Запрошує львівська книгарня

Новини

Запрошує львівська книгарня "Є"

Книгарня "Є" | 26.05.14 7:34:18

26 травня — 1 червня книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
26 травня (понеділок), о 18.00:
презентація концерт-збірки батярських пісень Андрія Панчишина та Віктора Морозова за участі авторів.
На презентації-концерті пролунають давніші та нещодавно написані батярські пісні. Для необізнаних із цим львівським оригінальним жанром, зазначимо, що батяри — це хулігани львівських передмість 1920-30-х років. Розбишаки, веселі пияки, лицарі темних провулків Львова. Мали певний стиль, вирізнялися гумором, дотепністю та певним кодексом честі. Їхня пісенна спадщина живе і нині завдяки таким «сучасним батярам», як співак, композитор, перекладач Віктор Морозов та публіцист і тележурналіст Андрій Панчишин.


27 травня (вівторок), о 18.00:
“Сектор критики”: щомісячне обговорення книжок за участі літературознавців Андрія Дрозди, Ігоря Котика, Віктора Неборака.
Тема розмови травня — поетичні збірки Василя Герасим'юка “Кров і легіт”, Назара Гончара “Автопортрети” та інші.



28 травня (середа), о 18.00:
зустріч із французьким філософом, літературознавцем Марком Саньолем (спільно з Французьким Альянсом у Львові). Модератор — Анастасія Левкова.
Марк Саньоль (Marc Sagnol) (нар. 1956 р.) - філософ, філолог-германіст, письменник, фотограф. Керував Французьким Інститутом у Дрездені, наприкінці 1990-х — на початку 2000-х — Французьким культурним центром у Києві. Займався творчістю Беньяміна, Фуко, Зіммеля, Геґеля, Ґьоте, Кафки, Целяна, Пруста, а також “літературними” містами, як-от Марієнбад і Чернівці. Автор поетичних збірок “Це золотий вік” (C’est l’âge d’or) (1999) і “Місця блукань” (Lieux d’errance) (2010). Мав кілька персональних фотовиставок. Цікавиться Галичиною, Буковиною, Волинню, Поліссям, добре знається на модерній літератури Галичини та Буковини. Цьогоріч Марк Саньоль є учасником Міжнародного фестивалю Бруно Шульца в Дрогобичі.



29 травня (четвер), о 18.00:
презентація книжки Леся Белея та Лукаша Сатурчака “Асиметрична симетрія: польові дослідження українсько-польських відносин” (спільно з видавництвом “Темпора”).
Польща і Україна — дві сусідні країни, які ділить 535 кілометрів кордону і об’єднує спільна історія. Історія, яка в нашій частині світу має і світлі, і темні сторінки. Автори захотіли дізнатися, як виглядають сучасні польсько-українські відносини — не офіційні політичні декларації, дипломатичні реверанси чи інтелектуальні дискурси, а погляди простих поляків та українців. Для дослідження вибрали по десять точок обабіч українсько-польського кордону: Київ і Варшаву, Львів і Краків, Черкаси й Лодзь, Щецін і Чернігів, Одесу та Ґданськ, Волинь і Підкарпатське воєводство, Кременець і Новицю, Житомирщину та Нижню Сілезію, Свердловськ і Свіноуйсцє.

«Наші два народи мають чимало скелетів у шафах, з яких дбайливо стирають порох, які досліджують на конференціях, про які пишуть книжки. Але як живеться простим людям коло цих шаф? Що вони думають одні про одних – українці про поляків і поляки про українців? Де проходить лінія золотого перетину в наших асиметрично симетричних відносинах? На ці питання неможливо дати відповідь однією книжкою, але можна почати розмову».
Лесь Белей

«Ця книга – про Польщу і Україну. Точніше, про поляків і українців. Ще точніше – про поляків України і українців Польщі. Яка їхня доля? Вони жили на цих теренах завжди, їх переселяли, вони приїжджали на заробітки, на навчання, у пошуках кохання і т. д. Кожне покоління має свою історію, і кожен представник покоління має свою історію. Їх неможливо повністю описати, переповісти і зрозуміти. Можна натомість говорити. Саме це й було нашою метою».
Лукаш Сатурчак


***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Відповісти на статтю