Пишу, коли не можу не писати

Новини

Пишу, коли не можу не писати

PR-Prime Company | 14.10.13 7:32:39

«Я пишу лише тоді, коли вже не можу не писати, — сказав письменник і режисер Руслан Горовий під час найпершої київської презентації своєї нової збірки новел і повістей «Гагарін і Барселона», яка місяць тому побачила світ у видавництві «Кальварія». — Накопичуються якісь історії, образи, думки. І в один момент ти розумієш, що увесь цей ворох не дає тобі спати, рухатись, не дає тобі жити. Тоді ти маєш це написати або хоча би начорно викласти на папері. Тоді наче зникає якійсь тиск, а ти можеш далі жити й працювати».
Презентація відбувалася теплої сонячної неділі в Бібліотеці імені Миколи Реріха та зібрала понад півсотні людей різного віку — від школярів до пенсіонерів. Слухали пісні Руслана та говорили — серйозно чи з гумором — про книжку, про цікаві епізоди доволі багатого та різноманітного життєвого досвіду автора та автобіографічні моменти в новій книзі, про зйомки документальних кінострічок Горового-режисера «Система» та «Київський потоп», про його «стосунки» з чорнобильською зоною тощо. І герою зустрічі було, що розповісти. Адже Руслан Горовий — не лише письменник. Він — журналіст, головний режисер «Магнолія-ТВ», автор і керівник відомого проекту «Служба розшуку дітей», автор і виконавець пісень, режисер короткометражних фільмів.
Петро Мацкевич, засновник видавництва «Кальварія», розповів про своє перше знайомство з рукописами та Автором, про те, як укладалась книжка та які тексти й чому не потрапили до неї та зазначив, що вважає це видання не лише дуже актуальним і необхідним сьогодні, але й знаковим для видавництва: «Є знакові книжки, які стали певними віхами. Це такі видання як: книга «Плач Єремії» — практично повне зібрання творчості Грицька Чубая (1999 рік); перше книжкове видання найкращих творів Леся Подерв’янського «Герой нашого часу» з ілюстраціями Михайла Александрова (2000 рік); це те, чого ще не мають ані Польща, ані Росія — повне видання роману Франсуа Рабле «Ґарґантюа та Пантаґрюель» у перекладі Анатоля Перепаді зі старофранцузької (2005 рік); це один із найсильніших сучасних українських романів — «Тема для медитації» Леоніда Кононовича (2005 рік). Таким виданням я вважаю й книгу Руслана Горового «Гагарін і Барселона»».

Своїми враженнями від прочитаної книжки поділилась і директор Бібліотеки імені М.Реріха Іванна Щербина: «Книгу прочитала одразу до кінця, не могла відкласти, поки не дочитаю. Кожну історію переживаєш, десь смієшся, десь плачеш, навіть — дратуєшся на героїв. Але жоден рядок не залишає байдужим».
А упорядник збірки Ксенія Мацкевич розповіла про деякі «родзинки» книжки, перші читацькі відгуки та її обкладинку: «Президенту Асоціації корпоративних медіа Оксана Тодорова дуже влучно назвала цю книгу «книжка з віконцями» — й це стосується не лише дизайну обкладинки, але й внутрішнього змісту».
Презентація завершилася традиційно: питаннями до Автора та його автограф-сесією.

Фото: Олександр Пархоменко.

Для довідки
Дати й місця подальших презентацій книжки Руслана Горового «Гагарін і Барселона» у Києві, Харкові, Вінниці, Полтаві та інших містах буде повідомлено окремо.
Питання, пропозиції та запити фотоматеріалів: Ксенія Мацкевич, моб.тел.: (+380 50) 372 92 00, ksena@msbrand.net

• Про життя та творчість, нову книгу «Гагарін і Барселона», журналістику та кіно говорить заслужений журналіст України, письменник Руслан Горовий у програмі «Культ особи» на хвилях радіо «Промінь». Ведучі — Ярина Скуратівська та Катерина Луцька. 17.09.2013 http://schedule.nrcu.gov.ua/grid/channel/period/item-listen-popup.html?periodItemID=220511
• Трейлер із першої презентації нової книги Руслана Горового «Гагарін і Барселона» в рамках 20-го Форуму видавців у Львові у «Львівській копальні кави» http://youtu.be/igQq4J8Cm-I

• Пісні Руслана у його виконанні
 Кава http://soundcloud.com/u-kraine/xwaogokitk8p/s-r6Xxu
 Зранку http://soundcloud.com/u-kraine/feff9wwygn1t/s-eSbSG
 Дощ http://youtu.be/mfHgetk00OE
Відповісти на статтю