Запрошує львівська книгарня "Є"
Книгарня "Є" | 18.05.14 12:33:48
19-25 травня книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
20 травня (вівторок), о 18.00:
розмова на тему “Забуті імена. Родина Заклинських” (спільно з видавництвом «Богуславкнига»).
Упорядниця книг Осипи Заклинської «Нова кухня вітамінова» та «Як добути красу і задержати молодість та здоровля” Оксана Антонова розповідає: “Все почалося з ідеї перевидання випадково знайденої старовинної кухарської книги з відсутніми сторінками (це була книга Осипи Заклинської «Нова кухня вітамінова», 1928 рік видання). Не знаючи ні назви книги, ні її автора, ми розпочали пошуки і були вражені, коли дізналися трохи більше про авторку цієї книги – Осипу Заклинську та про її родину. Родину, яка так багато зробила для України і українців і про яку стільки років замовчувалося... Ми зрозуміли, що не можна залишити знайдену інформацію, що є культурним спадком нашої батьківщини, далі вкриватися пилом ув архівах (державних та приватних). Вона повинна бути донесена до широкого загалу української спільноти”.
Під час зустрічі відбудеться обговорення та презентація книг:
1. «Нова кухня вітамінова» Осипа Заклинська (репринтне відтворення 1928р.)
Це не просто книжка старих рецептів та слушних порад і коментарів. Її унікальність і неповторність у мові, якою вона написана (старовживані слова, давнішні галицькі вирази), завдяки чому книга сповнена особливого шарму та магнетизму. Читаючи її, ви ніби переноситесь у Галичину початку XX ст., відчуваєте неповторну атмосферу старого і справжнього Львова. Крім цікавих рецептів страв, яких у книзі понад тисячу, Осипа Заклинська надає і дуже слушні поради з ведення домашнього господарства. Незважаючи на такий поважний вік першого видання книги, ці поради не втратили своєї актуальності і сьогодні.
2. “Як добути красу та задержати молодість та здоровля» Осипа Заклинська (відтворення видання 1929 року)
Книга, що стала другою в серії “Книга зі старого креденсу”, перенесе вас у 20-ті роки, але водночас і наповнить новими емоціями, знаннями та враженнями. Це не просто косметичний порадник, а своєрідна школа вишуканості, гарного смаку, філософія краси та елєґантності.
«Краса без принади, без чару — є мертва.
І найкраща жінка без принади, без душі лишиться студеною
і не запалить почування в серцю мущини.
Принада — се наше духове життя, наша духова культура, наші думки й почування…», - так вважала Осипа Заклинська.
3. «Оленка Ґердан – Заклинська. Життя і творчість: біографічний нарис» Роман Яців
Книга «Оленка Ґердан – Заклинська. Життя і творчість: біографічний нарис», привідкриває завісу часу, забуття і знайомить читача з визначною українською танцівницею, однією з найбільш яскравих мистецьких індивідуальностей в історії світової хореографічної культури – Оленкою Заклинською (донькою Осипи та Богдана Заклинських).
Учасники розмови:
• Володимир Романенко, видавець, меценат;
• Оксана Антонова, упорядниця книг «Нова кухня вітамінова» та «Як добути красу і задержати молодість та здоровля”;
• Роман Яців, автор книги «Оленка Оленка Ґердан – Заклинська», мистецтвознавець, проректор Львівської академії мистецтв;
• Єлизавета Домбровська, науковий співробітник відділу рукописів Львівської національної бібліотеки ім. В. Стефаника.
21 травня (середа), о 18.00:
презентація книжки “Чортківська офензива. Частина 1” (спільно з видавництвом «Астролябія» та Львівським мілітарним альманахом «Цитаделя»).
Чортківська офензива 7–28 червня 1919 року вписана золотими літерами у воєнну історію України. Розбита і морально пригнічена, позбавлена боєприпасів і загнана у невеликий закуток батьківщини Галицька Армія несподівано розбила й змусила відступати супротивника, який чисельно переважав і був значно краще матеріально забезпечений. Піднесення, яке огорнуло українське суспільство Галичини на звістку про перемогу під Чортковом і подальші успіхи рідного війська, сучасники справедливо порівнювали з Великоднем. Пропонована книга є результатом більш ніж чвертьстолітнього вивчення цього феномену. На підставі широкого спектру джерел із наголосом на численні архівні документи української та польської сторін ретельно відтворено та проаналізовано перебіг бойових дій у тісному взаємозв’язку з тогочасними міжнародними відносинами та складним воєнно-політичним становищем України. Перша частина хронологічно охоплює події від кінця травня до 16 червня 1919 року, а саме: передісторію, перебіг і наслідки Чортківського пролому, проголошення Диктатури, перші кроки запланованої генералом Грековим масштабної реорганізації збройних сил Західної Області Української Народної Республіки, зародження і розвиток плану операції, запеклу боротьбу за стратегічну ініціативу в боях за Бучач і Теребовлю та її переможне завершення визволенням Тернополя і ліквідацією ворожого плацдарму на лівому березі Дністра поблизу Нижнева.
Учасники презентації:
Олександр Дєдик, автор книги, виконавчий директор Львівського інституту мілітарної історії, заступник головного редактора Львівського мілітарного альманаху «Цитаделя»;
Михайло Слободянюк, полковник у відставці, завідувач музею історії Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, заступник головного редактора Львівського мілітарного альманаху «Цитаделя»;
Олег Фешовець, кандидат філософських наук, директор видавництва «Астролябія», головний редактор Львівського мілітарного альманаху «Цитаделя»;
Олег Хома, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Національного університету «Львівська політехніка».
22
травня (четвер), о 18.00:
презентація книжки Володимира Даниленка “Грози над Туровцем” (спільно з літературною аґенцією “Піраміда”).
До хронік “Грози над Туровцем” увійшли роман “Клітка для вивільги” про геніальну співачку, якій радянська система не дала зробити кар'єру через зв'язки з дисидентами, повість “Свовідь Джури Самойловича” про борця, що за Гетьманщини заробляв гроші на містечкових базарах, та оповідання туровецького уиклу, в яких родинні історії об'єднані в регіональний міф, що відтворює найважливіші духовні проблеми та пошуки сучасної людини.
Володимир Даниленко — автор книжок повістей та оповідань “Місто Тіровиван” (2001), “Сон із дзьоба стрижа” (2006), есеїстики і критики “Лісоруб у пустелі” (2008), “Капелюх сікорського” (2010), повістей “Тіні в маєтку Тарновських” (2012). Він — лауреат Літературної премії гуморута сатири, премій “Благовіст”, імені Івана Огієнка, всеукраїнського конкурсу радіоп'єси, літературних журналів “Березіль”, “Кур'єр Кривбасу”, літературної премії імені Валерія Шевчука. Його твори перекладлися італійською, німецькою, японською, польською, російською, словацькою та білоруською мовами. У творчості письменника відзначають три стихії: магічну, ліричну й комічну. Володимир Даниленко родом із Житомирщини, та вже багато років мешкає в Києві.
“Володимир Даниленко не вміє писати упівсили. Щоразу це колосальна концентрація енергії і почуттів. Водночас розуміння і відчуття слова дозволяють йому писати прозоро і глибоко. Ми десятиліттями чекали на таку літературу і нарешті її маємо”.
Григорій Гусейнов
23 травня (п'ятниця), о 18.30:
презентація книжки Юлії Мусаковської “Полювання на тишу” (спільно з видавництвом “Крок”).
Юлія Мусаковська – поетка, перекладачка шведської літератури. Авторка збірок поезії "Полювання на тишу" (Тернопіль, "КРОК", 2014), «Маски» (Київ, «Смолоскип», лауреатська серія, 2011); "На видих і на вдих" (Київ, "Факт", 2010). Лауреатка І премії Dictum від видавництва "Крок". Лауреатка ІІ премії конкурсу видавництва "Смолоскип" (2010), ІІ премії всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» (2011) в номінації «Пісенна лірика» та багатьох інших конкурсів. Авторка публікацій у часописах «Кур’єр Кривбасу», "Київська Русь", "Четвер", «Березіль» та ін., в різноманітних альманахах і антологіях.
До нової поетичної книжки Юлії Мусаковської увійшли вірші, написані протягом останніх чотирьох років. Книжка була видана за результатами поетичного конкурсу DICTUM, вперше проведеного видавництвом «Крок» 2013 року. Авторка розкаже про подвійну концепцію книжки, основні тематичні лінії та свої взаємини з тишею, читатиме вірші та відповість на питання слухачів. Редактор видавництва «Крок» Юрій Матевощук поділиться враженнями від конкурсу DICTUM та очікуваннями щодо його майбутнього. Ілля Стронґовський розкаже про концепцію дизайну книжки та всієї серії сучасної української поезії, до якої вона увійшла.
«У «Полюванні на тишу» Юлія Мусаковська ловить свого читача на голос, який виловлює із усього цього довколишнього галасу і веде за собою, підбираючи слова, як хлібні крихти, щоби знайти дорогу до себе. Ловіть її на слові, доки воно підійшло так близько, доки воно довірилося вам, доки тиша не вполювала його…», — каже про збірку Галина Крук, яка модеруватиме презентацію.
Василь Махно про вірші збірки сказав «…у своїй серцевині вони — метафізичні, а їхня конкретика і реальність розмиті до тої міри, на яку може собі дозволити сучасний поет, зберігаючи свій голос і мовчання в амфорах силаботоніки».
Учасники презентації:
Юлія Мусаковська, авторка,
Юрій Матевощук, видавництво “Крок”,
Ілля Стронґовський, дизайнер,
Модератор: Галина Крук, письменниця.
***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.
chanyuan | 11.04.19 11:11:32
qqq