Запрошує Львівська книгарня "Є"
Книгарня "Є" | 11.11.13 21:29:41
11-17 листопада книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
11 листопада (понеділок), о 18.00:
презентація книжки Лілії Мусіхіної “Звірослов. Міфологема тваринного світу українців” (спільно з видавництвом “Богдан”).
Етнолог і фольклорист Лілія Мусіхіна, аналізуючи усну народну творчість, а також дані археології, етнографії, психології та культурної антропології, розглядає сприйняття українським народом тваринного світу і пробує дати відповіді на питання, яке місце у свідомості наших предків займали ті чи інші тварини, які вірування чи забобони були пов'язані з ними, чому вони виникали і не зникали протягом століть.
«Наші предки вірили, що всі живі й неживі предмети, які їх оточують, наділені здатністю мислити, відчувати і впливати на навколишній світ та долю людей... Ці вірування поширювалися і на тварин. Тваринам не лише приписувалися людські якості; їх часто мали за створінь, досконаліших за людей, — вони сильніші, спритніші, витриваліші, терплячіші...”
12 листопада (вівторок), о 14.00:
презентація книжки «Українська Греко-Католицька Церква: Перші кроки. Ісповідництво. Відродження» (спільно з Департаментом інформації УГКЦ).
Книжку видано з нагоди 1025-річчя Хрещення України-Русі та освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві.
Книжка, як ідеться в передмові, розповідає про УГКЦ як «духовну інституцію, що об’єднує людей навколо Христової віри й давніх традицій єдності поміж християнами; про Церкву, яка відіграла особливу роль у збереженні української ідентичності, пройшла через горнило мучеництва в часи сталінського терору й Другої світової війни».
Видання містить дванадцять розділів, які відображають історичний поступ Української Церкви − від появи християнства на наших землях − до драматичного ХХ століття й сьогодення. «Нашим бажанням, − зазначають автори в передмові, − було представити не тільки історію, структуру, архітектурно-сакральне розмаїття Української Греко-Католицької Церкви в її глобальному вимірі, а й показати духовний досвід окремої віруючої людини. Тому в кожному розділі ми говоримо про Святі Таїнства та обряди. Також представляємо парафії УГКЦ з різних куточків світу».
Розповідь про Церкву проілюстровано великою кількістю фотографій − як сучасних, так і архівних, − а також знімками документів, творів сакрального мистецтва, графіками, картами.
Книгу обсягом у 320 сторінок видано окремо українською та англійською мовами. Керівник проекту – владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.
У презентації візьмуть участь:
владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, керівник проекту;
протоієрей Ігор Яців, керівник Департаменту інформації УГКЦ, координатор проекту;
Володимир Ільченко, шеф-редактор видавництва «Мандри», головний редактор проекту.
12 листопада (вівторок), о 19.00:
презентація книжки Юнаса Гассена Хемірі “Монтекор: унікальний тигр” (спільно з видавництвом “Літопис”).
У презентації візьмуть участь:
перекладач книжки Софія Волковецька,
скандинавіст Лев Грицюк.
Юнас Гассен Хемірі (нар. 1978 р.) — письменник і драматург, один із найяскравіших авторів сучасної Швеції. У його творах часто звучать питання ідентичності й етнічної належності та їх впливу на окремих людей і суспільство. Народився у Стокгольмі в сім'ї тунісця і шведки. Вивчав міжнародну економіку та літературознавство, стажувався в OOH. Дебютував у 2003 році романом «Око червоне» (Ett öga rött), написаним перекрученою «іммігрантською» шведською, за яким було знято однойменний фільм. Другий роман «Монтекор: унікальний тигр» (Montecore: en unik tiger) отримав літературну нагороду «Радіо Швеція» (Sveriges Radios Romanpris) як найкращий шведський роман 2007 року. Збірка новел, п'єс та текстів Юнаса Гассена Хемірі була видана під назвою «Навала!» (Invasion!); постановки п'єс «Навала!», «Бог x 5», «Нас є сто» можна побачити у театрах Швеції та інших європейських країн. У 2012 році вийшла четверта книга Хемірі «Дзвоню своїм батькам» (Jag ringer mina bröder).
...Письменник несподівано отримує листа від давнього батькового друга, який пропонує спільно написати книгу про життя Юнасового батька – шведського іммігранта родом з Тунісу, який виріс у сирітському притулку, закохався у шведську стюардесу, переїхав до Швеції, але, після марних спроб стати успішним фотографом і здобути світове визнання, покинув дружину і трьох синів й безслідно зник. Написаний у формі листування роман долає межі простої біографічної розповіді й відкриває реалії країни, в якій толерантність вважають чеснотою, та в той же час расизм і ксенофобія присутні у повсякденному житті.
13 листопада (середа), о 18.30:
розмова з Івом Аньєсом на тему “Журналістика “а ля франсез” (спільно з Французьким Альянсом у Львові).
Ів Аньєс (Yves Agnes) — екс-керівник редакції газети Ouest-France, один з головних редакторів газети Le Monde та директор Центру підготовки і перепідготовки журналістів у Парижі, з 2006 р. президент Асоціації прообразу Ради преси Франції. Ів Аньєс є автором кількох книг про журналістику та ЗМІ, у яких пояснює механізми її функціонування та порушує проблему непрофесійної журналістики. Його "Підручник із журналістики. Пишемо для газет" (Manuel de journalisme: écrire pour le journal) (2002), який став у Франції головним для підготовки майбутніх фахівців, вийшов навесні 2013 року українською мовою (переклад Андрія Андрусяка) у видавництві "Києво-Могилянська академія" в рамках Програми сприяння видавничій справі “Сковорода” Французького Інституту в Україні.
Протягом розмови у книгарні “Є” йтиметься про сильні та слабкі сторони журналістики «а ля франсез».
Французькою мовою з перекладом на українську.
14 листопада (четвер), о 18.00:
презентація книжки “Гопак. Антологія вітчизняної прози про гопніків” (спільно з літературною агенцією “Discursus”).
«Гопак» — це збірка коротких історій про найрізноманітніші ситуації — реальні та вигадані, — об’єднані темою гопоти й гопізму, зокрема в історичному світлі.
Презентація відбудеться за участі двох авторів антології — Василя Карп’юка та Андрія Тужикова.
Через відеотехніку до гостей звернуться упорядник антології Андрій Шийчук та ще один автор книжки Юрій Андрухович.
15 листопада (п'ятниця), о 12.00:
прес-конференція з нагоди проведення кінофестивалю “Книгопроектор”.
10 вересня стартував перший фестиваль – конкурс короткометражних фільмів "Книгопроектор" - захід для тих, хто не хоче насолоджуватись читанням книг наодинці, а прагне поділитися цим задоволенням з іншими.
Мета "Книгопроектора” — ефективна і креативна популяризація читання книжок. В рамках фестивалю його організатор, Інститут громадського лідерства, запропонував учасникам зняти відеоролик, який би пояснив сучасній молоді, що читати – це круто. На того, хто пояснить це, на думку організатора, найбільш переконливо, себто на переможця, чекає винагорода – 3 тис гривень та унікальна можливість стажуватись у творчій групі «We cinema studio», яка займається відеовиробництвом у складі компанії “Альтернатива”.
Участь у конкурсі змогли взяти всі охочі, відзнявши свій ролик, тривалістю до 10 хвилин та надіславши його за адресою: http://goo.gl/YIWzuU. На сьогодні прийом відеороликів вже завершився, і з 15 листопада розпочався другий етап конкурсу, а саме відкрите голосування на сайті. Остаточний переможець буде обраний компетентним журі і глядачами в залі під час фіналу Фестивалю-конкурсу «Книгопроектор», що відбудеться 21 листопада за адресою: пл. Коліївщини 1, у кав’ярні “Меделін” о 19.00.
Запрошуємо всіх активно голосувати за відеоролики на сайті: http://knygoproektor.pp.ua/ до 20 листопада. А також цікаво та весело провести вечір 21 листопада разом з нами. Обіцяємо Вам гарний настрій, багато несподіванок і різносторонніх, творчих поглядів на «Львівський світ» книг та короткометражного кіно!
Координатор проекту Казів Яна (тел. 0980354777).
Генеральний спонсор проекту: Інтерактивний музей "Таємна аптека".
***
Адреса книгарні «Є»:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.