Запрошує львівська книгарня

Новини

Запрошує львівська книгарня "Є"

Книгарня "Є" | 24.03.14 6:55:48

24-30 березня книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
25 березня (вівторок), о 18.00:
Презентація книжки "Сто загадок Симфосія. Переклад з латинської, коментарі-есеї Андрія Содомори" (спільно з видавництвом “Срібне слово”).
“Загадки” пізньолатинського автора Симфосія, вперше перекладені в цьому виданні повністю, – не так для відгадування, як для нагадування про те, що на світ речей, природний світ, людина покликана дивитись – дивуючись. Якщо знання живить думку, то подив спонукає її до руху. Спробою таких “мандрівок” думки є есеїстичні коментарі перекладача й письменника Андрія Содомори; жанрово є вони, фактично, продовженням есеїв, що у книжці “Наодинці зі словом” (1999). Три крапки наприкінці кожного коментаря – знак відкритості тексту, запрошення ступити на загадковий місток, що єднає світи в єдиному духовному просторі.
У наші дні загадка – жанр, переважно орієнтований на дітей. Андрій Содомора, услід за античним автором, пропонує читачеві – малому теж, але насамперед, мабуть, дорослому, – несподівану інтелектуальні гру: впізнати слово через низку асоціацій, натяків, подивитися на буденне з іншого кута зору. Ріка і дерево, дощ, дим і лід, звір і людина, її настрої і винаходи – у цій книжці завдяки античному авторові й перекладачеві-сучаснику спромагаються на нові, неочікувані інтерпретації.



26 березня (середа), о 18.00:
розмова про соціоніку з Іриною Зарицькою.
1. Що таке соціоніка і чим вона корисна?
2. Модель А: з якого боку підходити і що з нею робити.
3. Короткий опис кожного типу.
4. Яка шкода буває від “штампування” соціотипами та яка користь і шкода від стереотипів?
Ірина Зарицька — філолог, психолог, адміністратор соціонічної сторінки в соціальній мережі “Вконтакті”.



27 березня (четвер), о 18.00:
“Сектор критики”: літературознавчі обговорення за участі Андрія Дрозди, Ігоря Котика, Віктора Неборака.
Тема розмови березня — романи Мирослава Дочинця «Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії» та «Горянин», за які автор цьогоріч здобув Шевченківську премію.



30 березня (неділя), о 18.00:

презентація книжки Андрія Любки “Спати з жінками” (спільно з видавництвом “Книги ХХІ”). Модератор — Марта Чавага.
Виявляється, Йоган Вольфґанґ фон Ґьоте втратив незайманість у 38 років, наслідком чого в літературі стала поява циклу його «Римських елегій». Минуло кілька століть, і теперішнім поетам для творчості вже не конче потрібні аж такі сплески і струси, їх задовільняє й просто сон, який часом може бути реалістичнішим за саме життя. Книжка «Спати з жінками» – саме про такий сон, з якого то хочеться якнайшвидше прокинутися, а то засинати глибше й надовше. Відверто й лірично автор пише про себе, свою й чужі країни, свої любові й своє кохання, улюблені книжки і напої. П’ятдесят історій, жодна з яких не є останньою, бо з них усе тільки починається. Для найширшого кола читачів.

«...На химерній межі між дрімотою й сном промайнули перед моїми очима студентські роки, коли я збуджено уявляв, як же це – спати з цілим ансамблем співучих жінок, з цілим симфонічним оркестром? А тепер я засинав і спав з ними. У потязі, який рухався на Захід моєї країни, такої безмежної й соборної, що для пересування нею потяги мають бути винятково спальними; такої соборної й совєтської, що плювати хтось хотів на приватність, особистий простір чи нюанси чоловічо-жіночого спільного перебування. Аякже, бо всі ми тут не жінки й не чоловіки – ми громадяни. Бо ідеальним образом нашої країни є її ж залізниця, в поїздах якої буває холодно чи спекотно, але ніколи – комфортно. Бо ціла країна, як і потяг, у якому я їду, нагадує велику неприбрану комуналку, в якій доводиться жити, перевдягатися, засинати і спати разом – незалежно від статі й глибини знайомства...»
Андрій Любка



***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.
Відповісти на статтю