Новини

Видавництво "Laurus" анонасує свої книжки

Видавництво Laurus | 19.04.14 16:11:08

Видання Laurus за 2014 рік


1. Judaica Ukrainica: Annual Journal of Jewish Studies. — 2013. — Vol. 2. — 258 c.

Judaica Ukrainica is a peer-reviewed trilingual annual journal which seeks to enhance Jewish Studies in Eastern Europe in general and in Ukraine in particular.
JU accepts scholarly contributions – articles, documentary publications, translations, and public lectures – in a variety of fields ranging from Jewish civilization broadly conceived to Jews, Jewish history and culture in Ukraine.


2. Виктор Некрасов. Арестованные страницы. Рассказы, интервью и письма из архивов КГБ. Составление, документальный очерк, комментарии Любови Хазан. — К.: Laurus, 2014. — 284 с.


Виктор Платонович Некрасов, замечательный киевский писатель, несмотря на Сталинскую премию за самую правдивую книгу о войне не стал классиком советской литературы. Он увернулся от идеологической узды и стал одним из самых популярных персонажей для «литературных критиков» из КГБ. Журналистские поиски в архивах этой некогда грозной организации принесли удачу: нашлись материалы уголовного дела, заведенного на Некрасова. Это десятки страниц описания вещей, конфискованных в его квартире во время обыска, и протоколов допросов. Драматическая история преследований и предательства завершилась вынужденной эмиграцией писателя за границу, откуда он уже не вернулся.

В последние годы появилась возможность полистать секретную, а подчас и совершенно секретную, информацию по результатам неусыпного наблюдения за Виктором Платоновичем. Первые лица украинского КГБ снабжали ею Петра Шелеста и, особенно регулярно, Владимира Щербицкого. Особая находка: в отдельной желтой папке ждали своего часа рукописи рассказов, оригиналы серьезных писем и шуточных произведений Некрасова, среди них —неопубликованные. С этими материалами познакомятся читатели книги.



3. Старченко, Наталя. Честь, кров і риторика. Конфлікт у шляхетському середовищі Волині (друга половина ХVI — ХVІI століття). — К.: Laurus, 2014. — 512 с.: іл.

Наталя Старченко аналізує культуру ворожості волинської шляхти, ритуали і сценарії конфлікту, норми і відступи від них (оголошення про помсту, виклики на поєдинок, акти символічного насильства, типові шляхетські переступи). Всупереч поширеному твердженню про шляхетську сваволю, авторка по новому підходить до проблеми і віднаходить за рядками «кримінальних» джерел ті закони співжиття, які вводили агресію у певні рамки, робили анархію «впорядкованою». Конфліктні сторони повсякдення використано для ширшого аналізу системи цінностей, у згоді / незгоді з якою ранньомодерна людина вибудовувала свій власний світ, взаємини в родині і поза нею. У фокусі дослідження — як масові уявлення і практики, так і окремі історії ворожості й замирення. Книжку написано на переважно архівних, не введених у науковий обіг судових матеріалах Волинського воєводства. Вона стане в нагоді не лише науковцям-гуманітаріям, а й широкому колу читачів, залюблених у власну історію.


4. Кофман, Роман. Так будет всегда. — К.: Laurus, 2014. — 284 с.

«Сейчас хочу поделиться горстью накопленных впечатлений. На каждой странице ты встретишь людей — тех самых актеров театра, которым есть жизнь, театра, куда лично я пришел за впечатлениями. Среди этих людей есть достаточно известные, такие как Шостакович, Стравинский, Ростропович, Горбачев и даже Бетховен, личная встреча с которым у меня впереди. Но главные авторы моей коллекции —так называемые простые люди, хорошие и разные, счастливые и не очень. Я их запомнил, и все описанное в моих непритязательных заметках — чистая правда. Лишь одна глава —из «Хроники колхоза “Лень Путина” (бывш. “Путь Ленина”)» — вымысел от первого до последнего слова, но в нем, по сути, больше правды, чем в любом протоколе или документальной ленте...»
Роман Кофман, из предисловия к книге «Так будет всегда».


5. Кибиров, Тимур. Три книги: Стихотворения. — К.: Laurus, 2014. — 184 с. — [Серия «Числа», вып. 7]

«Всего в этом собрании — три книги (что следует из названия), и в том, что они представлены под одной обложкой, есть своя логика. Вообще, в том, как Тимур Кибиров собирает свои книги, в самой их последовательности есть очевидная прививка Серебряного века. Открывается она «Кара-Барасом» с «посвящением» на первой странице, вторая и центральная книга «Три поэмы» дает возможность оценить «троичную» структуру этого собрания. Третья и последняя книга называется «См. Выше». Здесь совсем недавние стихи: непривычно короткие, в непривычном жанре — «пейзажная лирика», со слишком обыденным, немистериальным отнюдь сюжетом — прогулки в парке». Инна Булкина, составитель серии «Числа».



6. Жадан, Сергій. 30 доказів існування Бога (і 29 заперечень): Вибрані 1993–2013. — К.: Laurus, 2014. — 124 с. — [Серия «Числа», вып. 6]

«Два роки тому Жадан видав маленьку за форматом книжку під назвою «Госпелс i спiрiчуелс. Духовні співи растаманів північного Причорномор’я». Нова книжка зветься інакше, але вона теж за великим рахунком «госпелс і спірічуелс», та й взагалі все, що пише Жадан останні років десять — «госпелс i спiрiчуелс», як би воно не визначалося автором, критикою та видавцями: зонги, балади, коментарі, вірші з прозою чи проза з віршами, увесь цей джаз не що інше як «духовні співи растаманів», духовні гімни переселенців. Суть спірічуелсу (госпел — той же спірічуелс, тільки авторизований) у безпосередньому переживанні біблійної історії, в перекладанні її з книжкової мови на мову вулиці. При тому біблійні історії відчуваються як те, що відбувається тут і зараз, — у цьому місті, в цім степу, на цій трасі, з цими людьми, з чоловіками і жінками, з солдатами, торговцями й мандрівниками, тими, хто молиться і тими, хто не молиться». Інна Булкіна, упорядник серії «Числа»


7. Липа, Катерина. Твердині князів Острозьких. Замки, монастирі, храми XIV–XVII століть. — К.: Laurus, 2014. — 64 с.: іл. [Серія «Історія на власні очі: будівлі»]

Ця книжка – візуальна енциклопедія, що у яскравій і доступній формі розповідає про фортифікаційні споруди, зведені кількома поколіннями князів із славетного роду Острозьких: замки, оборонні споруди міст, укріплені монастирі та храми. Читач дізнається не тільки про будівлі, а і про те, як жили, розважалися й воювали українські аристократи у XІV–XVIІ ст. Захопливу подорож крізь віки допоможуть здійснити авторські фотографії пам’яток архітектури і предметів побуту з музеїв України, Польщі та Німеччини, а також численні репродукції творів мистецтва. У книжці понад 200 ілюстрацій, за якими читач зможе уявити барвисте життя наших предків і відчути гордість минулим України.
Відповісти на статтю