Для українців Польщі книги збиратиме Форум Видавців
Ігор Галущак, м. Львів | 04.09.13 8:24:52
Польська українська діаспора нині вкрай потребує українського слова, української книжки. Про це засвідчив заклик української служби Польського Радіо, котра повідомила, що український відділ Публічної бібліотеки ім. Зигмунта Яна Румля у Варшаві наразі володіє мізерною збіркою таких книжок – лише 500 одиниць. З чуйною увагою поставились до їх прохання до вітчизняних видавництв, авторів українських книг, до всіх небайдужих - допомогти поширити рідне слово серед українців Польщі насамперед у Львові.
Відтак, збір книжок відбуватиметься на цьогорічному 20-му ювілейному львівському Форумі Видавців. Окрім цього книги можна принести у Товариство «Просвіта» за адресою пл. Ринок, 9. Нову книгозбірню також планує використовувати у своїй діяльності й сама українська служба Польського Радіо.
Принагідно слід зазначити, що натомість, принаймні, на теренах Західної України й з польською книгою, й з навчанням на польській мові наразі все досить добре. Тут діють п’ять загальноосвітніх середніх шкіл із польською мовою навчання. Чотири з них знаходяться на Львівщині: дві у Львові (№10 та №24), та ще по одній - в Мостиськах і в селі Стрілецьке Мостиського району. Ще одна така школа функціонує й в місті Городок Хмельницької області. А 1 квітня 2004 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка було створено кафедру польської філології шляхом поділу кафедри слов’янської філології на дві – кафедру польської та кафедру слов’янської філології. Нині її очолює доктор філологічних наук, професор Любомир Сеник. Непогано почувається в Галичині й польська періодика. Скажімо, тут у більшості газетних кіосків без проблем можна придбати чудово проілюстрований тижневик «Kurier Galicyjski», котрий видається в Івано-Франківську на 32 сторінках і має чималий наклад.
До слова, вперше в межах Форуму на Міжнародному літературному фестивалі відбудеться промоційна акція «Країна – Почесний гість». Зрозуміло, що першим таким гостем стане на Форумі Польща. Польську програму можна поділити на 20 окремих проектів: концерти, презентації, семінари, читання, перегляди фільмів тощо. До Львова на «золотий вересень» приїдуть відомі польські письменники, поети старої та нової генерації, які протягом всього фестивалю будуть дискутувати про літературні зв’язки Польщі та України.