Запрошує Львівська книгарня "Є"
Книгарня "Є" | 29.09.13 18:35:17
30 вересня — 6 жовтня книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
3 жовтня (четвер), о 17.00:
семінар студентів із Німеччини, протягом якого мистецтвознавиця Тамара Злобіна розповідатиме про
українське феміністичне мистецтво у контексті пострадянського ґендерного ладу.
Пропонуємо долучитись!
УВАГА: ЗАХІД ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ БЕЗ ПЕРЕКЛАДУ.
Тамара Злобіна зробить короткий огляд новітньої історії українського мистецтва у зв'язку з пострадянським ґендерним ладом. Слухачки та слухачі матимуть змогу простежити, як змінюється репрезентація жінки у мистецьких проектах — від ранніх 1990-х, коли художниці Марина Скуґарьова та Валерія Трубіна зафіксували драми геополітичних перетворень, до 2000 і 2010-х, у яких художниці різних поколінь (Влада Ралко, Оксана Чепелик, Алевтина Кахідзе, Маша Шубіна, Аліна Копиця, Анна Звягінцева, Аліна Клейтман та інші) присвячують свої роботи жіночим тілу та досвіду.
У 2002 році дослідниця Оксана Кісь підсумувала зміни у ґендерному ладі й описала нові ґендерні моделі жінки, які замінили звичну в радянські часи “матір, яка працює” на “Берегиню” та “Барбі”. Художниці по-різному висловлюють незадоволення цими панівними ґендерними моделями – зображаючи жінку як позбавлену свободи вислову, пересування, ошукану; або ж показуючи різні стратегії спротиву. Оскільки лекція розрахована на іноземну аудиторію, розмова йтиме також довкола взаємозв'язків тексту і контексту, особливостей (не)сприйняття та (не)розуміння жіночого/феміністичного мистецтва в Україні та за кордоном.
4 жовтня (п'ятниця), о 18.00:
презентація книжки Романа Чихарівського “Святі не вимовляють “р” (спільно з вид-вом “Зелений пес”).
Перша книга молодого письменника Романа Чихарівського (нар. 1995 року) “Святі не вимовляють “р” складається з 20 новел, із яких розумієш: талант — це те, чого не відбереш, що не випрацьовується роками, а просто є або немає (у випадку Чихарівського є). Легкий стиль письменника, жваві діалоги, влучні з дещицею непередбачуваності портрети, інтрига в сюжеті, різка зміна подій — усе це заявляє українському книжковому простору про перспективного автора. Новели зі збірки — про хлопців і дівчат, про жінок і чоловіків, про геніїв, про собак, про любов до життя, про життя.
6 жовтня (неділя), о 13.00:
гостина в «Бабусиній господі» для батьків і дітей 3-7 років. Авторка однойменної книжки Катерина Міхаліцина та ілюстратора Наталка Гайда разом зі своїми гостями читатимуть вірші, малюватимуть картини й розважатимуться.
«Бабусина господа» – книжка для веселого й пізнавального читання. "У ній під однією обкладинкою зібрано всіх істот, яких дитина може зустріти біля звичайної сільської господи, — розповідає про книжку авторка — поетеса, перекладачка, заступник головного редактора «Видавництва Старого Лева» Катерина Міхаліцина. — Розглядаючи барвисті малюнки і слухаючи віршики, дитина не лише вчиться впізнавати знайомих тварин, птахів та комах, а й дізнається про їхні звички та поведінку. Крім того, ця книжка – чудовий привід для цікавої розмови про все на світі: хто що любить їсти (наприклад, лелека – жабок; їжак – черв’ячків)?; хто як говорить (котик – нявкає, коза – мекає)?; що якого кольору?; скільки комашок на малюнку? А ще читання-розглядання «Бабусиної господи» завдяки художниці Наталі Гайді можна перетворити на захопливий квест: на кожній сторінці причаївся маленький павучок, якого треба знайти, а потім порахувати, скільки усього їх живе у книжці».
Здавалося б, хто живе в бабусиній господі? Звісно, бабуся. А якщо уважно придивитись, роззирнутися довкола, прислухатися, то виявиться, що тут так багато цікавих мешканців. Тут і ласий до сметанки котик, і збитошні мишенята, і кумедний пес Бровко, і кроленята, каченята, гуси, ластівки, і ще багато іншої живності – тваринок, птахів, комашок, з якими варто подружитися.
***
Адреса книгарні «Є»:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.