Запрошує львівська книгарня "Є"
Книгарня "Є" | 30.03.14 19:59:13
31 березня — 6 квітня книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
1 квітня (вівторок), о 18.00:
презентація набору листівок "То було ше тогди..." (спільно з літературною аґенцією “Discursus”).
"То було ше тогди..."- це не просто набір листівок. Це новий світ, гуцульське фентезі. Історія язичницької гуцульщини в картинах і оповідках. Проект створено на основі картин Петра Буяка (Івано-Франківськ). Картини відображають життя прадавніх гуцулів у тісному зв'язку зі світом рослин і тварин. Історія розповідає про те, як жінки з гірських полонин возили до молочарень молоко на велетенських їжаках. Оповідка створена Тарасом Лавруком (Івано-Франківськ). Невибагливий дизайн Уляни Кошелюк (Івано-Франківськ) підкреслює простоту гуцульського житття.
Проект народився з того, що Петро Буяк створював мініатюрні картинки на маленьких шматках фанери, що мають приклеєний магніт, винайшов кілька сюжетів, які згодом розвинулись у щось більше. Згодом з ілюстрацій було створено набір листівок в обгортці, який стане цікавинкою не тільки для дітей, а й для дорослих.
Проект на цьому не завершується. Вже створюються ілюстрації для майбутньої казочки та цікавих неймовірних пригод гуцульської живини.
2 квітня (середа), о 18.00:
презентація міжнародної програми обміну волонтерів Erasmus+ (спільно з Інститутом Громадського Лідерства, Академією Української Молоді).
EVS – програма Європейської комісії, яка дає змогу молодим людям попрацювати за кордоном на волонтерських засадах. Зазвичай волонтери за проектами ЄВС залучаються до праці у сферах культури, спорту, охорони навколишнього середовища, займаються з дітьми тощо. Волонтери ЄВС працюють у неприбуткових організаціях та установах і беруть активну участь у суспільному житті своєї приймаючої спільноти. У той же час вони отримують новий досвід та знання, що можуть бути корисними для їх майбутнього життя.
Саме тому важливо подорожувати, відкривати для себе інші культури, інші світи і залишати після себе слід. Ми помиляємось, коли думаємо, що не можемо змінити світ. Насправді це нам під силу! Одна з таких можливостей — волонтерство. Допомагаючи там, де це необхідно і кому це необхідно, ми робимо свій внесок. Водночас ми допомагаємо собі, розвиваємось, краще розуміємо себе і людей навколо.
Протягом презентації керівник відправляючої організації Світлана Роднєнкова розповість про волонтерство з новою Європейською програмою Erasmus +, про можливості молоді вплинути на розвиток суспільства в інших країнах, де потрібна наша допомога; будуть представлені умови участі у міжнародних програмах обміну, а охочі зможуть зареєструватись на них. Також будуть представлені історії стажувань деяких молодих людей і буде можливість поспілкуватися з волонтером EVS з Австрії Антонією Нецл, яка приїхала на 9 місяців до Львова з проектом "Досліджуючи Європу". Основна ідея проекту — це просвітницька робота х дітьми та молоддю в молодіжному центрі, проведення євроклубів та мовних клубів для молоді.
3 квітня (четвер), о 18.00:
презентація книжки Богдана Коломійчука “Таємниця Єви” (спільно з видавництвом “Фоліо”).
Богдан Коломійчук — український письменник, автор історико-авантюрної прози, отримав Гран-прі конкурсу “Коронація слова-2013” за роман “Людвисар. Ігри вельмож”. У творах письменника поєднуються каркаломний сюжет, містика, гумор та правдиві історичні факти. Окреме місце в текстах посідають жіночі персонажі: чаклунки, шляхтянки, повії — вони завжди різні й несподівані, але щоразу еротично-чарівливі.
“Таємниця Єви” — збірка авантюрних і детективних оповідань, події в яких відбуваються переважно на початку ХХ століття. Тут і блискуче розслідування львівського комісара Вістовича, і легенда замку графа Шенборна, і нова спроба розгадати таємницю жіночого світу.
4 квітня (п'ятниця), о 18.00:
розмова про українську дитячу книжку в світовому контексті — на виставці в Болоньї (спільно з Творчою майстернею “Аґрафка” та “Видавництвом Старого Лева”).
Про унікальну для України нагороду, світові тенденції у книговиданні, враження від Болонського ярмарку дитячої книжки, який тривав 24-27 березня, про зірки та про макові зернята розповідатимуть Романа Романишин, Андрій Лесів (творча майстерня «Аґрафка») та головний редактор «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка.
Книга «Зірки і макові зернята», яку написали та проілюстрували Романа Романишин та Андрій Лесів та яку видало «Видавництво Старого Лева», стала справжньою світовою зіркою. На всесвітньо відомому ярмарку дитячої книжки BOLOGNA CHILDREN'S BOOK FAIR, ця книга здобула відзнаку в номінації «Opera Prima: mention” конкурсу Bologna Ragazzi Award 2014. Ця премія присуджується за видатні досягнення, дослідження та реалізацію інноваційної видавничої продукції. Уперше за 51 рік існування Болонського ярмарку українська дитяча книжка здобула нагороду.
«Зірки і макові зернята» «Видавництво Старого Лева» вже видало не лише українською, а й англійською мовою (у перекладі Оксани Лущевської та Майкла Найдена ). Незабаром книга заговорить ще й французькою. Нею зацікавилося французьке видавництво Éditions Rue du monde.
«Зірки і макові зернята» — історія про один день із життя дівчинки Дори, доньки відомих математиків, - розповідають Романа Романишин та Андрій Лесів. - Вона має розвинену уяву, багатий образами внутрішній світ. Із дитинства її оточували математичні формули та числа, і крізь таку цікаву гуманітарно-математичну призму Дора сприймає своє щоденне оточення. Вона любить усе рахувати — листочки в парку, макові зернята, ґудзики на пальтах людей, літери в татовій газеті, всіх звірів на світі, навіть ламантинів, тапірів та качконосів.... Важким випробуванням стає для неї намагання полічити зірки на небі, й тут їй допомагає порадою мама: будь-яке складне завдання в житті слід починати з простого, йдучи до мети маленькими кроками. Дора — це своєрідний збірний образ нас обох з дитинства, з цікавістю до маленьких дрібничок, до зірок, до систематизування й фантазування водночас».
***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.