Таґора – «Де душа живе без страху…»
4 червня (о 14 год.) до 30 червня -- виставкова зала НУ «Львівська політехніка», вул. С.Бандери, 12, ІІ поверх, ауд. 226
Даний проект - це черговий крок назустріч двох народів через взаємне осмислення літератури та культури. Протягом трьох тижнів з 4 до 30 червня 2014 року відвідувачі знайомитимуться з виставкою картин та фото видатного поета, філософа, письменника, актора та драматурга, художника, першого неєвропейського лауреата Нобелівської премії з літератури Рабіндраната Таґора.
Виставка Рабіндраната Таґора, або як його називають в Індії «Ґурудева» - великого вчителя, відбудеться у рік 200-ліття від дня народження українського Прометея - Тараса Шевченка. Саме цим постатям випало розпалювати вогні національних визвольних рухів на рідних землях, надихати мільйони сердець на боротьбу за право жити гідно. Таґор – це Леонардо Да Вінчі сучасної Індії.
Словами «Де душа живе без страху…» розпочинається один із найвідоміших віршів Таґора. Чи не тому, що питання свободи сьогодні не менш актуальне, як і в минулому столітті? Адже усі ми хочемо жити вільно, у суспільстві без насильства, без страху та несправедливостей, у дружбі з усіма волелюбними та вільними народами світу.
До участі у події запрошено: Ректора НУ «Львівська політехніка» професора Юрія Бобала, міського голову Андрія Садового, академічну спільноту Львівської політехніки, громадськість Львова.
У програмі:
• Виставка малюнків та фото Таґора в сучасних відтвореннях у супроводі музичних творів митця. Цікаво, що Таґор почав малювати лише у віці 68 років, досягнувши високих вершин: його перша виставка відбулася в Парижі у 1930 році;
• Виступ Мрідули Гош, голови правління Східноєвропейського Інституту Розвитку, ініціатора створення Центру Таґора.
• «Про ворота до Гімалаїв»: розповідь про Непал українського журналіста-публіциста Данила Мокрика.
• Розповіді про Індію української аспірантки-дослідниці музичного мистецтва Індії Ольги Коломієць.
• Виступи з індійського класичного танцю у найдревніших стилях – бхаратнатьям та катхак, у виконанні видатного майстра Михайла Кривчука (м. Київ) та ансамблю Амріта (м. Тернопіль) у складі чарівних танцівниць Оксани Сороки та Алли Склярової.
Для довідки:
«Центр Таґора» є проектом Східноєвропейського Інституту Розвитку. Його діяльність - популяризація ідей гуманізму, створення театральних і танцювальних постанов, вивчення бенгальської мови та санскриту, видання перекладів творів Великого Майстра та дослідження. У рамках діяльності Центру проводяться щорічні концерти, дискусії, випущено диск з піснями Таґора, підготовлено першу групу початківців з бенгальської мови.
За додатковою інформацією звертатися до Марії Галік - тел. 258-01-51; 258-01-61; моб. 098-586-46-46