Запрошує львівська книгарня

Новини

Запрошує львівська книгарня "Є"

Книгарня "Є" | 26.05.13 10:41:45

27 травня — 2 червня книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
27 травня (понеділок), о 18.00:

Презентація літературної тусівки “Берег” та читання Стусових перекладів Пауля Целяна.

На презентаційній зустрічі буде розказано про проект літтусівки, що має на меті поєднає різні літературні середовища Львова. Також ітиметься про Василя Стуса і про Пауля Целяна; в основній частині Олеся Яремчук читатиме Целяна в оригіналі, Катерина Оніщук — у Стусовому перекладі українською. Музичний супровід — Остапа Моравського.
Літературна критика вважає Пауля Целяна найбільшим австрійським поетом ХХ століття і навіть одним із найкращих європейських ліричних поетів повоєнного часу.
Василь Стус — поет, якого висували на Нобеля, поет, що його називають не лише майстерним ліриком, а й блискучим перекладачем, поет, чию спадщину нам належить іще довго відчитувати.


28 травня (вівторок), о 18.00:

презентація збірки Богдана Городиського «Сховок у долонях» (спільно з літературною аґенцією “Піраміда”).

Богдан Городиський народився 10 квітня 1977 року у Львові.
Навчався у Вищому державному музичному інституті ім. Лисенка на відділенні «Актор театру і кіно» в групі народного артиста України Богдана Козака. Працював у Першому Українському театрі для дітей і юнацтва.
Як волонтер був задіяний у громадській організації «Світло», у центрі духовної і психологічної підтримки та взаємодопомоги «Дорога», у Спільноті взаємодопомоги «Оселя»…
Помер 24 березня 2008 року – коли йому ще не виповнився 31 рік…
Поет, літературознавець і перекладач Остап Сливинський про творчий спадок автора сказав таке: «Вірші Богдана Городиського тривожать. Як документальний фільм, знятий любительською камерою. Нічого особливого – банальний краєвид, над яким, проте, нависає невідомого походження тінь. З тієї ж темної матерії, що й наші персональні тіні, але важка, як передчуття грози чи війни. У випадку Богдана Городиського – війни тотальної, з усім цим «світом традиційних драм». Єдиною, останньою свободою, в якому залишилася свобода вибору власного, особистого життєвого кінця. Богдан скористався цією свободою, цією трагічною шпариною, крізь яку можна вийти з-поміж нас чистим. Біль виправдовує. Буває, що гріх відпокутувано ще до того, як його вчинено».

Учасники презентації:
Остап Дроздов – журналіст, політичний оглядач;
Юрій Чеков – актор, помічник художнього керівника Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької;
Тетяна Метик – журналіст.
Модератор зустрічі – Любов Янас, тележурналіст.

29 травня (середа), о 18.00:

презентація українського видання книжки Ґжеґожа Мотики “Від волинської різанини до операції “Вісла” (спільно з Посольством Республіки Польща в Україні, Генеральним Консульством Республіки Польща у Львові, видавництвом “Дух і літера”).

Учасники презентації:
автор книжки Ґжеґож Мотика,
перекладач книжки Андрій Павлишин,
історик Леонід Зашкільняк.
Модератор — культуролог Тарас Возняк.
Десятки тисяч убитих цивільних українців і поляків, сотні спалених сіл і хуторів, понад півтора мільйона переселенців – такий трагічний наслідок цивілізаційної катастрофи на польсько-українському прикордонні в роки Другої Світової війни та одразу після неї. Хронологічні межі зудару двох націоналізмів, українського та польського, — це етнічна чистка поляків Волині ("антипольська акція"), що сягнула піку в 1943 р., та операція "Вісла", тобто "остаточне вирішення українського питання" на території вже комуністичної Польщі в 1947 р.
Про причини, перебіг і наслідки цього конфлікту – найбільш дискусійної теми української та польської історіографії та найбільш болісної проблеми сучасних взаємин двох народів-сусідів — ідеться в науково-популярній праці польського історика, професора, габілітованого доктора Ґжеґожа Мотики. Автор, який багато років працює в дослідних і просвітних структурах Інституту Національної Пам’яті та Інституті політичних досліджень Польської АН, є провідним фахівцем у цій галузі україністики, а його численні наукові розвідки визнані у середовищі польських та українських дослідників, водночас породжуючи своєю об’єктивністю, всебічністю та глибиною неприязнь у тих, хто по обидва боки кордону прагне маніпулювати історичним минулим задля досягнення політичних цілей.

30 травня (четвер), о 18.00:

“Сектор критики”: щомісячне обговорення книжок за участі літературознавців Віктора Неборака, Ігоря Котика, Андрія Дрозди.
Тема розмови травня — книжки Оксани Забужко “З книги мап і людей” і Андрія Бондаря “Морквяний лід”.

***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.




Відповісти на статтю