Новини

Визначені імена фіналістів Всеукраїнської літературної премії імені Олександри Кравченко (Девіль)

Оргкомітет конкурсу | 10.06.13 10:13:00

За підсумками другого туру конкурсного відбору Всеукраїнської літературної премії імені Олександри Кравченко (Девіль) фіналістами стали 12 авторів.
Аарон К.Макдауелл (псевдонім Сергія Ємця) народився 1985 року у містечку Новомосковськ Дніпропетровської області.
Здобув дві освіти – музичну і вищу технічну.
У минулому вокаліст та фронтмен гурту "Восприятие Света", зараз бас-гітарист гурту "Теорія Бачення".
З дитинства любить фантастику та фентезі, музику, футбол та кіберспорт. Зараз живе та працює у Дніпропетровську.
Призер та фіналіст чисельних літературних інтернет-конкурсів. Оповідання автора друкувалися у таких виданнях, як "Порог", "Фантаскоп", "Полдень XXI Век" та ін.
Андрій Гуменчук (м. Вінниця) народився 1986 року.
Творчістю займається з 2001-го року. Починав як автор та виконавець хіп-хоп пісень. За дев’ять років випустив 2 альбоми та взяв участь у багатьох регіональних та всеукраїнських фестивалях. Мова творів поступово змінилась з російської на українську, пісні витіснились віршами, а музичну кар’єру було завершено. У 2009-му спробував себе у жанрі малої прози. З осені 2010 виступає вже як поет/письменник. Наприкінці 2012-го закінчив дебютний роман.
Друкувався у локальній періодиці та альманахах, а також у літературно-художньому журналі "Дніпро".
Переможець конкурсу "Літературний бриз" (Вінниця, 2011). Лауреат всеукраїнського фестивалю поезії "Ан Т-Р-Акт" (Херсон, 2013).
В’ячеслав Лазурін народився 1990 року в м.Дрезден (ФРН). Виріс та живе у Житомирі.
Захоплюється фантастикою та літературою з раннього дитинства. Серйозно взявся за перо, коли зрозумів – фантастика це дещо більше, ніж просто спосіб ескапізму.
Пише російською та українською мовою.
Твори публікувалися як в електронних, так і в друкованих виданнях, серед яких "УФО", "Искатель. Украина", "Фантаскоп", "Darker", "Science, Fiction & Literature", "NOD Literature Project", "Создатели Миров", "ТранZIT" та ін. Частина творчого арсеналу озвучена у рамках проекту "ПослеSLовие" (студія Viboo). Зайняв перше місце на міжнародному конкурсі малої прози "Біла скрижаль – 2012", номінація – "За гранню реальності".

Дарина Мельник (м. Луцьк Волинської області) народилася 1989 року.
У 2011 році закінчила Національний університет "Острозька академія" з дипломом бакалавра культурології. У тому ж році вступила в Санкт-Петербурзький державний університет на магістерську програму з теорії літератури. Ще в Острозі почала займатися дослідженням Дому як способу вкорінення людини в бутті.
Має низку наукових і художніх публікацій – останні можна знайти в журналах "Шуфляда" (оповідання "Повернення") і "Южное сияние" (есей "Гідрологія оповіді"). Брала участь у проекті Re-make "Щоденник". Якийсь час мала свій блог, і незабаром планує відновити блогерську діяльність.
Пише трьома мовами – українською, російською й англійською. У доробку загалом є біля десятка оповідань кожною мовою. Впродовж наступного року планує додати до цього списку іспанську мову.

Дмитро Кузьменко (м. Житомир) народився 1984 року.
За освітою – вчитель математики і фізики. Зараз здобуває другу вищу освіту у Львівському національному університеті імені Івана Франка за спеціальністю "Журналістика". Співпрацює як художник-ілюстратор з кількома видавництвами, веде авторську ігрову рубрику в журналі "Професор Крейд", в якій намагається вигадувати щось цікаве і веселе, а потім сам же й ілюструє.
У 2011 році з повістиною "Купи слона! Або Маленькі пригоди великої Софійки" переміг у всеукраїнському конкурсі "Витоки".
Якось у дитинстві заробив собі шрам над правим оком. Інших особливих прикмет і здобутків немає).


Ігор Сілівра (м.Чернівці) народився 1979 року. Закінчив Чернівецький Національний університет ім.Ю.Федьковича.
Публікувався у журналі "УФО" та збірнику "Фантастика UA" (2011).
Переможець конкурсу "Днів Фантастики у Києві" (2011), удостоївся грамоти із автографом Анджея Сапковського.
Постійний учасник та кількаразовий переможець конкурсу "Зоряна Фортеця" http://starfort.in.ua/

Катерина Роженко (м. Севастополь, АР Крим) народилась 1989 року.
Перші публікації – вірші у міському альманасі шкільної поезії "Зелена лампа". Оповідання "Человечность" (2005) стало призером Регіонального літературного конкурсу "Сохраним память о подвиге" ім.Г.Черкащина, присвячене 65-ї річниці Великої Перемоги та було екранізоване і продемонстроване ТО "Толіман" на конкурсі телеробіт "Відкрий Україну".
Наступним творчім кроком стала участь в організації молодіжної спілки прогресивних поетів "ЛітБез" (2006). За рік вийшла перша збірка поезії "Молчание" (2007). Потім вірші друкувалися у ялтинському і севастопольських альманахах. Спочатку основним літературним захопленням буда тільки поезія, але незабаром її витіснила проза.
Навчалася на філологічному факультеті (романо-германська філологія) Севастопольського Міського Гуманітарного Університеті, грала в Оркестрі Народних Інструментів "Садко" й у рок-колективах. Брала участь у фолк і фолк-рок проектах. Пише музику і пісні.
Зараз здобуває другу вищу освіту з музичної педагогіки у Південноукраїнському Національному Педагогічному Університеті ім.К.Д.Ушинського, публікує методичні та наукові розробки з музичної педагогіки, а також статті у місцевій газеті "Слава Севастополя".
Марта Приріз (м. Дрогобич Львівської області) народилася 1994 року.
Паралельно здобуває дві вищі освіти: у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності (практична психологія) та у Львівському державному університеті ім. Івана Франка (журналістика).
Літературні здобутки: І місце у Всеукраїнському конкурсі ім. Тараса Шевченка (2012), ІІ місце у молодіжному конкурсі ім. Леоніда Кисельова (2012), участь у Семінарах творчої молоді видавництва "Смолоскип" (2013), ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі ім. Тараса Шевченка (2013).
Пише поезію і прозу.

Олександра Калиновська (м. Дніпропетровськ) народилася 1991 року.
Навчалася у Дніпропетровському національному університеті ім. Олеся Гончара (факультет української та іноземної філології і мистецтвознавства).
Пише поезію, прозу, кіносценарії, драматичні твори російською та українською мовами.
Перша публікація – альманах "Крила" (2001).
Прагне стати дитячим/підлітковим письменником, перекладачем і сценаристом.
Роксолана Сьома (Києво-Святошинський район, Київська область) народилася 1978 року в селищі Журавне Львівської області. Навчалася у школах №№ 5 і 19 міста Івано-Франківська. Здобула фах журналіста у Львівському національному університеті ім. Івана Франка. Досвіду набиралася в газеті "Вісник & Ко" (м. Луцьк), на ТРК "Вежа" (м. Івано-Франківськ) та в ролі власного кореспондента телеканалу ICTV. У 2004-му переїхала до Києва. В столиці працювала головним редактором енциклопедії для дітей "Світ навколо нас", а також заступником головного редактора журналу "Салон".
З дитинства писала вірші, оповідання та пісні. В шкільні роки була переможницею багатьох регіональних конкурсів як автор-виконавець. В юності деякі вірші та оповідання були оприлюднені у виданнях Івано-Франківська та Луцька. В "Українській літературній газеті" (№6, 2013) було надруковано оповідання "Брутальна проза Жадана". Роксолана Сьома має авторську колонку на сайті видавництва "Грані-Т".
Рукопис історичного роману про долю остарбайтерів "Вакації у Танґермюнде" 2009 року був відзначений заохочувальною премією літературного конкурсу видавництва "Смолоскип". У 2012-му роман побачив світ у видавництві "Навчальна книга – Богдан". Навесні 2013-го року книга здобула премію книжкового порталу "Друга Читача" – "Дебют року-2012".
Нині Роксолана Сьома працює над новою книгою та опікується долею двох раніше написаних романів.
Юлія Гогчян (Семенова) народилася 1990 року в Дніпропетровську.
Прозу і поезію російською та українською мовами почала писати ще у дитинстві.
У 2013 році із червоним дипломом закінчила магістратуру факультету систем і засобів масової комунікації Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара (спеціальність журналістика). У 2011 році була нагороджена стипендією ім. В’ячеслава Чорновола.
Багаторазовий лауреат обласного поетичного конкурсу "Собори наших душ". Багаторазовий призер обласного конкурсу захисту літературної творчості та наукових робіт із зарубіжної літератури в МАН.
Казки, поетичні твори друкувалися в обласній газеті "Днепр вечерний", де Юлія протягом 2004-2008 років працювала позаштатним кореспондентом, вела рубрики "Портрет" та "Дитяча сторінка".
У 2011 році перемогла у Всеукраїнській науковій студентській конференції із зарубіжної літератури у Донецьку. Наукові статті Юлії надруковано у збірниках Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка "Науковий пошук" та Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара "Вісник Дніпропетровського університету".
З шістнадцяти років – член Національної спілки журналістів України. У 2012 році стала лауреатом обласного конкурсу журналістів "PRESSзвание".
Юрій Пусов (м. Дніпропетровськ) народився 1978 року.
За освітою філолог, викладач російської мови. Пише казки та оповідання для дітей. Друкується в літературних виданнях Росії та України.
Зокрема, в журналах: "Дядя Федор и другие" (Дніпропетровськ), "Костер" (Санкт-Петербург), "Бористен" (Дніпропетровськ), "Литературный детский мир" (Сімферополь), "Алые паруса" (Сімферополь), "Експедиція ХХI" (Дніпропетровськ), "Детская роман-газета"(Москва),"Диванчик"(Москва), "Russian Chicago" (Чикаго), "Филиппок" (Белгород), "Кважды Ква" (Мінськ); літературних альманахах: "Провінція" (Запоріжжя), "Свiчадо" (Дніпропетровськ), "Воскресенье" (Єкатеринбург), "Ковчег" (Житомир), "Склянка часу" (Канів); газетах: "Джерело" (Дніпропетровськ), "Днепр вечерний" (Дніпропетровськ), "Дела семейные" (Київ), "Фаэтон и К" (Хабаровськ), "Детский район" (Красноярськ), "Школьник" (Москва) і т.д.
Друкувався у збірниках: "Будь нам другом огонек" (Дніпропетровськ), "Книжкова веселка" (Дніпропетровськ), "Каталог лучших произведений молодых писателей – 2011" (Москва), "Каталог лучших произведений молодых писателей – 2012" (Москва), "Новые имена в детской литературе" (Москва), "Бумажный кораблик по имени "Книга" (Москва)
Твори увійшли до аудіокниги "Письменники Дніпропетровщини - шкільнім бібліотекам" (2012).
Учасник сьомого, восьмого і дев’ятого Семінарів молодих письменників, які пишуть для дітей (2010-2012) (фонд СЕІП, м.Москва). Учасник 12-го Форуму молодих письменників Росії, країн СНД і зарубіжжя (2012) (фонд СЕІП, м.Москва).
Нагороди: 2 місце в конкурсі "Будь нам другом огонек" Дніпропетровської обласної пожежної охорони (2002), дипломант фестивалів "Пушкінське кільце" (Черкаси, 2005), "Звуки поезії" (Вінниця, 2005), "Підкова Пегаса" (Вінниця, 2006), неодноразовий лауреат конкурсів Міжнародного фонду Великий Мандрівник Молодим (2007-2010), півфіналіст Національної дитячої літературної премії "Заветная мечта" (2008), диплом "Популярний автор журналу "Мавочки и ДЕльчики" (2009), 1 місце за твір "Інопланетний гість" у конкурсі "Він сказав: "Поїхали!" Міжнародного творчого об'єднання дитячих авторів (2010), 3 місце в конкурсі "Йде чарівниця зима!" Міжнародного творчого об’єднання дитячих авторів (2011), 1 місце в конкурсі "Струмочок" номінація "Оповідання", дитячий літературний сайт "Струмочок" (2011), дипломант Літературно-мистецького конкурсу видавництва "Deutsche aus Russland" "Казка сьогодні" (2012), 2 місце в обласному літературному конкурсі "Молода Муза – 2012" (Дніпропетровськ, 2012), 1 місце в конкурсі "Новорічний" Міжнародного фонду Великий Мандрівник Молодим, за казку "Знайти Діда Мороза" (2013).

Відповісти на статтю