Ще є час, і ти сам для себе вирішуєш, прожити його чи дожити – Юрій МАКАРОВ під час Мистецького клубу „Обличчя”
Катерина Коробовцева | 26.09.13 21:49:26
25 вересня в креативному просторі «Часопис» відбувся черговий Мистецький клуб «Обличчя» під час якого Юрій МАКАРОВ презентував свою нову книжку - „За чверть десята”. Цю історію про літню людину, яка вирішила не доживати, а прожити наповну своє життя сам автор охарактеризував, як «міська пригодницька повість про нове життя».
«За чверть десята» означає, що ще не дванадцята, ще є час. І ти сам для себе вирішуєш, прожити його чи дожити», - пояснив автор назву повісті слухачам.
Спілкуючись із гостями Мистецького клубу «Обличчя», ініційованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», Юрій МАКАРОВ поділився із слухачами думками про журналістську неупередженість, про реалії українського телебачення, про особисту трансформацію під час написання книжки, про небезпеку успіху та про те як потрібно виховувати дітей.
Про журналістську неупередженість: „Англо-саксонська школа журналістики навчає тому, що професійний журналіст не має права бути на чиємось боці. Так, наприклад, відомий американський тележурналіст протягом багатьох років вів теледебати між кандидатами в президенти. Та всі ці роки ніхто з телеглядачів не міг здогадатися на чиєму він боці, кого він підтримує. Але ця ситуация на нашу практично не накладається. Ці правила працюють в упорядкованому суспільстві. В нас все інакше. Не може бути рівності між агресором та жертвою. Не можна бути неупередженим в умовах несправедливості. Ти маєшь скинути цей панцир неупередженості і сказати своє слово. Мати свою позицію и не приховувати несимпатію в нашому суспільстві я вважаю нормою”.
Про реалії українського телебачення: «Аудиторія телебачення щороку меньшає. Та залишаються лише ті глядачі, що вимагають «хліба та видовищ», та ті менеджери, які врешті-решт погодилися «надавати «хліб та видовища».
Про особисту трансформацію під час написання книжки та небезпеку великого успіху: „Кайф успіху небезпечний. Ти втрачаєш зв’язок з реальністю. Втрачаєш справжню глибину почуттів. Успіх глибині не сприяє і саме цим він небезпечний. Відколи я перестав бути телезіркою, а життя стало менш комфортним та скромнішим, я відчув, що не шкодую про це. Це мені дало об’ємність відчуття та можливість щось роздивитися. Я вдячний долі, що цей успіх тривав не завжди. І можливо саме це дало мені можливість написати цю книжку”.
Про виховання дітей: ”Нещодавно я почув ємкий вираз «скільки дитину не виховуй, вона все одно буде схожа на тебе». Саме тому я вважаю, що виховання потрібно починати з самого себе. І я намагаюся, в першу чергу, не розчарувати свою дитину своїми вчинками”.
Про майбутнє України та можливості українців: „Ми можемо собі дозволити бути тими, ким ми хочемо”.
ДОВІДКОВО:
Мистецький клуб „Обличчя”, започаткований Фондом Арсенія Яценюка „Відкрий Україну” в партнерстві з креативним простором „Часопис”, є майданчиком для спілкування та обміну досвідом із українськими та закордонними письменниками, музикантами, художниками, дизайнерами, режисерами, фотографами та іншими представниками культури.