Новини

Американські молоді читачі (не всі) обирали кращі книжки “світів і народів»

А. Судин за матеріалами іноземних ЗМІ | 30.11.13 10:26:50

Американський тижневик Entertainment Weekly провів серед своїх молодих читачів опитування, метою якого було виявити найкращі молодіжні видання «світів і народів». Деталі дослідження на сайті не описані, однак відомо, що це був тривалий марафон авторів і книжок, у якому протягом певного часу мали перемогти «найкращі».
На жаль, ми не знаємо, чи номінантів висовували самі читачі, чи автори опитування, однак за тим переліком, який подається, випливає, що коло читання передплатників Entertainment Weekly (у своєму найкращому виборі) завершилося двома переможцями: багатотомник «Гаррі Поттер» Дж. Роулінг (перше місце) і недавня книжка молодого американського письменника і блогера Джона Гріна «Вина наших зірок» (The Fault in Our Stars) – друге місце. Як повідомляється, ці два видання обійшли у змаганнях такі «молодіжі хіти», як «Товариство мандруючих джинсів» (Енн Брашар), трилогію «Голодні ігри» (Сюзан Коллінз), цикл «Спадщина» (Крістофер Паоліні), популярні комікси «Прибулець» Шона Тана i „Ковдри” Крейга Томпсона, а також і класиків літератури (наприклад, «Гобіта» Дж. Толкієна, «Убити пересмішника» Гарпера Лі, «Над прірвою в житі» Дж. Селінджера).
Оглядачі пояснюють такий результат (щодо першого місця), звичайно ж, не тільки успіхом серед «поколінь» читачів, тобто свого роду протяжності читання з року в рік, але й «розкрученістю бренду» завдяки Голлівуду, а також і франчайзинговим проектам. А от щодо Джона Гріна, то, з одного боку, вони дивуються такій успішності в порівнянні з класикою, чи навіть коміксами, однак тут же починають виявляти «особливі риси» прози («вдумливої» і «сповненої несподіваною для юнацької прози тематикою, якої раніше ніхто не торкався»), вказують на його попередні успіхи, нагороди...
Звичайно ж, наша періодика в просуванні авторів відмінна від американської, тобто довіряти «змаганням», проведеним в США, легше, однак у нас, недовірливих, усе одно «виникають питання». Джоан Роулінг, здається, уже вийшла у «лонгселери», як ото Толкієн чи навіть Селінджер, а от перед Джоном Гріном ще тривала дорога, судячи зі всього. Такий поштовх йому дають саме читачі того тижневика? Щастить в Америці молодим письменникам.
І ще одне. Не вдалося побачити увесь перелік учасників, а отже навіть не знаємо, які твори (окрім названих) там були. Які там письменники переважають? Головним чином англо-американські, чи є й інші європейські? Про українських мовчу, бо переконаний – жодного автора чи книжки.
А також «як завжди» -- чи складно нашим «великим» ЗМІ провести хоча б якусь подібну гру? Спитатися, хто у нашого юнацтва є кумиром у читанні... У тих, кого американці називають YA (Young Adult), маючи перед собою ще одну «цільову групу» покупців книги. У тих, хто наразі ходить на майдани. Що і кого вони читають? НА чому виростає їхня європейськість? Тільки на «фейсбуку»?
Відповісти на статтю