Запрошує львівська книгарня "Є"
Книгарня "Є" | 19.04.14 16:15:29
ЛЬВІВСЬКА КНИГАРНЯ “Є” БАЖАЄ СВІТЛОГО, ДОБРОГО, ЧИСТОГО СВЯТА ВЕЛИКОДНЯ,
а 23-27 квітня запрошує на такі заходи:
23 квітня (середа), о 18.30:
лекція про нові види комун “CoHousing: чому варто жити й господарювати разом?”
Лекція про Intentional Communities – навмисні (свідомі) спільноти, їхні різновиди та особливості; про те, що спонукає людей до більш згуртованого життя; про CoHousing як одну з форм навмисних спільнот, яка має багато підстав для успішного поширення в Україні.
Поняття:
Intentional Communities – навмисні (свідомі) спільноти
CoHousing - СпівЖитло
Cooperation – Співпраця
NEL – New Everyday Life – нове щоденне життя
Лекцію прочитає Тарас Бєляєв, архітектор, чоловік, батько двох дітей, переконаний, що глибоке спілкування з іншими людьми є невід’ємною передумовою щастя, однак для виникнення такого спілкування мають існувати відповідні (сприятливі) умови, зокрема – і в просторовій організації світу довкола, а в першу чергу – людських поселень. “Вірю в те, - каже Тарас Бєляєв, - що можна і варто в теперішніх реаліях шукати такі моделі життя, що дозволяють наповнити це життя змістом, який був великою мірою втрачений (витіснений) в індустріальну та подальші епохи”.
24 квітня (четвер), о 18.00:
“Сектор критики”: літературознавчі обговорення за участі літературознавців Андрія Дрозди, Ігоря Котика, Віктора Неборака (спільно з Інститутом літератури ім. І. Франка НАН України).
Тема розмови квітня — книжки Анатолія Дністрового “Сніданок на снігу” та Сергія Жадана “Месопотамія”.
25 квітня (п'ятниця), о 18.00:
розмова з Ксенією Дмитренко про асиметрію та презентація її книжки “Автосенси” (спільно з видавництвом “НІКА-центр”).
«…Розуміння літератури народжується з асиметрії і навіть конфлікту. Позиції автора та читача часто різняться як того, хто позбавлений мовлення, і того, хто уповноважений говорити; як ув’язненого, і того, хто лишився на волі; як засудженого на смерть, і того, хто продовжує жити й діяти у суспільстві. Втім, вони можуть почути одне одного саме завдяки тому, що навчаться відрізняти “літературне” від “не-літературного”. “Пити каву” - це зовсім не те, що “писати про те, як п’ють каву”. В першому випадку предметом “володіють”, на нього “впливають”, його “купують” і “споживають”. Тоді як у другому – його “мислять”, “уявляють”, шукають інші модуси його “внутрішнього відчуття”. Під час нашої зустрічі ми передусім будемо намагатися допомогти одне одному навчитися відрізняти ці виміри. Підтримуючи одне одного і дискутуючи, ми, немов канатохідці у цирку, намагатимемося пройти по запаморочливій мотузці-межі між “літературою” і “не-літературою” так, щоб не впасти і не розбитися…»
Ксенія Дмитренко – українська письменниця, філософиня й лекторка. Навчалась в університеті «Києво-Могилянська Академія», працювала головним редактором архітектурного часопису «АСС». Займається дослідженнями в галузі соціальної філософії та феноменології. Її дебютна прозова збірка «Автосенси» здобула відзнаку всеукраїнського літературного конкурсу «Смолоскип». Це книжка вміщує в собі соціально-психологічну повість, урбаністичну есеїстику і статті на урбаністичну тематику. Переживання головної героїні повісті показані на тлі колоритного полотна автошляху “Бориспіль — Київ”. Оповідання увиразнюють окремі фрагменти абсурдної пострадянської дійсності.
***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.